Rankā suns nokož kaimiņa vistas

Rankas pagasta iedzīvotājas suns kaimiņu mājas pagalmā nokodis deviņas vistas un viena vista cietusi. Suņa saimniecei uzlikts naudas sods 50 eiro bez dzīvnieka konfiskācijas.

Gulbenes novada domes Administratīvas komisijas priekšsēdētājs Mārtiņš Bogdans stāsta, ka Kārtības policijas nodaļas inspektors administratīvā pārkāpuma protokolu sastādījis Rankas pagasta iedzīvotājai par to, ka 29.oktobrī sievietes suns atradās nepiesiets un brīvi pārvietojas pa kaimiņu mājas pagalmu, rezultātā apdraudot mājdzīvniekus, - nokoda deviņas vistas un viena vista cieta, suns arī nebija vakcinēts likumā noteiktajā kārtībā. Vainīgā persona daļu zaudējumu jau bija labprātīgi samaksājusi.


“Pēc lietas faktiskajiem apstākļiem ir secināms, ka suns brīvi pārvietojas pa kaimiņu mājas pagalmu, kā arī nav vakcinēts, taču vainīgā persona apņēmusies novērst suņa klaiņošanu. Komisija uzskata, ka pēc šādiem pārkāpumiem dzīvnieks nav konfiscējams, taču norāda, ka tas neizslēdz iespēju dzīvnieku konfiscēt, ja no iedzīvotājiem tiks atkārtoti saņemti šāda veida iesniegumi par cilvēku vai mājdzīvnieku apdraudējumu,” norāda M.Bogdans.


Savukārt kādam citam suņu saimniekam Rankas pagastā uzlikts 10 eiro naudas sods bez dzīvnieka konfiskācijas. Kārtības policijas nodaļas inspektors administratīvā pārkāpuma protokolu sastādījis par to, ka 29.oktobrī tika konstatēts, ka vīrieša divi suņi brīvi pārvietojas pa ceļa posmu Druviena-Ranka, rezultātā apdraud cilvēkus.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas