"Rankas piens" šogad strādā ar peļņu, pateicoties Jāņu sieram 3

Piena pārstrādes uzņēmuma AS "Rankas piens" šā gada veiksme ir Jāņu sieru sezona, uzņēmums prognozē, ka gadu noslēgs ar 3 miljonu latu apgrozījumu, biznesa portālam "Nozare.lv" stāstīja uzņēmuma padomes priekšsēdētāja Laila Dūte-Spalviņa.

Runājot par šo gadu uzņēmuma darbībā, vadītāja atzīst, ka tas ir bijis īpatnējs un interesants. "Mums smagākais laiks bija pagājušā gada pēdējais ceturksnis, taču tā kā esam neliels uzņēmums, kas ātri un elastīgi spēj mainīt ražošanu un pielāgoties jaunajai situācijai, tad šis jau ir labs gads. Uzņēmums gadu noslēgs ar peļņu, tā nebūs miljonos mērāma, tomēr tā būs peļņa, salīdzinot ar 120 000 latu zaudējumiem 2008.gadā," stāstīja Dūte-Spalviņa.
Uzņēmuma veiksmīgākais stāsts ir Jāņu sieru sezona. Uzņēmuma darbinieki pareizi prognozējuši, ka daudzi uzņēmumi, ņemot vērā ekonomisko situāciju, neriskēs ražot Jāņu sieru, kas galvenokārt tiek piedāvāts tikai Jāņu laikā.

 

"Mums šķita, ka diezin vai pat krīze latviešiem liks atteikties no Jāņu siera ritulīša un ne jau visiem sieru sasies zemnieki. Turklāt "Rankas piens" kvalitatīvu un garšīgu Jāņu sieru ražo gadiem ilgi," piebilda Dūte-Spalviņa.

 

Jau aprīļa beigās uzņēmumā sākusies Jāņu siera ražošanas un realizācijas plānošana, tāpēc Jāņu laikā izdevies saražot un pārdot par demokrātiskām cenām aptuveni 150 tonnas siera. Pateicoties Jāņu siera realizācijai, uzņēmuma bilance izlīdzinājās uz pozitīvo pusi.

 

Uzņēmums vairāku gadu laikā ir veicis analīzi par to, kā, mainoties sezonai, mainās katra produkcijas veida realizācijas dinamika, kas notiek ar cenām.

 

"Ja to dara gadu no gada, tad izrādās, ka var diezgan precīzi prognozēt. Piemēram, mums ir veiksmīga sadarbība ar lielveikalu "Stockmann", kurš jau laikus pasūtīja pārdošanai mūsu Ziemassvētku produktu "Piparkūku kausēto sieru"," piebilda uzņēmuma padomes priekšsēdētāja.

 

"Rankas piens" saražoto produkciju realizē gan uzņēmuma veikaliņos Rankā, Piebalgā, Valkā, Gulbenē un stendā Rīgā, Vidzemes tirgū, gan arī strādā ar visiem lielveikalu tīkliem. Uzņēmums vairākas reizes ir sācis sarunas par eksportu uz NVS valstīm, bet sarunu laikā vienmēr ir mainījušies apstākļi, kā rezultātā šogad uzņēmums visu saražoto produkciju ir realizējis tikai vietējā tirgū.

 

"Tas nav nekas slikts, ka neeksportējam, jo reizēm eksporta tirgos cenas ir zemākas nekā vietējā tirgū," uzskata Dūte-Spalviņa.

 

Uzņēmums dienā pārstrādā 30-35 tonnas piena, ko iepērk no lielajiem un mazajiem zemniekiem aptuveni vienādās daļās. "Pozitīvi bija tas, ka mēs nebijām atteikušies no piena iepirkšanas apjoma gada sākumā, kad no daudzu zemnieku saražotā piena atteicās citi piena pārstrādes uzņēmumi. Pat izveidojām divus jaunus piena savākšanas lokus, un zemnieki ir palikuši uzticīgi "Rankas pienam". Rūpīgi sekojam līdzi izmaiņām piena iepirkuma cenās. Kādreiz piena iepirkuma cenu varēja noteikt mēnesim, tagad ir jāmaina reizi 15 un pat 10 dienās. Slikti, ka lielveikali cenas pārskata vien dažas reizes gadā, bet, ja piena iepirkuma cena strauji mainās, tad dažkārt ir tā, ka produkta pašizmaksa sasniedz produkta cenu un pat pārsniedz," stāsta Dūte-Spalviņa.

 

Uzņēmuma padomes priekšsēdētāja ir gandarīta, ka šogad uzņēmums ir strādājis stabili, nav nācies atbrīvot nevienu darbinieku, taču darba algas gan esot samazinātas.

 

Kā ziņots, "Rankas piena" apgrozījums 2008.gadā bija 4 378 092 lati latu, bet zaudējumi 120 323 lati.

2007.gadā uzņēmums nopelnīja 20 812 latus, kas ir 13 reizes vairāk nekā 2006.gadā, kad uzņēmums nopelnīja 1554 latus. Uzņēmuma neto apgrozījums 2007.gadā bija 4 585 310 lati, kas ir par 22% vairāk nekā 2006.gadā, kad apgrozījums bija 3 761 110 lati.

 

"Rankas piens" dibināts 1996.gadā, apvienojoties Jaunpiebalgas un Rankas piensaimnieku sabiedrībām. Uzņēmums ražo dažādu veidu jogurtus, sierus, biezpiena sieriņus un citus piena produktus.

 

Lielākais "Rankas piena" īpašnieks ir tā vadītājs Aldis Spalviņš.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

Mārīte

Taču es uzskatu, ka Rankas piena produkcija ir ļoti garšīga. Ikdienā pērku tikai Rankas piena ražotos piena produktus un līdz šim neesmu vīlusies nevienu reizi. Tiesa es iepērkos uz vietas Rankā veikalā "Rīmaļnieks". Lieliska pārdevēja!

pirms 10 gadiem, 2009.12.24 11:52

Rankas sieri ir negaršīgi, pārsālīti un gumijaini. Jāņu siers nedabīgi sakrāsots. Labs ir tikai biezpiens, sorry

pirms 10 gadiem, 2009.12.22 19:35

Vietējās ziņas