Redzes invalīdus gaida radošās aktivitātēs Balvos 1

Arī Gulbenes novada redzes invalīdi ir mīļi gaidīti rehabilitācijas centrā Balvos, lai piedalītos dažādās radošās aktivitātēs ar Eiropas Sociālā fonda, Labklājības ministrijas un Latvijas Neredzīgo biedrības atbalstu. „Mudinām interesentus mums zvanīt pirmdienās, kas ir pieņemamās dienas," „Dzirkstelei" stāsta aktivitāšu koordinatore Ineta Štokne.

Balvos redzes invalīdiem ir iespēja pedagogu vadībā kopā dziedāt, dejot, spēlēt teātri, nodarboties ar vizuālo mākslu. Drīzumā plānots uzsākt darbu pie jauna iestudējuma, kas taps pēc zviedru rakstnieces Selmas Lāgerlēvas darba „Kristus leģendas" motīviem. Tajā starp astoņiem aktieriem jau piekritusi darboties kāda Gulbenes novada pārstāve. Iestudējuma un izstādes tapšanā ar redzes invalīdiem strādājušas Balvu Tautas teātra režisore Vaira Resne un vizuālās mākslas pasniedzēja Astra Ločmele - Ambarova.  

Valsts mudina iziet no mājām!

Nokļūšana uz nodarbībām Balvos un pēc tam aizkļūšana mājās redzes invalīdam nav nemaz tik neiespējama un grūta, jo jau gadu valsts 1.grupas redzes invalīdiem paredz iespēju saņemt Eiropas finansētu naudas pabalstu, lai apmaksāti pavadoņa pakalpojumus. Savukārt 2.grupas redzes invalīdiem pārvietošanās sabiedriskajā transportā ir par brīvu.

 

„3.grupas redzes invalīdiem piešiem ir jāsamaksā par autobusa biļeti nokļūšanai Balvos un pēc tam atpakaļ mājās. Taču šobrīd šiem cilvēkiem katram varam atmaksāt dienā ceļa izdevumus 1,50 latu apmērā. Ja vien ir vēlēšanās darboties, būt sabiedrībā, ir iespējas, kuras var un vajag izmantot!" stāsta I.Štokne. Viņa uzsver, ka visas


radošās nodarbības un aktivitātes rehabilitācijas centrā redzes invalīdi var apmeklēt par brīvu, jo tam ir atvēlēts Eiropas finansējums.

 

Kāpēc tieši Balvos?

„Mēs ikdienā pierādām, ka cilvēki ar redzes traucējumiem var visu to pašu, ko spēj ikviens sabiedrības loceklis," saka I.Štokne.

 

Balvos dažādās aktivitātēs aicināti iesaistīties arī Alūksnes, Apes, Balvu, Viļakas, Baltinavas un Rugāju novada cilvēki, kuri cieš no redzes traucējumiem.

 

I.Štokne skaidro, kāpēc tieši Balvi ir kļuvuši par savdabīgu kultūras centru cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

 

„Tas vēsturiski tā ir izveidojies! Balvos atrodas neredzīgo bibliotēkas filiāle. Līdz ar to tieši šajā pilsētā vienmēr ļoti aktīvi ir darbojusies Neredzīgo biedrība. Uz tā bāzes arī tika izveidots rehabilitācijas centrs cilvēkiem ar redzes traucējumiem," stāsta I.Štokne.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Vietējās ziņas