Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Reisi nebija pieprasīti 6

edzīvotāji "Dzirkstelei" pauduši satraukumu par to, ka tagad nav ne vilciena, ne autobusa, ar kuru varētu tikt pēcpusdienā, piemēram, no Madonas līdz Gulbenei.

"Dzirkstele" sazinājās ar SIA "Autotransporta direkcija". Uzņēmuma komunikācijas speciāliste Sandra Maļuha skaidro, ka laikā pirms 2012.gada oktobra, kad vilciens kursēja tikai līdz Madonai, eksperimentālā kārtā reģionālā starppilsētu nozīmes maršrutā Madona-Gulbene tika izveidoti papildu reisi, kuri nogādāja potenciālos vilciena pasažierus uz vai no Madonas. Taču šajā laikā pārvadāto pasažieru skaits liecina, ka minētie reisi nav bijuši pieprasīti - pasažieru skaits katrā reisā svārstījās no neviena līdz 5 pasažieriem, daļa no kuriem pārvietojās no Dzelzavas uz Cesvaini.

 

Pēc autobusu šoferu aptaujas noskaidrojās, ka mēneša laikā tikai 5 pasažieri izmantoja autobusu, lai nokļūtu uz vilcienu Madonā, bet no vilciena tika uzņemti vidēji 13 pasažieri mēnesī. Tādējādi šo reisu norīkošana tiek uzskatīta par ekonomiski nepamatotu un nelietderīgu. To nodrošināšanai nepieciešama liela valsts dotācija, jo ieņēmumi no pārdotajām biļetēm ir minimāli.

 

S.Maļuha arī atgādina, ka sakarā ar pasažieru plūsmas palielināšanos uz valsts svētkiem un uz Bānīša svētkiem astoņas reizes gadā tiek norīkots papildu vilciens Rīga-Gulbene, kurš tiks saglabāts arī 2013.gadā.

 

Viņa norāda, ka no Gulbenes uz Madonu ar autobusu var nokļūt 4 reizes dienā, tāpat arī pretējā virzienā. No Gulbenes uz Rīgu ar autobusu var nokļūt 10 reizes dienā, pretējā virzienā - 9 reizes dienā.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

neir biļetes

Daudz vairāk cilvēku brauc, kad gadījās reiz braukt.Bilļeti iedeva pēc pieprasījuma-kur tad biļete? ..tad iedeva. Gan jau daudzi neprasīja, vai pat paši zolidāri neņēma.

pirms 6 gadiem, 2013.01.30 13:13

Tak laukos stadojosu cilveku vairs nav, kurs brauc stradat uz pilsetu vai izmanto to autobusu lai aizbraukt dazu pieturu uz prieksu? Parsvara tik pensionari un invalidi vizinas. Lauki paliek tuksi ar katru gadu vairak un vairak. Vai nu te dzivo bezdarbnieki vai alkonavti, tie kas grib stradat sen jau gurkus lasa Irija...
Un ja ir kads stradojosais cilveks, tad ka vins var izmantot tagad so marsrutu? Pirmais autobuss no Madonas ienak pilseta 9.20. Kamer tiksi darba jau 10.00. Pedejais uz madonu atkal Jekabpils 14.30. Tagad skaitiet cik stundu cilveks var stradat lai tikt majas? Kurs darbadevejs tures tadu stradnieku, kurs tik 4 stundas bus darba?
Visi musu reisi tiek pieskanoti pensionariem, lai agri nav jacelas un lidz pirmam serialam tikt majas.

pirms 6 gadiem, 2013.01.29 19:34

Zane

Vai nu es esmu stulba un nemāku skaitīt vai no šī reisa vienkārši gribēja tikt vaļā jau sen... Pati pāris reizes piektdienu vakaros braucu līdz Madonai ar vilcienu un pēc tam pārsēdos autobusā, kurā katru reizi līdz Gulbenei brauca vismaz 10 cilvēki. Kad gāja vilciens līdz Gulbenei, saskaitīt bija grūtāk, bet nestāstiet, ka pa visu mēnesi tika pārvadāti 13 cilvēki! Un vai jums arī žēl, ka cilvēki nebrauc līdz Gulbenei, bet līdz Cesvainei vai Dzelzavai? Vai tiešām mums neko nevajag? Tad jau man ir ierosinājums - rīkojam konkursu uz sliežu demontēšanu! Nauda būs! Un nebūs problēmu! Bet pēc kādiem pāris desmitiem gadu būs kāda gaišā galva, kas teiks, ka mums atkal vajag vilcienu un būvēsim sliežu ceļus no jauna! Padomājiet tik - cik daudzi cilvēki visā šajā procesā tiks nodarbināti! Protams, ironija, bet vai tad tā nenotiek?!

pirms 6 gadiem, 2013.01.28 16:05

autobuss

Lai "Autotransporta direkcija" piedāvā šo maršrutu "Gulbenes autobusam", Priedeslaipa vedīs bez kādām valsts dotācijām !!!

pirms 6 gadiem, 2013.01.28 12:35

Viennozīmīgi - nedeva nakts reisos biļetes un tagad saka ka nebija pasažieru.

pirms 6 gadiem, 2013.01.28 12:30

nja

edzivotaji.....KAD DZIRKSTELE IEMĀCĪSIES LATVIEŠU VALODU?

pirms 6 gadiem, 2013.01.26 22:36

Vietējās ziņas