Rekonstruēs Blaumaņa ielu 14

Gulbenes novada dome ir izsludinājusi iepirkumu konkursu Gulbenes tranzītielas rekonstrukcijas projektam, kas nozīmē, ka iedzīvotāji drīzumā varētu sagaidīt sen gaidīto Blaumaņa ielas rekonstrukciju.

Novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa laikrakstam skaidro, ka ir saņemts Satiksmes ministrijas apstiprinājums par atbalstu tranzītielu projektā. Projekta gaitā tiks rekonstruēta Blaumaņa iela. Rekonstrukcijas laikā plānots 80 centimetru dziļumā norakt virskārtu, izbūvēt slēgto lietus kanalizācijas sistēmu, ieklāt jaunu asfaltbetona segumu, izbūvēt gājēju ietvi, veloceliņu un ierīkot apgaismojumu visas ielas garumā. Projektā padomāts arī par ērtībām cilvēkiem ar redzes traucējumiem.

 

Meklē labāko risinājumu

Novada domes Attīstības un īpašumu nodaļas projektu vadītājs Jānis Barinskis informē, ka rekonstrukcijas darbi plānoti no Rīgas un Blaumaņa ielas krustojuma līdz pilsētas robežai. Vislielākās izmaiņas paredzēts veikt Rīgas un Blaumaņa ielas krustojumā, kur satiksme turpmāk tiks organizēta citādi.

 

 J.Barinskis stāsta, ka virzienā no Balviem uz Brīvības ielas pusi tiks izveidota papildus sekcija kreisajā pagriezienā, lai tādējādi novirzītu tranzīta kustību. Būs atļauts braukt arī taisni (uz Līkās ielas pusi) un pa labi (uz centru). Savukārt izbraukt atpakaļ uz Blaumaņa ielu no bijušā baseina puses (no Līkās ielas puses) vairs nevarēs - no tās puses krustojumā tiks izvietota zīme "Iebraukt aizliegts", jo, kā norāda

 

J.Barinskis, pēc skaitīšanas rezultātiem tranzīta plūsma šajā krustojumā ir lielāka un automašīnas, kas brauc no Līkās ielas puses un griežas pa kreisi traucē tai.

 

"Šim krustojumam tika domāti dažādi varianti, piemēram, gan rotācijas aplis, gan luksofori, taču tika izlemts, ka šis ir labākais risinājums," norāda J.Barinskis. Šajā krustojumā tiks izveidotas vēl divas jaunas gājēju pārejas - vēl viena uz Rīgas ielas, kā arī uz atzara, kas virzās uz Līkās ielas pusi. Krustojumā tiks izvietotas arī aizsargbarjeras, lai gājēji nešķērsotu krustojumu kā pagadās un netraucētu automašīnu kustībai, bet darītu to atļautajās vietās.

 

Būs jaunas ietves un gājēju pārejas

Arī citos krustojumos un bīstamās vietās tiks izvietotas aizsargbarjeras. Jāpiebilst, ka rekonstrukcijas gaitā tiks izveidota arī jauna ietve ielas labajā pusē virzienā uz Balviem. Šeit tā līdz šim vēl nav bijusi. Ietve pa šo ielas pusi ies līdz veikalam "Supernetto". Arī otrpus ielai ietve būs tāpat kā līdz šim, pa šo ielas pusi tiks izbūvēts arī veloceliņš.

 

O.Kalpaka un Blaumaņa ielas krustojumā lielas izmaiņas nav paredzētas. Tiesa, tiks izveidotas divas jaunas gājēju pārejas - uz Blaumaņa ielas un uz O.Kalpaka ielas atzara, kas virzās uz pilsētas centru. Lazdu un Blaumaņa ielas krustojumā, izbraucot no Lazdu ielas, autobraucējiem būs jāievēro jaunā "Stop" zīme, kas līdz šim šajā krustojumā nav bijusi. Pie veikala "Supernetto" tiks saglabāta ar luksoforu regulējamā gājēju pāreja. Rekonstruētas tiks arī autobusu pieturvietas abās ielas pusēs.


Tālākajā ielas posmā ietve un arī veloceliņš turpināsies tikai pa ielas kreiso pusi (gar Skolas ielas masīvu).

 

Blaumaņa, Nākotnes un Skolas ielas krustojumā veloceliņš pa gājēju pāreju pārvirzīsies uz ielas labo pusi, kur no jauna tiks arī izbūvēta ietve. Pa šo ielas pusi ietve un veloceliņš virzīsies līdz pilsētas robežai. Posmā, kur iela virzās gar Spārītes parku, ielas kreisajā pusē ietves nebūs, netiks rekonstruēta arī parkā esošā ietve, taču jauna ietve tiks izbūvēta, sākot ar vietu, kur beidzas parks. Ielas kreisajā pusē pēc rekonstrukcijas tiks izveidota arī jauna autobusu pieturvieta, kas atradīsies līdzās Blaumaņa un Asarupes ielas krustojumam un būs paredzēta pilsētas autobusu maršrutiem. Tālāk par pieturvietu ietve pa šo ielas pusi neturpināsies.

 

Būvdarbu izpildi līdzfinansēs Eiropas Savienība. J.Barinskis norāda, ka projekta izmaksas kopā ar projektēšanu, būvuzraudzību un autoruzraudzību plānotas apmēram 2 miljoni latu. Ja viss veiksies, kā plānots, rekonstrukcijas darbi varētu sākties nākamā gada pavasarī un rudenī beigties, savukārt sagatavošanas darbi iespējami jau šā gada nogalē.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

Nesaprotu, kāpēc vajag samaitāt ielas. Jā, stāvoklis ir briesmīgs, bet nevajag uzreiz pārveidot ceļu. Ir taču visādi risinājumi kā rekonstruēt ielu. Nevajag taisīt cirku.

pirms 8 gadiem, 2012.08.06 02:22

Ē

Galvenais.lai visur būtu vienādi šie te līkie ,uzlkalnainie trotuāriņi,apmēram tādi kā Bērzu ielā līdz pat Brīvības ielas sliedēm ,ceļu izkropļoja tā,ka pat aci izmežģīt ,kur nu izbraukt,bet trotuāri jau galvenie.Un šie vienvirzieni tāpat neko neatrisināja,mašīnu kā ir tā ir pa pilnam ,nav kur apstāties parasti.Ja iela patreiz ir taisna,pēc rekonsrukcijas tā būs kā amerikāņu kalniņi.

pirms 8 gadiem, 2012.08.06 00:13

Gao

Tas nu gan ir fakts. Objekts redzams, bet maršruts čerez opu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.05 20:51

Jā, interesanti gan - tiek domāts nevis par vietējiem iedzīvotājiem, bet gan par caurbraucējiem - tranzītu. Varbūt vispār visā pilsētā vajadzēja sataisīt vienvirziena ielas, būtu taču tik jautri un interesanti. Objektu, kur jānokļūst ar redzēt, bet, lai aizbrauktu pa vienvirziena ielām, vajag vismaz 5 minūtes. Jauki, vai ne?

pirms 8 gadiem, 2012.08.05 20:19

Mjaa

Jūis Te visi galīgi lohi nedara slikti,dara atkal slikti sēdat būdās un mutes ciet aunu bars...

pirms 8 gadiem, 2012.08.05 09:57

uj

Blaumaņa ielai jau bija viena rekonstrukcija pāris gadus atpakaļ....tātad projekts nebija pārdomāts, kā teikt ar skatu nākotnē...

pirms 8 gadiem, 2012.08.04 20:34

Kādu luksoforu no centra jau nu varēja pārnest uz Kalpaka - Blaumaņa krusta.

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 14:20

vilis

Varbūt policistiem būtu laiks pievērsties riteņbraucēju audzināšanai ? Ja reiz mums ir tie veloceliņi,tad pa tiem ir jābrauc nevis jāstreipuļo pa pusielu.

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 14:12

inga

izklausās jau skaisti bet diez kā būs ar ceļu paliks tik pat šaurs kā uz dzelzceļa ielas autobusi un smagās lielās mašinas nemaz nevar izmainīties vienam iznāk nostāties malā un tad otrs var tikai aizbraukt! murgs!!! un par spārītes parka "skaisto" ietvi arī varēja tomēr padomāt tur driz vairs nebūs izejams!!!!!

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 12:14

Ina

Interesanti cik plata iela paliks autotranspotra kustībai ja abās pusēs būs ietves un vēl veloceliņš?

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 11:10

.......

Jā,jā,mums jau maz vēl to luksoforu!!!!!!
atkal jau vēl viena vienvirziena iela!kā var traucēt tie,kas griežas pa kreisi?
ai,atkal jau murgs!,būs atkal sašaurināts krustojums,ar dīvainu braukšanu....

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 10:31

Oh

spriezot pec projekta celu satiksmes negadijumu skaits Gulbene strauji pieaugs

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 10:29

AIRE

Nezinu, nezinu. Varbūt nākotnē varētu gan uzstādīt luksoforus Rīgas un Blaumaņa ielas krustojumā. Bet tas tā.

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 09:05

iedzimtaiis

Kārtējie ārprāta murgi satiksmes organizācijas jomā!

pirms 8 gadiem, 2012.08.03 08:53

Vietējās ziņas