Rekonstruēs šosejas posmus

Asfaltbetona seguma posmi tiks rekonstruēti gan uz Gulbenes - Smiltenes šosejas Rankas pagastā, gan arī uz Gulbenes - Balvu šosejas
Autovadītāji, kas šajās dienās ir braukuši pa Smiltenes šoseju uz Lācīšu pusi, noteikti būs ievērojuši, ka uz ceļa ir izvietotas zīmes, kas norāda, ka tur notiks ceļu remonta darbi.

Šo informāciju apstiprina arī akciju sabiedrības "Latvijas Valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters. Viņš norāda, ka darbi tur tiks veikti apmēram 13 kilometru garumā, sākot no rajona robežas uz Gulbenes pusi.

 

Darbi notiks pa posmiem

Šie asfaltbetona seguma rekonstrukcijas darbi izmaksās nedaudz vairāk par miljons latiem. Tos šeit veiks SIA "VIA" no Ventspils, kas uzvarēja pagājušā gada rudenī izsludinātajā konkursā.

 

"Vispirms tiks veikta grāvju tīrīšana un pavisam drīz sāksies arī asfaltseguma labošanas darbi. Darbi notiks pa posmiem. Autovadītājiem būs jārēķinās, ka tiks noteikti arī ātruma ierobežojumi. Ceram, ka līdz augusta sākumam darbi jau tiks pabeigti," saka L.Aumeisters.

 

Nākamnedēļ varētu sākties arī darbi uz Gulbenes - Balvu ceļa, kur arī ir iecerēts atjaunot asfaltbetona segumu 580 metru garumā no 12,8.kilometra līdz 13,4.kilometram.

 

"Tas ir posms no vietas, kur pērn tilta pār Kazupīti vietā tika izbūvēta caurteka, līdz remontētajam posmam pirms Litenes. Šajā posmā ceļš ir ļoti nelīdzens. Pērn tur paši jau iztīrījām grāvjus, bet asfaltbetona seguma rekonstrukcijas darbus tur veiks Smiltenes SIA "8CBR". Šie darbi, iespējams, jau tiks paveikti līdz maija sākumam," norāda L.Aumeisters.

 

No grants uz melno segumu

Pašreiz ir izsludināts iepirkumu konkurss arī autoceļa Ērgļi - Jaunpiebalga - Saliņkrogs, kas atrodas Gulbenes rajonā, rekonstrukcijai. Šie darbi tiks līdzfinansēti arī no Eiropas Reģionālā attīstības fonda līdzekļiem.

 

"Iespējams, jau maijā šim iepirkumu konkursam būs zināmi rezultāti un drīz varēs sākties arī paši rekonstrukcijas darbi," saka L.Aumeisters.

 

Šajā projektā ir paredzēts, ka grantsseguma posms no Cēsu rajona robežas, kas ved no Jaunpiebalgas puses, līdz Rankai, kā arī no Rankas līdz Smiltenes - Gulbenes šosejai (kopumā - apmēram 8 kilometru garumā) tiks rekonstruēts no grants seguma uz melno segumu.

 

 

L.Aumeisters stāsta, ka šobrīd ceļu uzturētāji strādā pie bedrīšu lāpīšanas, kā arī ceļu planēšanas. Iepriekš jau rakstījām, ka šogad valsts autoceļu uzturēšanai tika piešķirti krietni mazāki līdzekļi.

 

"Ziemas periodā nācās attiecībā pret plānoto apjomu pārtērēt līdzekļus, tādēļ vasaras periodā šis pārtērējums ir jācenšas kaut kādā veidā dzēst, tas nozīmē, ka kaut kur nāksies ekonomēt un kaut kādus darbus nāksies veikt mazāk," norāda L.Aumeisters.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas