Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rekontruēs ģimnāzijas ēku 12

Plānots, ka nākamgad sāksies Gulbenes novada valsts ģimnāzijas ēkas sakārtošana. Darbi tiks veikti par Gulbenes novada domes budžeta līdzekļiem. Par to informē Gulbenes novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne.

S.Krišāne stāsta, ka ģimnāzijas ēka tiks sakārtota atbilstoši visām prasībām. Novērsts tas, kas nedarbojas, piemēram, ventilācijas sistēma. Daudz kur esot nepieciešams kosmētiskais remonts, daudzviet jānomaina arī radiatori, lai tiktu nodrošināts siltums. Ir nepieciešama rekonstrukcija arī sanitārajiem mezgliem. Plānota arī vairāku kabinetu pārbūve. Ir iecere, ka starpbūvē atradīsies ēdamtelpa un virtuve abu skolu (ģimnāzijas un vidusskolas) lielajām klasēm. Tas nozīmē, ka ģimnāzijas ēkā atbrīvosies telpa, kuru, visticamāk, varētu piemērot meiteņu darbmācības stundām.


“Ir daudz dažādu lietu, kas nopietni ir jāsakārto,” uzsver S.Krišāne un piebilst, ka pagaidām nevar precīzi nosaukt summu, par kādu tiks veikti darbi, bet kopumā būtu jāiekļaujas 250 000 latos.


Pašlaik ir izsludināts iepirkums, tiks izstrādāts tehniskais projekts. Paredzēto darbu sākšana ir atkarīga no tā, kā beigsies iepirkums. S.Krišāne domā, ka darbi, iespējams, varētu sākties varbūt pavasara brīvlaikā, un beigties līdz nākamā gada rudenim.


“Bieži jau ir tā, ka darbi ir savienojami ar mācību procesu. Tur, kur bērni nestaigā, var jau veikt atsevišķus darbus. Būtībā jumtu, jo vienai daļai ēkas ir problēmas ar to, mainīt vislabāk būtu martā, aprīlī vai maijā, kad ir vismazāk nokrišņu,” stāsta S.Krišāne.


Viņa norāda, ka ģimnāzija piedalās projektā, kura gaitā 2015.gadā Gulbenē ieradīsies skolēni un skolotāji no visām Eiropas Savienības valstīm.


“Mūsu mērķis ir sakārtot šīs ēkas līdz laikam, kad pie mums brauc ārzemju viesi un dzīvo šeit nedēļu. Tā ir mūsu seja, izkārtne, kur mūsu bērni mācās. Vajadzētu šo ēku komplektu pabeigt pilnībā, lai tur veidotos tur izglītības centrs,” saka S.Krišāne.

Pievieno komentāru

Komentāri 12

Hmm...

Priecīga ziņa. Tajā pašā laikā Gulbenes ģimnāzija kā pirmā saņēma Pasaules bankas finansējumu. Vēlāk daudz kur Latvijā skolas par šo naudu sakārtoja, un šobrīd var redzēt to, kas izdarīts. Gulbenes ģimnāzijā par to neidzarīja gandrīz neko. Jā... radiatori... bija ļoti skaisti radiatori, ar māksliniecisku un vēsturisku vērtību, kādus daudz kur sakopj un ar tādiem lepojas, tika nomainīti pret kaut ko šausmīgu (kaut gan solīts tika modernizēt). Lai nu tā būtu, ka šoreiz nauda aiziet tur, kur tai jāaiziet.

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 12:37

haaa

var taču arī vienreiz beigt pārmest

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 23:03

Tidemanis

vai otkats tame ir ieklauts, ceru vismaz 20%?

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 13:08

Stjopkins

bez otkata Gulbene nekas nenotiek, tas fakts

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 15:50

briesmīgs citāts , Sarmīt!

“Mūsu mērķis ir sakārtot šīs ēkas līdz laikam, kad pie mums brauc ārzemju viesi un dzīvo šeit nedēļu. Tā ir mūsu seja, izkārtne, kur mūsu bērni mācās.

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 17:33

gulbeniete

Galvenais, ka sakārtos skolas ēku! Lai veicas!

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 17:48

Super!

Galvenais, lai ārzemju viesi uz vienu nedēļu redz visu no labās puses :) Tas, kā pašu cilvēki te jūtas gadiem... ak, kam tad ir viegli! Tik ļoti padomju funkcionāru stila domāšana!

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 17:51

fane

citāts ideāls!!!!

pirms 4 gadiem, 2013.12.13 11:17

Gulbis

Par radiatoru nomaiņu nezinu, bet sākt vajadzētu ar logiem. Jau pirms 5 gadiem ziemas laikā klasēs sēdējām jakās, nevaru iedomāties kā ir šobrīd. Logi veci, izpuvuši, bija bail pat kustināt, kur nu vēl mēģināt taisīt vaļā un cerēt, ka negāzīsies virsū ar visu rāmi.

pirms 4 gadiem, 2013.12.12 20:09

vecāks

Arī Gulbenes 2.vsk. vajadzētu paremontēt. Nākot no garderobes,trepēs pamatīgs caurums! Bail iedomāties,kas var atgadīties. Cik simti solīšu tur pa dienu skraida. Ko gaidām? Ka notiks brīnums un trepes pašas salabosies vai kādu (nedod Dievs!!!) nelaimes gadījumu???

pirms 4 gadiem, 2013.12.13 09:24

Melnais humors

Lai uzaicina daudz ārzemju viesus, nu vismaz uz nedēļu, tad jau kaut ko saremontēs :)

pirms 4 gadiem, 2013.12.13 11:40

Vīgante

galvenais , lai ārzemniekiem būtu labi vecā komunista citadelē Stepanogradā

pirms 4 gadiem, 2013.12.16 13:18

Vietējās ziņas