Remontdarbus veiks garākā ceļa posmā 1

Pagājušajā nedēļā uz Smiltenes – Gulbenes šosejas sākās remontdarbi. Ir paredzēts labot šosejas posmu 4,5 kilometru garumā no Tirzas tilta uz Gulbenes pusi.

VAS “Latvijas Valsts ceļi” Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka pagājušajā nedēļā šim ceļa posmam jau tika veikts iesēdumu remonts ar karsto asfaltbetonu un tagad tiks veikta virsmas apstrāde ar granīta šķembiņām. Šos darbus ir paredzēts veikt jūlijā. “Šobrīd notiek arī vēl viens iepirkums. Vēl ir paredzēts veikt šādus pašus atsevišķu iesēdumu remontdarbus un virsmas apstrādi līdz pat Svelberģim. Tieši tādēļ šajā posmā pavasarī arī netika atjaunota ass līnija,” stāsta L.Aumeisters. Iepriekš viņš jau skaidroja, ka, veicot virsmas apstrādi ar granīta šķembiņām, tiek panākts, ka vismaz pāris gadus tiek būtiski aizkavēts bedrīšu veidošanās process. Tas ir asfaltbetona seguma kalpošanas ilguma pagarināšanas līdzeklis. L.Aumeisters norāda, ka maija beigās šāda veida seguma remontiem visas Latvijas teritorijā tika atvēlēti papildu līdzekļi, kas ļauj arī mūsu novadā veikt papildu remontdarbus.


Tuvākajā laikā uz Smiltenes – Gulbenes šosejas tiks mainītas arī ceļa un norādes zīmes, kas ir nolietojušās un aprūsējušas. “Šiem darbiem papildu līdzekļi nav atvēlēti, tas notiks par ikdienas uzturēšanai paredzētajiem līdzekļiem. Kopumā paredzēts nomainīt 8 rādītājus un apmēram 50 ceļa zīmes,” stāsta speciālists.

Šogad jau otro gadu VAS “Latvijas Valsts ceļi” organizēs arī konkursu “Sakopsim ceļus Latvijā”. Šī konkursa mērķis ir atbalstīt valsts autoceļiem piegulošo zemju saimnieku iniciatīvu sakārtot vidi, kopjot šo autoceļu zemes nodalījuma joslu.
“Apsekojot ceļus jūlijā, izvēlēsimies tās vietas, kas ir sakoptas, kur ir ieguldīts nopietns darbs pie ceļa nodalījuma joslas sakopšanas – gan nopļauta zāle, gan izgriezti krūmi, gan arī savākti atkritumi un varbūt kaut kas labiekārtots,” stāsta L.Aumeisters. Viņš norāda, ka atšķirībā no pagājušā gada, kad visa Vidzemes reģiona teritorijā tika noteikts viens balvas ieguvējs, šogad labākie tiks noteikti katrā bijušā rajona teritorijā, tas nozīmē, ka kāds noteikti iegūs balvu arī mūsu novadā, bet Vidzemes reģionā kopumā būs septiņi uzvarētāji. Balvā uzvarētājs saņems 100 latus (pirms nodokļu nomaksas). “Cilvēki var arī informēt mūs, un mēs noteiksim labākos. Daudzi savus īpašumus un, protams, arī ceļa nodalījuma joslas kopj jau tāpat, bet varbūt kādam šis konkurss būs kā stimuls sakopt savu īpašumu,” saka L.Aumeisters.

 

Jāpiebilst, ka pagājušajā gadā šajā konkursā Vidzemes reģionā nominācijā “Par ieguldījumu valsts autoceļu sakopšanā 2010” galveno balvu ieguva gulbeniete Arta Kraukle. Viņas īpašums “Grote” atrodas Druvienas pagastā pie ceļa Ozoli – Liezēre – Tirza – Stāķi.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

Maix

Būtu labi ar šķembām noklāt Velēnas ceļu uz Smiltenes pusi

pirms 9 gadiem, 2011.07.05 14:12

Vietējās ziņas