Remontēs muzeja saimniecības ēku

Lai turpinātu Druvienas vecās skolas - muzeja ēku remontu, pagasta padome ir izsludinājusi cenu aptauju firmām, kas varētu veikt šo pašvaldības pasūtījumu. Paredzamā līguma summa ir 5100 lati.

Muzeja vadītāja Ligita Zvaigznekalne stāsta, ka par šo naudu šogad turpināsies saimniecības ēkas sakārtošana.

 

"Pagājušajā gadā šai ēkai, kas atrodas blakus muzejam, tika uzlikts jauns skaidu lubiņu jumts un salabota izbrukušā mūra siena. Vēl ir jāizremontē saimniecības ēkas iekšpuse, jāieliek jaunas durvis. Kopumā ēkas atjaunošanai ir plānots izlietot apmēram 7000 latu, bet ar to nepietiks, lai to atjaunotu pilnībā, tāpēc tiks atjaunota tikai puse ēkas," stāsta L. Zvaigznekalne.

 

Vadītāja atzīst, ka šo naudu varētu ieguldīt arī vecās skolas ēkas sakārtošanā, bet muzeja krājumos ir lielgabarīta eksponāti, piemēram, zirgvilkmes pļaujmašīna un citi. Lai tos izvietotu apskatei, nepieciešamas lielākas telpas.

 

"Interesanti, ka abas ēkas ir celtas vienā laikā - 1868.gadā. Saimniecības ēkā jeb kūtsrūmē līdz 1951.gadam, kamēr darbojās vecā skola, skolotāji izmitināja lopus. Iespējams, ka arī tagad daudziem pedagogiem nāksies izveidot naturālo saimniecību, lai varētu izdzīvot," saka L.Zvaigznekalne.

Papildinās muzeja krājums

Šis gads vecajai skolai - muzejam atkal ir ieguvumiem bagāts. Tā krājumi papildināti ar jaunu, līdz šim nezināmu informāciju un fotogrāfijām par Druvienu un tās cilvēkiem. Par vēsturi liecina arī Druvienas kultūras nama mazajā zālē iekārtotā izstāde, kurā ir aplūkojamas 14 trīsdesmito gadu kultūras pasākumu afišas.

 

"Šodien tām ir liela vērtība, jo afišas satur daudz informācijas par kultūras norisēm Druvienā un tās apkārtnē, piemēram, 1939.gada Lieldienu afišā rakstīts, ka Lieldienu pasākumā uzstājies Druvienas tauru orķestris, ka šajā gadā druvēnieši spēlējuši lugu "Zemes spēks", kā arī afišā norādīts, cik maksājusi biļete pirmajā skatītāju rindā, cik - stāvvieta, kāda cena noteikta par zirga novietošanu un tamlīdzīgi. Interesanti, ka šogad muzeja rīcībā nonāca senas fotogrāfijas, kas stāsta par šo izrādi," stāsta L.Zvaigznekalne.

Maijas dienas tirgus nebūs

Līdz ar pavasara atnākšanu Druvienas veco skolu - muzeju apmeklē arvien vairāk interesentu, starp kuriem ir daudz skolēnu, kuri iepazīstas ar rakstnieka Jāņa Poruka daiļradi.

 

"13 gadus apmeklētāju netrūka arī Maijas dienas gadatirgū, kas tradicionāli notika pie muzeja. Tajā piedalījās gan dažādi tirgotāji, gan pagasta mākslinieciskās pašdarbības kolektīvi. Diemžēl šis būs pirmais gads, kad tirgus nebūs, jo tam nav finansējuma," saka L.Zvaigznekalne.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas