Remontēs Pogupes tiltu Stāmerienā

Stāmerienā sāksies Pogupes tilta remonts. Strādnieki jau šobrīd ir izvietojuši norādes zīmes.

AS "Latvijas valsts ceļi" Vidzemes reģiona Gulbenes nodaļas vadītājs Laimonis Aumeisters stāsta, ka tiltam tiks remontēti balsti, sakārtots trotuārs un margas. "Tie ir periodiskās uzturēšanas darbi. Jāpiebilst, ka iepirkuma konkurss šā tilta remontam tika izsludināts jau pirms diviem gadiem, taču tobrīd neviena firma nepieteicās uz remontdarbu veikšanu, tādēļ šie darbi arī bija aizkavējušies," stāsta L.Aumeisters.


Remontu sola pabeigt 76 dienās

 

Tilta remontu veiks AS "8 CBR", kas pirms neilga laika pārbūvēja arī Kazupītes tiltu uz ceļa Gulbene - Balvi. AS "8 CBR" solīja remontu veikt par nedaudz vairāk nekā 41 000 latu.

 

"Šeit būs grūti strādāt, jo ūdens nav nolaižams. Būs jāstrādā kā aku racējiem," atzīst AS "8 CBR" 8.iecirkņa darbu vadītāja Raisa Anuška.

 

Remontdarbu laikā autovadītājiem būs jārēķinās ar ierobežojumiem. Satiksme tiks novirzīta pa vienu pusi. "Šeit būs ātruma ierobežojums, diennakts tumšajā laikā braucējiem par remontu atgādinās arī mirgojošās norādes zīmes," stāsta R.Anuška. "Darbus pie Kazupītes tilta remonta jau esam pilnībā pabeigušies un pēc Jāņiem sāksim strādāt šeit. Šī tilta remontu plānots pabeigt 76 dienu laikā. Tiesa, tie paši darbinieki, kas strādās šeit, paralēli darbosies arī mūsu jaunajā asfalta bāzē, kas top netālu no Gulbenes uz Madonas šosejas. Mēģināsim savienot šos abus objektus."

 

Topošajā asfalta bāzē uz vietas tiks ražots asfalts. "Tas mums būs izdevīgi, jo šajā pusē ir paredzami daudzi objekti. Šeit iet arī dzelzceļš, pa to viegli var piegādāt izejvielas. Tuvākās asfalta bāzes ir Rēzeknē un Daugavpilī, bet šajā pusē nevienas bāzes nav, bet mums neatmaksājas vest asfaltu šurp no Cēsīm," stāsta darbu vadītāja.

 

Plānoti dažādi remonti 

 

L.Aumeisters norāda, ka šogad neviens tilts mūsu rajonā vairs netiks remontēts. "Taču nākamajos gados kādam tiltam varētu tikt veikti periodiskās uzturēšanas darbi. Tuvāko dažu gadu laikā vajadzētu remontēt Tirzas tiltu, kas ir uz ceļa Gulbene - Smiltene. Arī tie būs periodiskās uzturēšanas darbi. Tiltu periodiskās uzturēšanas darbu un rekonstrukcijas programmā uz reģionu gadā tiek novirzīti līdzekļi apmēram septiņu tiltu periodiskās uzturēšanas darbiem, daži tilti tiek arī kapitāli remontēti," stāsta L.Aumeisters. Viņš piebilst, ka šobrīd ir sākušies Litenes pievedceļa remontdarbi. "Tur pašlaik tiek rakti grāvji. Kad tiks sakārtota ūdens atvade, varēs sākties seguma remonts," stāsta L.Aumeisters.

 

AS "Latvijas valsts autoceļi" mājas lapā internetā ir skatāms 2008. līdz 2010.gadā plānoto iepirkumu plāns. Tas vēsta, ka arī mūsu rajonā tiek plānoti vairāki remontdarbi, tā, piemēram, šāgada novembrī plānots izsludināt iepirkumu konkursu ceļa Gulbene - Balvi - Viļaka - Krievijas robeža remontam no 12,82. līdz 13,4. kilometram un ceļa Smiltene - Velēna - Gulbene remontam no 21,78. līdz 34,9. kilometram, 2009.gadā - ceļa Gulbene - Balvi - Viļaka - Krievijas robeža remontam no 8,28. līdz 12,8. kilometram.

 

Programmā "Valsts ceļu sakārtošana saistībā ar dzelzceļu slēgšanu" nākamgad tiek plānots izsludināt iepirkumu konkursu ceļa Galgauska - Tirza remontam, tur plānots līdz pat Tirzai uzliet asfaltu. Savukārt 2010.gadā plānots ceļa Gulbene - Balvi - Viļaka - Krievijas robeža 1,1. līdz 2,6. kilometrā izbūvēt gājēju un velosipēdistu celiņu, jāpiebilst, ka tas būs pilsētas robežās, jo šis ceļš sākas Rīgas un Brīvības ielas krustojumā. "Šie visi darbi tiešām tiek plānoti, taču viss, protams, ir atkarīgs arī no līdzekļiem," saka L.Aumeisters.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas