Renovējamās mājas iedzīvotājus pārsteidz atkāpes no projekta 13

Vai tas ir normāli, ja dzīvojamās mājas renovācijas laikā notiek atkāpes no projekta, piemēram, āra sienas tiek siltinātas nevis ar minerālo akmens vati, bet ar polistirolu? Šo un citus satrauktus jautājumus "Dzirkstelei" pagājušajā nedēļā uzdeva vairāki gulbenieši no dzīvojamās mājas Rīgas ielā 32.

Būvvalde seko renovācijai Gulbenes novada būvvaldes vadītājs Jānis Ziemelis "Dzirkstelei" saka, ka šajā konkrētajā gadījumā saskata parastās problēmas - pietrūcis laika kvalitatīvi izstrādāt un iesniegt mājas renovācijas pieteikumu Eiropas Savienības fondu finansiālajam atbalstam. Tajā pašā laikā viņš uzsver, ka nevar iedomāties tādu projektu, kura realizācijas laikā nebūtu notikušas izmaiņas, kuram seko būvuzraugs. J.Ziemelis uzskata, ka ir tikai normāli, ja tiek izraudzīts alternatīvs materiāls, kas ir lētāks, piemēram, ēkas siltināšanai - polistirols, nevis krietni dārgākā minerālā akmens vate. Novada būvvalde seko darbam Gulbenē, Rīgas ielā 32.

 

"Sākumā mums bija pretenzijas par darbu tehnoloģiju. Pēc izsaukuma būvvaldē ieradās šā objekta būvuzraugs, viss tika pārrunāts un trūkumus novērsa," saka J.Ziemelis. Viņu satrauc arī tas, ka būvlaukumam var piekļūt bērni.

 

Projekts kā "kaķis maisā"

Projekta autors ir viens, bet realizācijas organizētājs - cits. "Būtībā mēs paņēmām "kaķi maisā"," skaidroja SIA "Energo pārvalde" pārstāve Lolita Strode, tiekoties ar dzīvokļu īpašniekiem kopsapulcē. Pēc iedzīvotāju aicinājuma sapulcē piedalījās arī "Dzirkstele".

 

L.Strode iedzīvotājiem skaidroja, ka saņemtajā jau gatavajā projektā atklātas daudzas neprecizitātes, kā rezultātā, ķeroties pie darbiem, nācās veikt virkni izmaiņu, lai vispār pretendētu uz to, ka pusi izmaksu apmaksā Eiropas Savienība. Viņa uzsvēra, kā māja tāpēc situmefektivitātē necietīs. Piemēram, tāmē kļūdaini bija uzrādīta ēkas siltināmie kvadrātmetri - 766 kvadrātmetru vietā 634! Tāpēc nācās izvēlēties citu, lētāku siltināšanas materiālu.

 

Iedzīvotāji izbrīnīti jautāja mājas renovācijas būvuzraugam Ilmāram Brūmanim, kāpēc projektā nav iekļauta mājas cokola siltināšana. Viņš atbildēja, ka tam papildus vajag vēl apmēram 5,7 tūkstošus latu. Mājas vecākais Andrejs Baidekalns uzstāja, ka papildu nauda būs jāmeklē. Viņu satrauc arī tas, ka projekts neparedz mājas ieejas mezglu sakārtošanu. Ir vēl citas nepilnības, kuras SIA "Energo pārvalde" sola risināt. L.Strode aicināja iedzīvotājus izprast situāciju un būt iecietīgiem, kā arī pieskatīt bērnus, lai tie neietu rotaļāties būvlaukumā. Māju renovē Rīgas firma.

 

Laba komunikācija maina attieksmi

"Tagad ir lielāka skaidrība," "Dzirkstelei" pēc dalības sapulcē saka A.Baidekalns. "Es vispār ne par ko neuztraucos. Atbildība gulstas uz SIA "Energo pārvalde". Paļaujos arī uz būvdarbu vadītāja kompetenci," "Dzirkstelei" saka Iveta Zvirgzdiņa, kurai šajā mājā ir higiēnistes kabinets. D.Baidekalns skaidro, ka visas problēmas radījusi Rīgas firma, kura steigā ir sagatavojusi nekvalitatīvu mājas renovācijas projektu, kuru mājas vecākais ieraudzījis tikai tagad, kad sākās mājas renovācijas darbi. Projekta izstrāde izmaksājusi iedzīvotājiem 1,5 tūkstošus latu. A.Baidekalns uzskata, ka kopā ar SIA "Energo pārvalde" problēmas tiks atrisinātas un rezultātā ieguvēji būs visu 24 mājas dzīvokļu īpašnieki.

Pievieno komentāru

Komentāri 13

Uga

Māju apsaimnieko Lolitas Strodes firma...Būvdarbus veic Lolitas Strodes firma...Ja pateiktu projekta autoru...nebrīnītos ja atkal parādītos šīs dāmas vārds uzvārds....kaķis maisā ha...ha...ha!!!

pirms 8 gadiem, 2012.07.11 10:20

Pasūtot projektu līgumā jāparedz atbildība par projekta izstrādi un atbilstību. Taču mūsu valstī ir tā, kā firmām sākas nepatikšanas, tā tiek pieteikta maksātnespēja vai bankrots, firma pazūd, īpašnieki noreģistrē citu firmu un cūkojas tālāk...cietēji ir iedzīvotāji...

pirms 8 gadiem, 2012.07.11 10:14

Stuckis

stjopka dabuja ari savu % no celtniecibas firmas

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 17:24

bliņa

Tipveida māja,tipveida siltināšana,bet nekaunās par "projektēšanu" 1,5 tūkst.uzprasīt.Laupīšana gaišā dienas laikā,naivie iedzīvotāji,kas uz ko tādu parakstās.

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 14:28

Kiegelu majas ari siltina ar putuplastu, un ja ar ventilaciju viss kartiba tad pelejumam nevajadzetu but. Putuplasts letak neka akmens vate. Bet ja projekta paredzeta vate, bet siltina ar putuplastu tad ta ir krapsana, ja netiek veikts parrekins. Bet siltuma zina sliktak nav ja vates vieta lieto putuplastu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 14:06

Fenhelis

Šīs ēkas (ja nemaldos, trīs) ir nokalpojušas. Toreiz vajadzēja apdomāt, lai celt šādas tipa veida ēkas. Dodu 5 - 10 gadus, ka šīs ēkas vēl noturēsies kādu laiciņu. Vispār būtu jānojauc un jāuzceļ modernākas ēkas. Kā nekā pilsētas centrā atrodas. Pilsēta attīstās un viss ir jāmodernizē, kas atrodas pilsētā.

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 14:05

protams ka sāksie, jo jau ieejot kāpņu telpā, apmeklējot zobārstu tur bija pelējuma smaka.

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 13:50

?

Reizēm tām Rīgas firmām ir tik vien Rīgas smakas kā pastkastīte. Ko tad nenosauc vārdā ...

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 13:21

vai pēc tādas siltināšanas nesāksies problēmas ar kondensāta veidošanos, kas izraisīs pelējuma sēnītes veidošanos???

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 12:42

Jānis

Un, kas no komunikācijas, lētāk un labāk jau nepaliek.Rīgas firma apmuļķo provinces iedzīvotājus un darba vadītājus. Steiga visur, lai ātrāk slēptu pēdas, darbus jau nepārtauks. Bet, kurš īsti atbild par radušos situāciju?Droši vien pasūtītājs. Pasūtītājam bija jāpadomā par ugunsdrošību mainot siltināšanas materiālu.

pirms 8 gadiem, 2012.07.10 08:39

Vietējās ziņas