Reorganizē Sabiedrības veselības aģentūru

Sabiedrības veselības aģentūras Gulbenes filiāle kopš 5.janvāra vairs nepastāv. Vidzemē ir apvienotas līdzšinējās aģentūras Valmieras un Gulbenes filiāles un izveidota Vidzemes reģionālā filiāle ar centru Valmierā. Tās pārziņā ir Alūksnes, Cēsu, Gulbenes, Limbažu, Madonas, Valkas un Valmieras rajons.

Vidzemes reģionālās filiāles vadītāja vietnieks Edvīns Turks "Dzirksteli" informē, ka, taupības nolūkā reorganizējot aģentūru, Latvijā samazinātas 65 štata vienības. Tostarp darbu aģentūrā zaudējuši arī divi gulbenieši - datorspeciālists un sekretāre. E.Turks klāsta, ka Gulbenes mediķu funkcijas, strādājot aģentūrā, saglabāsies tādas pašas kā līdz šim.

Gulbenieši iztur konkursu

Taču pārējie 24 aģentūras darbinieki Gulbenē turpina strādāt savā dzimtajā pilsētā, kas skaitās filiāles "attālinātā darba vieta". E.Turks uzsver, ka darba vietas saglabāšana notikusi konkursa kārtībā. Katram darbiniekam nācies apliecināt savu profesionālo varēšanu.

"Konkursā uzvarēja līdzšinējais Gulbenes filiāles saimnieks, kas tagad tādu pašu darbu veiks vienlaikus aģentūras Vidzemes filiāles visos septiņos rajonos. Tāpat, apkalpojot visu filiāli, turpmāk strādās abi Gulbenes filiāles grāmatveži," viņš saka.

Janvārī slimojam maz

Epidemioloģe Ilzīte Zaļuma "Dzirksteli" informē, ka Gulbenes rajonā gads sācies ar samērā mierīgu epidemioloģisko situāciju. Gripas nav. Ir pa vienam saslimšanas gadījumam ar vējbakām un dzelteno kaiti, kuras diagnoze gan vēl nav apstiprināta laboratoriski. Abi saslimušie ir bērni. Vienu pieaugušu cilvēku Gulbenē sakodis suns. Cietušajam uzsākta profilaktiska vakcinācija pret trakumsērgu.

Savukārt pagājušais gads un tā nogale Gulbenes rajonā satrauca palielinātu visa veida hepatītu saslimstību. Biežāk cilvēki saslima ar ērču encefalītu un Laimas slimību.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas