Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rēveļos veidos saieta laukumu

Rankas pagasta Rēveļos Kultūrvēsturiskā mantojuma centra apkārtnē, sakārtojot publiski pieejamu teritoriju ar kultūrvēsturisku nozīmi, tiks ierīkots saieta laukums, kas iecerēts kā mūsdienīga pulcēšanās un brīvā laika pavadīšanas vieta.

Rankas Kultūrvēsturiskā mantojuma centra, kā arī šī projekta vadītāja un idejas autore Daiga Melberga stāsta, ka saieta laukums tiks veidots starp bijušo Rēveļu pamatskolu un tās sporta laukumu.

“Tas būs saieta laukums, kur varēs satikties paaudzes, tūristi, kur notiks ar latviskajām tradīcijām saistītas izdarības, kā arī kultūrvēsturiskā mantojuma pasākumi. Izveidotais laukums būs pieejams arī ikvienam Rankas pagasta un Gulbenes novada iedzīvotājam. To varēs izmantot arī sporta un kultūras pasākumu organizēšanai,” stāsta D.Melberga. 

“Šāda laukuma izveides projekts tapa, uzklausot pagasta iedzīvotāju vēlmes, jo  Kultūrvēsturiskā mantojuma centrā mums notiek sarunas, dažādos pasākumos un tikšanās reizēs esam anketējuši arī iedzīvotājus. Viņiem ir daudz vēlmju, bet vispirms sāksim ar šo. Projektu par šo ieceri pirmo reizi jau tiku uzrakstījusi agrāk, bet tad projektu neatbalstīja. Apņēmīgi strādāju atkal pie jauna projekta. To iesniedzu Rankas pagasta pārvaldes vārdā, bet Gulbenes novada dome ir šī projekta akceptētāja. Atkarībā no tā, kādi būs laika apstākļi, cik ātri tiks noslēgti līgumi ar darbu veicējiem, jo vajadzēs planēt laukumus, varbūt izdosies kaut ko paveikt jau šajā gadā,” prāto D.Melberga. 

Rankas pagasta pārvaldes vadītājs Māris Jansons gan domā, ka reāli laukuma izveides darbi tomēr varētu sākties tikai nākamajā gadā.

“Šobrīd jau ir sagatavots tehniskais projekts. Viss lēnām sāk notikt. Ir uzsākta iepirkuma procedūra. Ja atceros pareizi, tad projektu ir paredzēts īstenot astoņu mēnešu laikā. Domāju, ka viss notiks 2017.gadā,” saka pārvaldes vadītājs.

Projektā ir plānota teritorijas sakopšana, celiņu atjaunošana, dekoratīvo krūmu un koku stādīšana, lapenes būvniecība, ugunskura vietas izveide, parka soliņu uzstādīšana, dārza kamīna ierīkošana, teritorijas apgaismojuma nodrošināšana un vēl daudzi citi labiekārtošanas darbi. Saieta laukuma svinīga atklāšana ir plānota nākamajā gadā. Projekts guva atbalstu biedrības „Sateka” atklātā projektu konkursā. Tā attiecināmās izmaksas ir 20 tūkstoši eiro. No šīs summas 91 procents jeb 17 999 eiro ir Eiropas Lauksaimniecības fonda lauku attīstības finansējums un 10 procenti jeb 2000 eiro – pašvaldības finansējums.

“Runājot par tālākiem plāniem, uzskatām, ka Rankā ir nepieciešama neliela brīvdabas estrāde, kas varētu sasaukties ar Rankas centra projektu, ko pagasta pārvaldes vadītājs uzsācis realizēt sadarbībā ar Latvijas Lauksaimniecības universitātes studentiem un mācībspēkiem. Modernizācija būtu vajadzīga arī Kultūrvēsturiskā mantojuma telpām. Mēs strādājam arī pie šīs idejas. Jau esmu uzrakstījusi dažus projektus un izveidojusi skices. Ir zināms, kādam centram būtu jāizskatās, bet visa pamatā ir finansējums,” stāsta D.Melberga.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas