“Reveranss” dejo Dzintaros 1

Gulbenieši sadejo kopā ar lietuviešiem un igauņiem
Senioru deju grupa "Reveranss", ko vada Edīte Ķikuste, piedalījās senioru radošo kolektīvu 6.festivālā "Jūrmala 2009". Festivāla nosaukums šogad bija "Vienota paaudze vienotā Eiropā", bet festivāla lielais noslēguma koncerts notika Dzintaru koncertzālē.

 

"Piedalīšanās festivālā bija mūsu kolektīva visas sezonas darba rezumējums. Kolektīvu, kas bija pieteikušies festivālā, bija daudz. Festivālā piedalījās 35 senioru tautisko deju kolektīvi, 20 kori un 23 Eiropas deju kolektīvi. Šiem kolektīviem pieder arī "Reveranss". Izpildījām tikai Eiropas dejas, jo izpausties jaunrades dejās šoreiz mums nebija iespējas," stāsta "Reveranss" dejotāja Mirdza Kušķe.

 

Noslēguma koncerta programma bijusi ārkārtīgi plaša. Visplašāk tajā pārstāvētas dejas.

 

Sadraudzējas ar lietuviešiem

 

Eiropas deju koncertā kopā ar gulbeniešiem uzstājušies arī dejotāji no Lietuvas un Igaunijas. "Lietuvieši kā jau vienmēr pārsteidza ar savu vispusīgo talantu, apvienojot dziedāšanu, dejotprasmi un mūzikas instrumentu spēli. Viņi visnotaļ bija atvērti, draudzīgi un vēlējās parunāties arī ar mūsu kolektīvu," stāsta M.Kušķe.

 

"Reveranss" šādā festivālā piedalījās pirmo reizi, jo pēc stāža ir jauns kolektīvs.

 

Kopumā festivālā piedalījās apmēram 2000 dalībnieki, tāpēc skvērā pie Majoru kultūras nama notika atsevišķs Eiropas deju koncerts pusotras stundas garumā. Koncertā dejotāji uzstājās apvienoti pa novadiem. "Reveranss" bijis iekļauts Vidzemes un Latgales apvienoto kolektīvu skaitā un izdejojis 45 minūšu garu programmu.

 

Jūrmalā iededz svecītes

 

Ļoti emocionāla bijusi Baltijas vienotības godināšana pie jūras un svecīšu nolikšana, jo festivāls notika 23.augustā. "Visa jūras mala pret Dzintaru koncertzāli bija svecīšu pilna, lai gan vējš dzēsa tās nost. Visi kopā centāmies šo dienu iezīmēt. Žēl, ka lielajos mēdijos tas izskanēja visai maz," saka M.Kušķe. Atgriežoties no pasākuma pie jūras, "Reveransa" dalībniekus uzrunājis arī bijušais Latvijas Tautas frontes priekšsēdētājs Romualds Ražuks.

 

Viņa izsaka cerību, ka varbūt šis festivāls notiks arī turpmākajos gados, ja vien Jūrmalas pensionāru padomei pietiks enerģijas turpināt šo projektu.

 

"Paldies mūsu vadītājai Edītei, kura mums neļauj būt pasīviem un vienmēr pieprasa arī priekšnesuma kvalitāti! Par iespēju piedalīties pasākumā esam ārkārtīgi gandarīti," piebilst M.Kušķe.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

jaaaa

prieks par siem pensionaariem lai jaunie tiek lidzi

pirms 11 gadiem, 2009.09.01 19:08

Vietējās ziņas