Rīga – Ieriķi – Gulbene līnijas sliedes nākamgad demontēs

Dzelzceļa līnija Rīga - Ieriķi - Gulbene šobrīd stāv pamesta, nekam nevajadzīga, kokiem un krūmiem aizaugusi. Smagās sliedes gan ir gards kumoss metāllūžņu tīkotājiem. Palaikam nākas dzirdēt, ka kādā sliežu ceļa posmā atkal ir pastrādājuši garnadži. Arī Aleksandrs Černoglazovs atklāj, ka sliedes jau ir pazudušas arī kādreizējās Tirzas stacijas tuvumā. Viņš ar sievu dzīvo turpat līdzās kādreizējai Tirzas stacijai.

Dzelzceļa līnija no Rīgas uz Gulbeni caur Ieriķiem tika izbūvēta 1916./ 1917.gadā, kas Gulbeni padarīja par dzelzceļa mezglu. Ilgus gadus vilciens bija nozīmīgs transportlīdzeklis daudziem Gulbenes rajona iedzīvotājiem, taču 1999.gadā šo līniju slēdza.

Sliedes pazūd

Šobrīd par kādreizējiem laikiem vēsta vien aizaugušās sliedes un vientuļā stacijas ēka, kas mazpamazām brūk kopā. Apdzīvotu māju arī šajā pusē pie dzelzceļa sliedēm ir ļoti maz, tieši tādēļ šeit tik droši var uzdarboties garnadži. Tiesa, AS "Latvijas Dzelzceļš" atklāj, ka jau nākamajā gadā slēgtā dzelzceļa posma Rīga - Ieriķi - Gulbene sliedes ir paredzēts demontēt.

Aleksandrs Černoglazovs stāsta, ka viņš palaikam mana, ka viņa māju tuvumā un gar sliedēm braukā nepazīstami cilvēki. Viņš ir arī jautājis, kas šiem cilvēkiem te meklējams, taču neviens īsto iemeslu, protams, negrasās atklāt. Taču posms sliežu Tirzas stacijas tuvumā jau ir pazudis, arī atzara, kas savulaik veda uz Galgauskas armijas poligonu, sliedes ir izzagtas.

"Esmu gan arī redzējis, ka dzelzceļnieki šeit atbrauc kaut ko paskatās," saka A.Černoglazovs.

"Kur tuvumā nav neviena cilvēka, tur garnadži droši rīkojas. Pašlaik metāllūžņiem cena, cik man zināms, ir kritusies, tad nu šobrīd ir klusums, taču, tiklīdz tā atkal celsies, tā droši vien atkal zagļi būs klāt."

Zagļus var atklāt

AS "Latvijas Dzelzceļš" sabiedrisko attiecību speciālists Māris Ozols "Dzirkstelei" skaidro, ka šobrīd tiešām visas darbības, kas notiek ap dzelzceļa sliedēm, ir tikai negodīgu cilvēku rīcība. Jāpiebilst gan, ka šis slēgtais dzelzceļa posms, cik ir iespējams, tiek arī apsargāts.

"Daudzus gadījumus arī izdodas apturēt, turklāt mums lielā mērā palīdz iedzīvotāju atsaucība un vērība. Nupat līdzīgs zagšanas mēģinājums notika tepat Rīgā, Čiekurkalnā. Vandaļi sliedes jau bija atvienojuši, taču viņu plāni tika izjaukti, laikus tika noreaģēts," stāsta M.Ozols.

Iedzīvotāji, kas redz kādas nelikumīgas darbības ap sliedēm, tiek aicināti vērsties policijā, kas tālāk sazināsies ar dzelzceļa policiju.

"Zagļiem, protams, var arī izsekot līdzi, jo viņi sliedes noteikti nodos metāllūžņu iepirkšanas punktos."

Nākamgad sliedes ir paredzēts demontēt, līdz tam brīdim "Latvijas Dzelzceļš" centīsies nosargāt savu īpašumu.

"Ja tiktu pieņemts perspektīvs lēmums, šo slēgto dzelzceļa līniju varētu arī atjaunot. Tā nebūtu nekāda problēma, jo mēs regulāri atjaunojam sliežu ceļus, kur tas ir nepieciešams, taču pagaidām nekādas domas un idejas par atjaunošanu nav izskanējušas, tādēļ pagaidām sliedes ir paredzēts demontēt," norāda M.Ozols.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas