Rīko semināru mediķiem 1

Veselības obligātās apdrošināšanas aģentūras Vidzemes teritoriālā nodaļa rīt, 4.decembrī, pulksten 10.00 Vecgulbenes muižā rīko semināru par profilakses programmu nākamajam gadam. Uz semināru aicināti ģimenes ārsti, ginekologi, vecmātes, kā arī ārstniecības iestāžu vadītāji.

Gulbenes rajona padomes konsultants veselības aizsardzības un sociālajos jautājumos Artis Stuburs "Dzirksteli" informē, ka būs runa par vēža skrīninga uzraudzību nākamgad.
Aģentūrā "Dzirkstele" uzzināja, ka ar 2009.gadu, lai sekmīgi pildītu un uzlabotu iedzīvotāju profilaktisko apskašu apmeklējumus, plānots uzturēt centralizēto vēža skrīninga reģistru, sagatavot un izsūtīt uzaicinājuma vēstules skrīningā iekļauto mērķa grupu iedzīvotājiem visā Latvijā, kā arī aktualizēt skrīningā iekļaujamo vecuma grupu izmeklēšanas turpmāko plānu.


Ministru kabineta noteikumi nosaka, ka dzemdes kakla onkocitoloģisko izmeklējumu kā skrīningtestu dzemdes kakla vēzim veic reizi trijos gados sievietēm vecumā no 25 līdz 70 gadiem.

 

Savukārt ģimenes ārsta praksē vai laboratorijā jāveic slēpto asiņu izmeklējums fēcēs (no trīs sekojošām vēdera izejām) pacientiem vecumā no 50 gadiem reizi gadā. Bet krūts vēža skrīnings ar mamogrāfijas metodi sievietēm vecumā no 50 līdz 69 gadiem ir jāveic reizi divos gados.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

urbis

Nezinu, vai kāds šo te lasīs un tomēr. Vēža skrīnings ir laba lieta, arī, protams, semināri par šo jautājumu. Tikai ir dažas neskaidrības. Ja mammogrāfijas izdara ar speciālu aparātu ar nosūtījumu vai arī bez tā speciālos kabinetos ar speciālu aparatūru, dzemdes kakla citoloģiju veic laboratorijās, tad kāpēc pa pacienta fēcēm (jeb latviski- ***em)savā kabinetā pie galda jārakājas ģimenes ārstam? Bez tam- šo izmeklējumu nevar uzspiest ģimenes ārstam, jo tas vairs neietilpst tā saucamajā valsts pasūtījumā. Iedomājieties, kas notiks, ja visiem masveidā pēc 50 gadiem ārsta praksē būs 3reiz katram!!!!! jārakājas pa fēcēm? Šo murgu jau vairākus gadus mēģina ieviest tāds centrs Gastro, kurš saņem par to finansējumu gan no valsts, gan Eiropas, bet ģimenes ārstiem par šo "rakāšanos" piesolīja kapeikas. Ja jau Stubura kgs tā reklamēja šo semināru, tad varbūt, ka viņš varētu arī veikt dažas praktiskas nodarbības, kurās viņš varētu demonstrētt, kā tas izdarāms ģimenes ārsta praksē, jo viņš jau savs cilvēks, vietējais, nekur nebūs jābrauc un lieki jātērējas. Beigās- gribētos tomēr sīkāk uzzināt, kas tas par amatu- rajona padomes konsultants veselības un sociālajos jautājumos? Kādi pienākumi? Cik zinu, tad Labklājības ministrijā ir čupu čupām dažādu vselības aģentūru, konsultantu utt., kam šāds amats ir vajadzīgs rajona padomē? Lai paziņotu par semināru, ko faktiski nerīko ne rajona padome, ne šis konsultants. Vai tā nav darbības imitācija? Un vēl- varbūt Dzirkstele varētu pajautāt arī kādam ģimenes ārstam par šiem jaunievedumiem, tomēr viņi ir tuvāk šai tēmai? Jebšu Jūs tik zemu nenolaižaties?

pirms 12 gadiem, 2008.12.03 19:21

Vietējās ziņas