Rīkos barikāžu atceres pasākumu 6

Gulbenē 21.janvārī notiks 1991.gada janvāra barikāžu laika divdesmitgades pasākums. Tas sāksies pulksten 14.00 Gulbenes novada Vēstures un mākslas muzejā, kur tiks atklāta Tautas frontes muzeja izstāde "Dziesmotā revolūcija".

"Šobrīd šī izstāde atrodas Vācijas pilsētā Ķelnē, no kurienes tā tiks atvesta uz Gulbeni," informē Gulbenes novada domes galvenā speciāliste kultūras jomā Edīte Siļķēna.

 

Pēc izstādes atklāšanas muzeja pagalmā degs ugunskurs, raisīsies atceres stāsti, skanēs dziesmas un tiks malkota karsta tēja.

 

"Līdz šim šos pasākumus galvenokārt organizēja Rīga un Barikāžu laika piemiņas fonds izbrauca uz novadiem, lai barikāžu aizstāvjiem pasniegtu piemiņas zīmes. Šogad šim vēstures brīdim aprit 20 gadi, tāpēc šādi pasākumi notiek visā Latvijā, arī Gulbenes novadā. No visiem pagastiem aicināsim kopā barikāžu aizstāvjus, mudināsim atceres pasākumā piedalīties arī skolu jaunatni, lai tā mūsu tautas vēsturi izzinātu nevis tikai no grāmatām, bet no barikāžu aizstāvju stāstiem," saka E.Siļķēna.

Pievieno komentāru

Komentāri 6

-=333=-

Ko tur atcereties? Vai tad notika masveida mirsana no aknu cirozes?

pirms 9 gadiem, 2011.01.12 09:48

Arī zinātājs

Muļķības, pagasta pārvaldē arī piesakieties, jo tāpēc arī aicina pieteikties. Jūs gan gribētu, lai pagasta pārvalde pa mājām staigā un aptauju veic vai nezin kādu vēl izpēti. kā tad, piemēram, pilsētā var izveikt šādu izpēti??? pārvalde aicināja pieteikties gan tos, kas nav saņēmuši, gan tuviniekus, ja cilvēks jau miris.

pirms 9 gadiem, 2011.01.10 14:29

...

Nestāsti pasakas, katrā pagastā bija jāveic šāda veida izpēte un ir, tikai kaut kas no pagasta puses nav izdarīts līdz galam...

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 16:01

atkal

Nu bet taču piesakieties tie, kas nav saņēmuši! kā tad citādi lai zina, kam nav ticis un kas bija uz barikādēm. Neviens tādu uzskaiti nav vedis.

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 15:58

Ne jau tikai Līgo pagastā nav saņēmuši.Bet ne jau tas vien paliek nenokārtots,ka tik paši un sev tuvie cilvēki saņem.

pirms 9 gadiem, 2011.01.07 09:37

Patriots

Gadus divus atpakaļ šāda veida pasākums bija Līgo pagastā, kad pie ugunskura ar dziesmām un karstu tēju tika aicināti barikāžu aizstāvji no Līgo pagasta. Pasākums bija jauks. Dalījās atmiņās par redzēto un piedzīvoto, tāpēc paldies par ideju tiem organizatoriem, kas toreiz to darīja. Tikai žēl, ka pagasts vēl nav panācis, ka Līgo aizstāvji , kuri brauca pirms 20. gadiem uz Rīgu vēl nav saņēmuši piemiņas zīmes, kā tas jau ir noticis visā Latvijā!

pirms 9 gadiem, 2011.01.06 17:59

Vietējās ziņas