Rīt Gulbenes novada domē būs saruna par Jaungulbenes “Silu” 10

Ceturtdien, 5.septembrī, pulksten 10.00 Gulbenes novada pašvaldības administrācijas ēka notiks publiska visu ieinteresēto pušu tikšanas, lai runātu par Jaungulbenes “Silu”. Uz tikšanos var nākt, piedalīties un iesaistīties diskusijā ikviens interesents.

“Diskusija ir atvērta. Runāsim par šo jautājumu. Dome stāstīs savu skatupunktu, iedzīvotāji – savu. Un attiecīgi “Sila” izsoles uzvarētāja - SIA “Silvestica Green Forest Latvia” - pārstāvis izstāstīs savu redzējumu, savu viedokli par meža iegādi un tālāko tā attīstību, darbību. Šis jautājums ir jānoved līdz loģiskam galam,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Normunds Audzišs. Viņs apstiprina, ka jautājums par “Sila” pārdošanas izsolē apstiprināšanu tiks skatīts domes sēdē. Tā būšot kārtējā domes sēde. Iespējams, septembrī notiks divas domes kārtējās sēdes. Viena no tām ir ieplānota mēneša beigās – 26.septembrī, bet pastāvīgo komiteju sēdes pirms tam – 18. un 19.septembrī.

Jau rakstījām, ka 29.augusta novada domes sēdē, kurā piedalījās visi 17 vietējie deputāti, netika panākta vienošanās ne par “Sila” izsoles pabeigšanu ne par izsoles apturēšanu jeb atcelšanu, kā to rosināja deputāte Guna Pūcīte. “Sila” aizstāvībai izveidotā pilsoņu kopa – Jaungulbenes rīcības grupa – līdz 29.augusta domes sēdei bija savākusi un iesniedza pašvaldībā 800 iedzīvotāju parakstus, tādējādi paužot protestu pret “Sila” pārdošanu un norādot uz, viņuprāt, pašvaldības pieļautajām kļūdām saistībā ar 142 hektāru “Sila” meža zemes atsavināšanu un izsoles rīkošanu. Jaungulbenes rīcības grupa arī publiski ir paziņojusi, ka neredz jēgu piedalīties 5.septembra diskusijā novada pašvaldība.

Kā zināms, 15.augustā “Sila” izsolē no 11 pretendentiem ir uzvarējusi SIA “Silvestica Green Forest Latvia”, kura nosolītos 888 000 eiro ir iemaksāti pašvaldības kontā. Tādējādi tika pārsolīta sākotnēja nosacītā cena - 480 000 eiro eiro. Likums nosaka, ka izsoles rezultāti (“Sila” pārdošanas pabeigšana) ir jāapstiprina 30 dienu laikā.

Pievieno komentāru

Komentāri 10

basta

Tā ceturtdienas sapulce ir lai nolaistu tvaiku un apvārdotu sabiedrību, ka deputāti baigi rūpējas par kaut ko, tāpēc spiesti izpārdot Jaungulbeni. Variet saukt, cik gribiet sapulces, tauta jūsu darījumu neakceptēs, bet kompetentas iestādes atcels, ja paši nepratīsieties.

pirms gada, 2019.09.04 16:28

....

...un cik daudz cilvēkiem ir iespēja darba laikā pulcēties sapulcēs?

pirms gada, 2019.09.04 22:32

Gulbenes dzimtsarakstu nodaļa

Rītdien ir ieplānotas ''piespiedu laulības". Gulbenes dome kārtējo reizi demonstrē nekompetenci. Organizējot izsoli nav veikta priekšizpēte, pārkāpa virkne procesuālo lietu, neievēroti likuma panti un tagad kārtējo reizi muldēs par ogām, sēnēm un pastaigu iespējam mežā un par to kāda nelaime saimnieciskā plāksnē ir mežs Gulbenes novadam. Gulbenes novada vadība ir sākusi optimizāciju izpārdodot mantu nevis pārskatot visu štatu nepieciešamību. Saimnieciski.

pirms gada, 2019.09.04 16:44

Urbis

Rītdienas tukšā muldēšana ir pilnīgi bezjēdzīga. Ja izsole netiks atcelta, tad tiesu darbi ir garantēti. Un "gudrais" Kāpostiņš ar draugiem zaudēs...

pirms gada, 2019.09.04 18:39

Nele

Ha, vienīgais sabiedrībai pieņemamais risinājums ir šī darījuma atcelšana!

pirms gada, 2019.09.04 20:27

Hm

Jaungulbenes orgrupa sastāv no jaungulbeniešu vairuma? Nē! Pārējie viņu ietkmē tikai blēj līdzi. Pamatojums šim domu gājienam - atklāti nevēlas zīmēties, ne arī argumentēti pārliecināt par sava viedokļa pareizību. Vājākais cenšas slēpt vismaz galvu smiltīs, t.i., neierodoties uz atklātu viedokļu izsvēršanu. Un Bailīgs suns arī aprek no paslēptuves. Tā rīkojas arī šī blice.

pirms gada, 2019.09.05 16:37

Aivars Ignatāns

Kurš tur nav jaungulbenietis? Es? Tas mežs nav ne domes, ne tikai jaungulbeniešu īpašums, tas ir visas sabiedrības kopīpašums un dome ir tikai formālā tā turētāja. Kurš baidās sevi atklāt - es vai kaut kāds "Hm"? Kāpēc lai visiem, kuri nepiekrīt sila izpārdošanai, būtu jāierodas darba laikā domes telpās uz papļāpāšanu un kaut kādu normālam pilsonim nevajadzīgu finansu ciparu uzklausīšanu?

pirms gada, 2019.09.06 16:35

Neintrāls

Vai tev, komentētāj, kas to dara par vai pret, ir uz skaitļiem balstīts viedoklis? Nu, lūk, man arī nav, un tādēļ klusēju nevis apreju. Varbūt kāds var man izlīdzēt ar tāmes vismaz priekšaprēķinu, nu, teiksim, uz gadiem 15-20?

pirms gada, 2019.09.05 16:42

Vietējās ziņas