Rīt notiks jaunsargu pārgājiens "Pelēkais vilks"

Trešdien, 24.septembrī, vairāk nekā 30 Gulbenes rajona vecākās grupas jaunsargi piedalīsies forsētā pārgājienā "Pelēkais vilks", kas notiks Gulbenes rajona Lejasciema pagastā.

Jaunsardzes centra Sabiedrisko attiecību daļas vadītāja Ieva Zieda aģentūru LETA informēja, ka sacensību starts paredzēts plkst.11 Lejasciema vidusskolas teritorijā. 15 kilometru garajā forsētajā pārgājienā paredzēti dažādi uzdevumi - orientēšanās, priekšmetu atpazīšana apvidū, mācību triecienšautenes AK-4 izjaukšana un salikšana, attāluma noteikšana, šaušana ar pneimatisko šauteni. Forsētā pārgājiena mērķis ir pārbaudīt jaunsargu militārās zināšanas un fizisko sagatavotību, kā arī izkopt prasmi strādāt komandā.

 

Jaunsardzes kustība ir Aizsardzības ministrijas vadīta un finansēta Latvijas jauniešu interešu izglītība, kuru realizējot jauniešiem tiek veidota pilsoniska apziņa un izpratne par demokrātisku sabiedrību, vienlaicīgi izglītojot jauniešus valsts aizsardzības jomā. Jaunsardzē iesaistījušies vairāk nekā 7300 jaunieši no visiem Latvijas novadiem.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas