Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt plāno apstiprināt novada budžetu

Sociālajai aizsardzībai šogad plāno tērēt vairāk nekā pērn
Par to, kāds izskatīsies šīgada Gulbenes novada domes budžets, kādi ir plānotie ieņēmumi un izdevumi šogad, "Dzirksteli" informē Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa.

Izņemot sociālo aizsardzību, kurai šogad plāno tērēt vairāk nekā pērn, pārējām pozīcijām finansējums ir mazāks.  

Kopējais Gulbenes novada šāgada budžets ir apmēram 14 miljoni latu.

 

"Kopumā budžets bija jāsamazina par 562 000 latu, bet to bija iespējams sabalansēt, ņemot vērā, ka 422 000 latu gada beigās palika visām pārvaldēm atlikumos un 200 000 latu tika ietaupīti no pērnā gada plānotā, jo gada vidū mēs pieņēmām lēmumu lielākajai daļai pašvaldības aizņēmumu mainīt nosacījumus sadarbībā ar bankām," skaidro S.Daudziņa.

 

Izglītībai - gandrīz 6 miljoni

Šogad visvairāk ir plānots tērēt izglītībai. Tie ir 39 procenti jeb 5 918 841 lats no kopējiem budžeta izdevumiem, tajā skaitā valsts mērķdotācija pedagogu algām - 2 087 714 lati. Finansējums paredzēts izglītības iestāžu darbības nodrošināšanai un ar izglītības pasākumu finansēšanas programmām.

 

Salīdzinājumā ar 2010.gadu izdevumi plānoti 84,7 procentu apmērā, kas saistīts ar to, ka šobrīd budžetā pedagogu atalgojums ir paredzēts 8 mēnešiem, tas ir, līdz 2010./2011.mācību gada beigām.

 

"Tur ir skolotāju algas, izglītības iestāžu uzturēšana, pasākumi izglītības jomā," skaidro S.Daudziņa.

 

Otrie lielākie tēriņi - 15,1 procents no kopējiem izdevumiem - ir plānoti ekonomiskajai darbībai.

 

"Pārsvarā nauda paredzēta novada ceļu un ielu rekonstrukcijas darbu pabeigšanai," norāda S.Daudziņa.


Savukārt 14,6 procentus no kopējā naudas maka ir paredzēts izlietot atpūtai, kultūrai un sportam. No tiem gandrīz puse, proti, 44,6 procenti - sporta iestāžu uzturēšanai, būvniecībai un pasākumiem, 17,6 procenti - bibliotēkām, 26,7 procenti - kultūras centriem, klubiem, namiem, 3 procenti - tautas mākslas kolektīvu vadītāju algu samaksai, 4,6 procenti - muzejiem un 3,5 procenti - pārējiem atpūtas un kultūras pasākumiem.

 

Pusmiljons pabalstos trūcīgajiem

Ceturto pozīciju pašvaldības tēriņos aizņem sociālā aizsardzība. Tai šogad plāno tērēt vairāk nekā pērn, proti, 10 procentus no kopējiem izdevumiem. Salīdzinājumā ar pagājušo gadu izdevumus plānots palielināt par 108 696 latiem. Tikai pabalstos trūcīgajiem novada iedzīvotājiem paredzēts izlietot 521 570 latus, kas ir par 35,6 procentiem vairāk nekā pagājušajā gadā.


Pašvaldību teritoriju un mājokļu apsaimniekošanai ir plānoti 9,3 procenti no kopējiem izdevumiem. 

"Tas ir par 100 000 latiem mazāknekā pērn," norāda S.Daudziņa. Līdzekļi piešķirti pašvaldības īpašuma apsaimniekošanai un dzīvokļu pārvaldīšanai, iedzīvotāju nodrošināšanai ar komunālajiem pakalpojumiem, teritorijas labiekārtošanai un sanitārajai tīrībai. Paredzēti izdevumi arī pilsētas ielu apgaismojumam.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas