Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Rīt sāksies tautas skaitīšana

1.martā visā Latvijā tiks sākta tautas skaitīšana. Šī būs pirmā Latvijas tautas skaitīšana kopš iestāšanās Eiropas Savienībā un pirmā, kurā anketas būs pieejamas internetā.

"Dzirkstele" jau rakstīja, ka tautas skaitīšanas anketu no 1. līdz 10.martam varēs aizpildīt mājaslapā "www.tautasskaitisana.lv". Lai piekļūtu anketai, būs jāievada savs personas kods un pases numurs, savs e - paraksts vai arī internetbankas identifikatori. Elektroniski būs iespējams pieteikt ne tikai sevi, bet arī savus ģimenes locekļus. Tikai laikus vajadzētu noskaidrot dzīvesvietā dzīvojošo cilvēku personu kodus un citu informāciju, kas būs iekļauta anketā.


Līdz tautas skaitīšanas aptaujas sākšanai 17.martā tiks apmācīti nepieciešamie 2000 tautas skaitītāju. Vienlaikus jau janvārī darbu sākuši 37 reģionāli koordinatori, kuri tautas skaitīšanas laikā rūpēsies par tautas skaitītāju darba progresu un kvalitāti.


Reģionālie koordinatori pašlaik veic sagatavošanās darbus - analizē adrešu reģistrus, apzina sociālās mājas, pansionātus, bērnunamus un slēgta tipa iestādes, kā arī vietas, kurās pieejams bezvadu internets datu nosūtīšanai.


Tautas skaitīšanas mājaslapā ir informācija, ka pirmā tautas skaitīšana tika veikta Kurzemē 1863. gadā, bet Vidzemes pilsētās - 1867. gadā.

 

Vispilnīgākā tautas skaitīšana tika veikta 1881. gadā. Tā aptvēra Kurzemi un Vidzemi. Pirmā tautas skaitīšana, kas aptvēra visu mūsu valsts teritoriju tās pašreizējās robežās, tika veikta 1897. gadā. Kopš Latvijas Republikas proklamēšanas periodā starp Pirmo un Otro Pasaules karu valstī tika veiktas četras tautas skaitīšanas: 1920., 1925., 1930. un 1935. gadā.

 

Pēc Otrā Pasaules kara tika veiktas četras tautas skaitīšanas - 1959., 1970., 1979. un 1989. gadā. Šo tautas skaitīšanu dati galvenokārt tika lietoti plānošanas mērķiem. Tie nebija pieejami iedzīvotājiem un vispārējās lietošanas publikācijās, it sevišķi tas attiecas uz 1979. gada tautas skaitīšanas datiem.


Savukārt iepriekšējā tautas skaitīšana mūsu valstī veikta 2000. gadā, kad tika saskaitīti 2,37 miljoni ļaužu. Demogrāfi spriež, ka Latvijā vēl esot jābūt 2 miljoniem iedzīvotāju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas