Rosina izveidot jaunu gājēju pāreju 14

16.septembrī pulksten 9.40 Rīgas ielā 1964.gadā dzimusi sieviete, vadot automašīnu "Mitsubishi Colt" un atpakaļgaitā izbraucot no stāvlaukuma, uzbraukusi gājējai, 1928.gadā dzimušai Litenes iedzīvotājai. Negadījumā cietusi gājēja, kas nogādāta slimnīcā.

Satiksmes uzraudzības rotas vecākais inspektors Gunārs Pusts stāsta, ka tas jau ir vismaz ceturtais gadījums, kad automašīnas šajā vietā, atpakaļgaitā izbraucot no stāvlaukuma, uzbraukušas gājējiem.

 

"Pēc likuma, protams, ir vainīgs automašīnas vadītājs, jo, braucot atpakaļgaitā, viņam ir jāpārliecinās par drošību, taču jāņem vērā arī tas, ka gājējam tur atrasties nevajadzēja. Diemžēl šajā vietā pie veikala "mini top!" gājēji, dodoties gan uz tirgu, gan uz veterināro aptieku, gan arī uz "Krājbanku", šķērso ielu visdažādākajos veidos. Tieši tādēļ es uzrakstīju ierosinājumu domei šajā vietā ierīkot gājēju pāreju," saka G.Pusts. Kad gājēju pāreja tiks izveidota, ceļu policijas inspektori arī kontrolēs, vai gājēji izmanto pāreju un nešķērso ielu neatļautās vietās. Pārkāpēji tiks sodīti.


"Pilsētas centrā cilvēki ir uzmanīgāki. Protams, arī tur reizēm gadās pa kādam pārkāpējam, taču centrā tik daudz pārkāpumi netiek konstatēti," saka G.Pusts.

 

Viņš cer, ka līdz ar gājēju pārejas izveidi situācija uzlabosies arī pie veikala "mini top!".

 

G.Pusts arī atgādina gājējiem uzmanīties un ievērot ceļu satiksmes noteikumus. Vecākais inspektors vērš arī uzmanību uz to, ka līdz ar rudens iestāšanos vakaros sāk satumst daudz ātrāk, tādēļ, rūpējoties par savu drošību, nevajadzētu aizmirst par atstarotāju lietošanu.

Pievieno komentāru

Komentāri 14

333

Ja, ka tad es jau skrienu tur kur jus kauko gribat uzzimeet. Nafig tur ta vajadziga. Saja gadijuma vainigi abi viens skrien un neskatas, otrs nepaskatas kas notiek aizmugure. Bet pareja tur nav vajadziga, tapat visi skries ka grib un braukt ar nevar laga, ta jau pilseta pilns pareju un luksoforu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.23 14:41

Vilis

Pusta kungs, tas viss ir tukša muldēšana ! Visa pilsēta ir gājēju pārejās bet cilvēki slāj kur acis rāda,un neviens kontrolētājs vai sodītājs nav redzēts. Jūsu čomi labprātāk sēž krūmos ar radariem.

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 19:03

vērōtājs vērotājai

Troturārs ir arī gar veikala sienu, taču, ja mašīnas ir piebraukušas cieši klāt, gājējs nemaz nevar normāli tikt garām(nerunāsim par cilvēkiem ar velosipēdiem, māminām ar bērnu ratiem utt). Bet paskatoties foto var redzēt, ka ietve turpinās arī gar ielas malu - "stāvlaukumu" ar nelielu nobrauktuvi tieši gar mašīnām.

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 13:36

vērotāja

Diemžēl šis nav tikai 4 gadījums .Gandrīz katru mēnesi gadiem ilgi šajā vietā notiek starpgadījumi ar izbīli vai smagākām sekām.Ne jau gājēju pāreja kaut ko atrisinās. Ja gājēji nešķērsotu šo mini top stāvlaukumu gar automašīnu aizmuguri, bet to darītu gar pašu veikalu kur ir trotuārs,tad nebrauktu šajā vietā virsū gājējiem.Līdzīga situācija ir pie bijušā gastranoma , bet tur nav dzirdēts, ka brauktu virsū kādam cilvēkam.Vienīgi pavasaros būtu jābīstās no lāstekām, tādēļ varbūt ir vērts paplašināt esošo trotuāru

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 10:31

vērotāja

joxanam
Diemžēl tur nav trotuāra.Tas ir gar pašu veikala sienu.........

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 10:28

RE KA

ja jau tur grib taisit pareju tad trotuars janojauc jo citadi vis bus kiseli ar tadiem auto vaditajiem ka ar auniem kas tadiem irdevistiesibas

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 06:28

minka

Piekritu Joxanam, tur ir trotuars un logiski ka cilveki visu laiku staiga. Veikali savu stavlaukumu vareja ari tad rikot veikala pagalma vai ari pari ielai kur tirgus laukums. Masinas brauceji jau nu tik daudz ari pastaigat var ka 20 metrus!
NAv jau jabrauc gajejiem virsu!

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 02:31

joxans

Pusta kungs kāpēc tur nevajadzētu atrasties gājējiem,ja tur ir trotuārs,tieši šo vietu šķērso auto izbraucot no stāvvietas ?

pirms 9 gadiem, 2011.09.21 01:43

Jānis

Gājējiem ir pilnvarotas tiesības, eju kur gribu, neviens virsū jau nebrauks, bet transporta līdzekli nevar apturēt kā pret sienu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 22:24

reals

vai vai! divas ņiuņas saskrējās un uzreiz pāreju redz vajagot...varbūt beidzot atzīsim ka pei..dai tomēr labāk rullēt pa virtuvi?

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 20:54

Gājeju kursi ir laba lieta,BET-vaditajam tomer japarliecinas pirms izdara manevru,un ja to pats nevar-tad jaludz cita palidziba.Ta luk-pirmaa komentāra autor.
p.s ir ari tadi auto,kuru vaditaji pielau,vai ari nezinj,ka vinu braucamajiem braucot pat uz prieksu,deg atpakalgaitas lukturi.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 19:14

gulbenietis

uz kalpaka un blaumaņa derētu luksafors drīzāk, jo tad pēc spēlēm un visādiem pasākumiem stadionā (kā pilsētas svētki, kāda balle utt) mūžam etiktu ar mašīnu tālāk, kad viss bars ietu uz bingo bāru.

bet šeit nav ko brīnīties - 28.g. dzimis cilvēks. nav ne varēšanas, ne saprašanas.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 19:13

Tak tur bieži tā notiek, manuprāt kāds trešais gadījums jau tāds, vaitad tiešām gājēji ir tādi auni ka velkās gar mašīnu aizmugurēm un neskatās nemaz uz to ka atpakaļgaitas lampiņas deg. Varbūt jāievieš obligātie gājēju kursi, līdzīgi kā autovadītāju kursi un tikai ar gājēju apliecībām viņi varēs iet pa ielu.

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 17:21

beidzot taču uz Rīgas un Blaumaņa krustojuma pāreju izveidojiet, kā arī un Kalpaka un Blaumaņa.
Nez ko gan šādā situācijā mainītu gājēju pāreja?

pirms 9 gadiem, 2011.09.20 15:10

Vietējās ziņas