"Rotarieši" sarūpē dāvanas 9

Sociālās aprūpes nami un veco ļaužu mājas dāvanā saņem veļasmašīnas, televizoru un mēbeles
Gulbenes "Rotari" klubs šodien, 30.martā, apciemoja rajona sociālās aprūpes centrus un veco ļaužu mājas, lai nogādātu tiem dāvanas - veļasmašīnas, televizoru un mēbeles.

Gulbenes "Rotari" kluba biedrs Jānis Antaņevičs laikrakstam stāsta, ka šī gada sākumā Gulbenes rotariešus apciemoja kolēģi no Zviedrijas.

 

"Jau agrāk viņi ir dāvājuši naudu, tagad viņi vēlējās, lai mēs šo dāvināto naudu novirzām sociālajai jomai. Arī mēs pielikām savus līdzekļus un nolēmām iepriecināt rajona sociālās aprūpes centrus un veco ļaužu mājas," stāsta J.Antaņevičs.

 

Paliekošas dāvanas

Gulbenes veco ļaužu mājai tika dāvāts televizors, Stāmerienas veco ļaužu mājai "Saulstari", Jaungulbenes sociālās aprūpes centram un Tirzas sociālās un veselības aprūpes namam "Doktorāts" - veļasmašīnas, savukārt Lejasciema pagasta veco ļaužu dzīvojamajai mājai - mēbeles vienai istabai.

 

"Protams, tika ņemtas vērā arī šo iestāžu vēlmes, mēs neuzspiedām savu gribu," stāsta kluba biedrs Ivars Kupčs.

 

"Naudas līdzekļus mēs šoreiz nepiešķīrām, lai gan iestādes izteica arī tādu vēlmi. Mēs gribējām, lai dāvanām būtu paliekoša vērtība. Iespējams, ka arī mūsu zviedru kolēģi kaut kad vēlēsies atbraukt un tās apskatīties," saka J.Antaņevičs.

 

"Prieks, ka tās ir pilnīgi jaunas mantas, nevis jau lietotas," piebilst kluba biedrs Ainārs Brezinskis.

 

Saka lielu paldies

Tirzas sociālās un veselības aprūpes nama "Doktorāts" vadītāja Ieva Bērziņa rotariešiem saka lielu paldies.

 

"Līdz šim mēs visu laiku veļu vedām mazgāt uz Gulbeni, tas arī bija diezgan dārgi, tagad to varēsim darīt paši šeit uz vietas, tādējādi tiks ietaupīti arī līdzekļi," vērtē I.Bērziņa.

 

"Mēs varējām izvēlēties jebkādas elektropreces, taču ledusskapis mums ir jauns, arī veļasmašīna pērn tika jauna iegādāta, nolēmām, ka būtu vajadzīgs lielāks televizors," saka Gulbenes veco ļaužu mājas pārvaldniece Dzintra Kundrate.

 

Visi veco ļaužu mājas iemītnieki bija stāvā sajūsmā par šo dāvanu.

 

"'Rotari" klubam jāizsaka liela pateicība. Kaut vairāk būtu šādu jauku cilvēku, kas atceras vecos cilvēkus," saka Dz.Kundrate.

 

Lejasciema pagasta sociālā darbiniece Dzintra Jegure stāsta, ka ar rotariešu atbalstu tika iekārtota viena istabiņa.

 

"Istabiņai tika sarūpēts dīvāns, trīsdurvju skapis un galds. Mēs esam milzīgi pateicīgi "Rotari" kluba biedriem par dāvanu. Esam patīkami pārsteigti, ka arī šajos ekonomiski grūtajos laikos ir cilvēki, kas dara citiem ko labu," saka Dz.Jegure.

 

Jāpiebilst, ka veco ļaužu dzīvojamā māja jau ir atsākusi darboties pēc ugunsgrēka. Tās iemītnieki ir priecīgi, ka varēja atgriezties mājās.

 

Cenšas atbalstīt vietējos

"Rotari" klubs ir uz labdarību un sociāliem mērķiem orientēta biedrība. Katru gadu rotarieši cenšas palīdzēt vietējiem cilvēkiem.

 

Pagājušā gada nogalē Gulbenes mūzikas skolas audzēkne Beāte Leimane pasākumā "Palīdzēsim talantam!" dāvanā saņēma jaunu vijoli, savukārt šīgada sākumā finansiālu palīdzību saņēma bānīša radošā studija "Varavīksne".

 

"Rotari" kluba biedri cer, ka šogad izdosies realizēt arī vēl kādu labdarības projektu.

Pievieno komentāru

Komentāri 9

veletajs

Cienījamā Annas kundze, kā izskatās Jūs nēesiet Gulbenes rajona iedzīvotāja un nepazīstiet pašvaldību un iestāžu vadītājus Gulbenes rajonā , bet ja esiet tad kauns nezināt par ko paši vēlējām. Internets gan ir saziņas līdzeklis unkā gan es nesēžot tur varētu tik skaisti ar jums papļāpāt un izteikt viens otram komplimentus. Mans pienākums būs nobalsot par manuprāt piemērotāko sarakstu ,kas varēs vairāk labuma dot Gulbenes novadam.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 14:45

Anna

Vai Jūs vējētāja kungs esiet pārliecināts, kad visi šie kungi ir kādās partijas biedri? Un vai vēlēšanu gaidās, labdarības akcijas tiešām ir saistītas ar priekšvēlēšanu kampaņu. Tad ja Zviedru rotarī kluba biedri ir sarūpējuši naudiņu lai palīdzētu Gulbenes rajona iedzīvotājiem, Gulbenes rotariešiem vajadzētu gaidīt jūnija beigas un tikai tad dāvanas pasnieg. Tad sanāk ,ka mēs labdarības pasakumus līdz vēlēšanām neveicam ,gaidam kad beigsies vēlēšanas.
Un jūs vēlētāja kungs pats esiet kādu LABU darbu paveicis Gulbenes vai tās iedzīvotāju labā , vai tikai sēdiet internetā un komentējiet rakstus. Uzskatiet, ka tas nav Jūsu pienākums kaut ko darīt Gulbenes vai tās iedzīvotāju LABĀ.
Izdariet pats kaut ko ievērības cienīgu.

pirms 11 gadiem, 2009.04.02 10:55

veletajs

Akvai , Jūs tiešām esiet naiva vai tikai tāda izliecieties. Kaut vai tikai matemātiski parēķiniet cik ilgi jāmazgā veļa septiņpadsmit cilvēkiem ar parasto ,ne profesionālo veļas mašīnu tad arī direktorei citam laika neatliks un es nemaz tik ļauns nēesmu, bet vienkārši ir piegriezies šīs pirmsvēlēšanu aktivitātes. Visu Trīs partiju pārstāvi kā bildes sevi reklamē. Varbūt man nav taisnība. Un es diemžēl esmu bijis pie Jums, neko sliktu par to es nesaku kārtība ir ļoti laba. Bet šoreiz nav par to runa.

pirms 11 gadiem, 2009.04.01 14:23

akvai

Kāpec arī vadītāja nevarētu spaidīt veļas automāta pogas? Veļas mazgāšana ar automātu nedos iespēju pieņemt lieku štata vienību. Cik ļaudis- raksta komentētāji palikuši ļauni un nenovīdīgi! Nāciet taču pie prāta un domājiet, ko runājiet! Tā vietā, lai priecātos kopā ar cilvēkiem, kuriem būs vieglāks darbs, zākāšanās par vēlēšanām. Nu un tad, ja dāvina? Vēlētājs, komentētājs ir dusmīgs cilvēks. Nekaitējiet taču sev ar nenovīdību un vēlēšanās varēs izteikt savas domas. Nesapringstiet! Nāk pavasars un veļa pie doktorāta žūs labi un aprūpējamie būs apkopti. Atbrauciet bez banāniem ciemos pie šiem ļaudīm!

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 19:52

akvai

Kāpec arī vadītāja nevarētu spaidīt veļas automāta pogas? Veļas mazgāšana ar automātu nedos iespēju pieņemt lieku štata vienību. Cik ļaudis- raksta komentētāji palikuši ļauni un nenovīdīgi! Nāciet taču pie prāta un domājiet, ko runājiet! Tā vietā, lai priecātos kopā ar cilvēkiem, kuriem būs vieglāks darbs, zākāšanās par vēlēšanām. Nu un tad, ja dāvina? Vēlētājs, komentētājs ir dusmīgs cilvēks. Nekaitējiet taču sev ar nenovīdību un vēlēšanās varēs izteikt savas domas. Nesapringstiet! Nāk pavasars un veļa pie doktorāta zūs labi un aprūpējamie būs apkopti. Atbrauciet bez banāniem ciemos pie šiem ļaudīm!

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 19:50

ej nu, vēlētāj, uz aprūpes namu un paskaties kā strādā, kāds ir darbs, ja ir 17guloši cilvēki jāpabaro, autiņbiksītes jānomaina 2x un pat 3x dienā un jāmēģina kaut cik necik normālu ikdienu šiem cilvēkiem uztutrēt... un nav jau tikai 17 iedzīvotāji šai namā.... cik daudz veļas nākas aprūpētājiem pārskalot, lai to vispār uz veļas mazgātavu varētu sūtīt.... riebjas si'ta plikā d...., ja nezin kā ir īstenībā.... Varbūt gribi nākt un strādāt par aprūpētāju ar minimālo algu un sūdu smaku ;0

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 12:12

veletajs

Redz kā sasparojušies pašvaldību vadītāji, var pēc darbiem redzēt, kad vēlēšanas nāk ,tikai vajadzēja visu sasaukuma laiku šādi strādāt ,tad arī valsts nebūtu tādā bedrē kur esam tagad. Un Tirzas Doktorāta vadītāja tagad ar jauno veļas mašīnu pati mazgās netīro veļu ,vai atkal būs jāizveido papildus štata vienība - veļas pārzine. Tad kas tā par dāvanu un ekamomiju, kur pašvaldībai pēc tam jāiegulda lielāka nauda ne kā aizsūtot uz Gulbeni izmazgāt netīro veļu???Tās ir vecās Zīgerista metodes, tikai banāns ir pārvērsts citās vērtībās un atrodoties šādiem vadītājiem pie varas arī NOVADĀ nakas labs nenotiks.

pirms 11 gadiem, 2009.03.31 12:02

rotators

āksti! vareja vel kādu etiopijas neģeri adoptet..

pirms 11 gadiem, 2009.03.30 18:14

Vietējās ziņas