Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

RTU konkursā Gulbenes ģimnāzists iegūst budžeta vietu universitātē 3

Rīgas Tehniskās universitātes (RTU) skolēnu zinātniskās pētniecības darbu konkursā «Pasaule pieprasa tehniskos prātus!» 1. vietu un 900 eiro ieguva Talsu Valsts ģimnāzijas komanda. Toties Gulbenes novada valsts ģimnāzijas komandas dalībnieks Kristens Kantāns individuāli uzrādīja labus rezultātus konkursā un ieguva iespēju saskaņā ar RTU Uzņemšanas noteikumiem bez konkursa iestāties kādā no RTU pamatstudiju programmām. Par to informē RTU Komunikācijas un mārketinga departamenta mārketinga nodaļas projektu vadītāja Evita Serjogina.

"Talsu Valsts ģimnāzijas komanda balvu saņēma par pētījumu, kurā pierādīja, ka baravikas ir visvērtīgākais antioksidantu avots. 2. vietu un 600 eiro ieguva Rīgas Franču liceja komanda par gaismas piesārņojuma problēmu pētījumu. Bet 3. vietu un 300 eiro ieguva Rīgas Franču liceja otra komanda, kas piedāvāja risinājumu, kā cilvēka kustības izmantot elektrovelosipēda akumulatora uzlādēšanai," stāsta  E.Serjogina.

Žūrija vērtēja arī konkursa dalībnieku individuālo sniegumu eksakto zinātņu testā. "Budžeta vietas RTU nolēma piešķirt Kristenam Kantānam no Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Dāvim Vēverim no Cesvaines vidusskolas, Madarai Bērziņai un Annijai Admidiņai no Talsu Valsts ģimnāzijas, Beātei Jurševskai un Viktoram Edgaram Vīgantam no Rīgas Franču liceja," norāda projektu vadītāja. 

Konkursa finālā piedalījās komandas no Cesvaines vidusskolas, Gulbenes novada valsts ģimnāzijas, Jēkabpils Valsts ģimnāzijas, Rēzeknes 6. vidusskolas, Rīgas Franču liceja, Rīgas Valsts 2. ģimnāzijas, Rīgas Zolitūdes ģimnāzijas, Skrundas vidusskolas un Talsu Valsts ģimnāzijas. Konkursā tika pasniegta arī žurnāla «National Geographic Latvija» balva — pusgada abonements, ko saņēma komandas no Gulbenes, Cesvaines un Rēzeknes.

Konkurss notiek deviņus gadus, un to organizē RTU Komunikācijas un mārketinga departaments sadarbībā ar RTU fakultātēm. Šogad tika iesūtīti 40 zinātniskās pētniecības darbi, konkurss notika 29. martā.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

skolotāja

Kristens ir malacis! Stingrs mugurkauls, savs skatījums uz dzīvi un mērķtiecība!

pirms 6 gadiem, 2014.04.01 09:09

Muša

Eksakto zinātņu fakultātēs ar grūtībām spēj aizpildīt budžeta vietas. Ja es iešu tur studēt, tad arī bez iepriekšēja konkursa tikšu budžeta vietā. Par jauniešiem prieks. Cerams, ka viņi vēlāk neiekļūs "atbirumā", kas ir apm. 2/3. Gribētu šim atbirumam arī papētīt iemeslus - vai tas ir jauniešu slinkums, vai neinteresants pasniegšanas veids, vai motivācijas trūkums (absolventi neapmierināti ar sākotnēji mazo algu, piemēram).

pirms 6 gadiem, 2014.04.07 14:30

Vietējās ziņas