“Rūķītim” - pirmā kvalitātes zīme Latvijā 11

Gulbenes pirmsskolas izglītības iestāde “Rūķītis” saņēmusi Eiropas Solidaritātes korpusa kvalitātes zīmi. Tā dos iespēju piedalīties Eiropas Solidaritātes programmā un uzņemt brīvprātīgos jauniešus, kuri ar savām aktivitātēm var sniegt atbalstu darbā ar bērniem.

“Vērtējot iespēju pieteikties šajā programmā, saredzējām sevi kā augļu koku, kurā ir gan stipras saknes, gan daudz vērtīga, kas ir pamats tam, lai kopā darītu lielus darbus. Paldies pedagogiem, kas nenobijās būt pirmie, kā arī pašvaldībai, kas iedrošina un atbalsta! Līdzšinējā pieredze un sadarbība ar citām izglītības iestādēm liecina, ka mūsu kopējais darbs varētu vainagoties ar panākumiem,” atzīst “Rūķīša” direktore Sandra Brieže.

Gulbenes novada pašvaldības Izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls saka, ka būt pirmajiem ir gan viegli, gan grūti, jo visi vērtē, cik spoži tiek apliecināta saņemtā kvalitātes zīme. Pašvaldības jaunatnes lietu speciālists Lauris Šķenders priecājas, ka vēl viena iestāde ir gatava uzņemt brīvprātīgos. “Tā būs lieliska iespēja pašiem mazākajiem ne tikai apgūt valodas, bet arī vairāk uzzināt par citu tautu kultūru un kļūt atvērtākiem. Tā būs Eiropas dimensija šajā iestādē,” ir pārliecināts L.Šķenders.


Gulbenes 1.pirmsskolas izglītības iestādes skolotāja Lāsma Lapkaša ir mentore, kas palīdzēs “Rūķīša” kolēģiem darbā ar brīvprātīgajiem. “Gulbenes novadā varam lepoties, ka projektus esam īstenojuši tā, lai tiem varētu piešķirt kvalitātes zīmi. Jau trīs gadus esam novadā koordinējošā iestāde, kas iedrošina nenobīties. Arī tagad varam apsolīt, ka būsim stiprais plecs, lai varam gūt abpusēju prieku no dalības šajā programmā,” akcentē L.Lapkaša. Jaunā programma ir turpinājums līdz šim īstenotajai brīvprātīgo jauniešu uzņemšanas programmai.


Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras direktore Daina Sproģe uzsver, ka Eiropas Solidaritātes korpusa kvalitātes zīme liecina par jaunu sākumu. Jaunatnes jomā strādājošajiem tiek piedāvāta programma, ar kuru jauniešiem vecumā no 18 līdz 30 gadiem var piedāvāt brīvprātīgā darba prakses vai darba vietu.


“Kvalitātes zīme ir pirmais solis programmā. Tā liecina par spēju uzņemties atbildību un strādāt ar brīvprātīgajiem. Gulbeniešiem ir laba pieredze, un viņi zina, kas ir brīvprātīgo darbs, kāds atbalsts tam ir nepieciešams un kādi ir finansēšanas nosacījumi,” pamato Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras vecākā projektu vadītāja Maija Kolberga.


Lai īstenotu brīvprātīgā darba, apmaksāta darba vai prakses projektu un saņemtu programmas finansējumu, vispirms ir jāveic akreditācija, lai saņemtu kvalitātes zīmi. 16.oktobris ir pirmais Eiropas Solidaritātes korpusa projektu iesniegšanas termiņš, bet jaunā programma turpināsies līdz 2020.gadam. Tās īstenošanai Latvijā pirmajā projektu konkursā ir paredzēti 670 392 eiro.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

gulbenietis

cik jauki izklaideejamies par muusu nodoklu maksaataaja naudinu.paeedam,padzeram un daavaninas sev uzdaavinam....jauki....

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 12:42

kādreiz bija znak kačestva

Tā arī nesapratu,par ko un kas tur saņemts,un kāpēc tās tantes tik priecīgas.Un vai citi b/dārzi tāpēc nav spējigi uzņemties atbildību , ir krietni sliktāki un pamatīgi nobijušies.

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 14:02

bezjēdzīga medaļa

Tāda sajūta,ka drīz ikvienam pastkastē būs ES goda raksts,par to ka esam šeit deklarēti un neesam aizmukuši.

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 14:18

šķenderam

Eiropas dimensija būtu,ja bērnudārzā strādājošajiem būtu Eiropas līmeņa algas.Bet tā -tikai tukšas un pompozas runas.

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 15:29

Silvija

Es sapratu,ka tas ir saistīts ar Eiropas brīvprātīgo uzņemšanu PII,bet vai šiem brīvprātīgajiem ir izieta ārstu komisija,jo visiem strādājošiem ar bērniem ir ieraksti sanitārā grāmatiņā.Lielas śaubas.

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 16:12

pedohomo

Un kā tiks veikta tā brīvprātīgo novērtēšana,vai nav kādas psihiskas novirzes?

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 16:58

svara vērotājs

Tur lielai daļai dāmu,no tortēm un saldumiem būtu vispār jāatsakās.

pirms 3 gadiem, 2018.10.12 04:10

jaukā

Suņi rej,bet karavāna iet tālāk. Lepojos.

pirms 3 gadiem, 2018.10.11 22:53

tik

Nu lai izklaidējas, vai paballējas vai Jums žēl .Viņas to ir pelnījušas ,kā nekā bez viņām iztikt grūti ,ņemties ar maziem bērniem tas nau viegls darbiņš , un atbildīgs .

pirms 3 gadiem, 2018.10.14 16:42

dīvaini

un apmaldījās bērns leļļu namiņā pagalmā, ko neviens tā arī nepamanīja

pirms 3 gadiem, 2018.10.15 14:35

Vietējās ziņas