Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Runā par drošību

Sākoties jaunajam mācību gadam, policijas darbinieki ar bērniem un jauniešiem runā par drošību. Bērndārznieki un pirmo klašu skolēni labprāt ieklausās policijas darbinieku padomos. Vairāk foto šeit.

Piesakās aktīvi Skolas ir zinošas, ka tradicionāli katru gadu tiek rīkotas Drošības dienas. Ja ir aicinājumi no pagastu skolām, tad policijas darbinieki dodas arī uz tām. Gulbenes iecirkņa Kārtības policijas nodaļas inspektors Gaidis Eglītis stāsta, ka gandrīz katru dienu kāda skola vai bērnudārzs dodas tikties ar policijas darbiniekiem. Sevišķi aktīvi ir bērnu dārznieki un pirmklasnieki. Bērni ir zinātkāri un uzklausa.
Drošības dienas notiek līdz oktobrim.

 

"Bet ja skolas vēlēsies tajās piedalīties arī visa mācību gada laikā, mēs neatteiksim," saka G.Eglītis.


"Mēs runājam ar bērniem par to, kā jāuzvedas uz ielas, ko drīkst un ko nedrīkst darīt, atgādinām, ka, piemēram, nedrīkst klausīt svešus cilvēkus. Tās ir lietas, kas pieaugušajiem liekas pašsaprotamas, bet mazajiem tomēr no stāstītā kaut kas arī aizķeras," saka G.Eglītis.


Mazajiem par policiju tiek pastāstīts vienkāršā saprotamā valodā.

 

"Brīdinoši mēģinām pastāstīt un paskaidrot, ja, piemēram, bērns naktī klīst viens pats, mēs drīkstam viņu aizturēt un tad viņš atrodas aizrestotā istabā. Tajā viņš var atrasties pat līdz rītam, tur nav mīkstu spilvenu, nav gultu un ir tikai koka lāvas. Stāstām, kā policija strādā, kā tiek pieņemti iedzīvotāju zvani, ja kaut kas ir atgadījies. Atgādinām, ka tāpat vien zvanīt un melot, ka kaut kas ir noticis nedrīkst, jo mēs redzam, no kāda telefona numura pienāk signāls," stāsta G.Eglītis.

 

Brīdina un uzliek naudas sodus

G.Eglītis uzsver, ka jaunatnei ļoti aktuāla problēma ir smēķēšana un alkohols.

 

"Tas nekas, ka esam nepilngadīgo inspektori, mēs dodamies arī uz mūsu novada arodvidusskolām, jo tur jauniešiem aktuāls ir alkohols, cigaretes un arī narkotikas," norāda G.Eglītis.


Viņš stāsta, ka smēķē un lieto alkoholu gan meitenes, gan puiši.

 

"Pieķerts jau tiek tikai mazumiņš, jo mēs nevaram būt visās vietās uzreiz. Tā ir problēma visiem sociāliem sabiedrības slāņiem. Smēķē un alkoholu lieto ārstu, skolotāju, kā arī trūkumcietēju bērni. Ir gadījumi, kad skolās paliek neciešami - bērni bravūrīgi smēķē turpat skolas tuvumā, tad braucam un skatāmies. Bija gadījums, kad skolēns uz mācību stundu atnāk ar smēķa smaku, un skolotājam demonstratīvi pasaka - pierādiet, ka smēķēju!" stāsta G.Eglītis.


Par smēķēšanu un alkohola lietošanu ir izteikti ne tikai brīdinājumi, bet uzlikti arī naudas sodi.

 

"Pirmajā reizē gan brīdinu cerībā, ja nu labojas, bet, ja otrajā reizē tiek pieķerts smēķējot vai lietojot alkoholu, tad tiek piemērots naudas sods," norāda G.Eglītis.


Kopš pērnā gada 23.jūnija ir speciāli ieviests jauns likuma pants - ka nepilngadīgajam, kurš smēķē vai lieto alkoholu, var sodīt neatkarīgi no vietas, kur viņš to dara - savā vannasistabā, mašīnā, mežā vai sabiedriskā vietā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas