Rūpējoties par bērnu drošību, izliek aizlieguma ceļazīmi 4

Pirms dažām dienām pie pirmsskolas izglītības iestādes "Auseklītis" teritorijas vārtiem tika izlikta aizlieguma ceļa zīme "Iebraukt aizliegts" jeb tautā saucamais "ķieģelis".

"dzirkstele.lv" forumā divu bērnu tēvs pauž savu viedokli: "...riebjas. Katru rītu vedu savus mazos uz šo dārziņu, bet, ko nu, pie dārziņa uzlikta jauna ceļa zīme - ķieģelis. Ko nu? Kur lai es novietoju savu auto, nav jau brīvas vietas. Māju iedzīvotāji arī lamājas, bet man tak mazi vēl tie pipariņi, abi uz rokām, un no mājām arī tālu jābrauc."

 

Savukārt kāda māmiņa ir priecīga, ka beidzot šis jautājums ir sakārtots, jo no rītiem bērnudārza teritorijā bieži vien valdīja īsts haoss.

 

Bērnudārza "Auseklītis" vadītāja Ārija Stucka skaidro, ka būtiskākais iemesls, kāpēc tika uzlikta aizlieguma ceļa zīme, ir rūpes par bērnu drošību.

 

"Situācija, kad bērnudārza teritorijā tika iebraukts un pat braukts apkārt visai ēkai ar mašīnām, apdraudēja bērnu drošību. Lai izvairītos no nelaimes gadījumiem bērnudārza teritorijā un garantētu bērnu drošību, man tas bija jādara. Jāpiebilst, ka bērnudārza teritorijā iebrauc mašīnas ar speciālām atļaujām, piemēram, piena mašīna no Cesvaines, kura vienā rītā nemaz nevarēja tikt iekšā pie bērnudārza virtuves, jo priekšā bija saliktas mašīnas. Šoferis izteica neapmierinātību un norādīja, ka citās pilsētās tā neesot, ka iestādes teritorijā brauc iekšā ar privātām mašīnām. Man vecāki ir jautājuši, kur lai tagad liek mašīnu. Esmu runājusi ar Rīgas kolēģiem, kā viņi risina šādas situācijās. Izrādās, ka tur pat 200 metru attālumā no dārziņa tiek noliktas mašīnas un vecāki bērnu ved tālāk kājām. Pie mums no rīta uz to brīdi, kamēr bērnu atved līdz dārziņam automašīnu var nolikt, piemēram, pie veikala "Top"," saka Ā.Stucka.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

es

Nu nevajag jau nu pārspīlēt. kā tad tie, kuriem nav auto ziemā ved savus mazos uz dārziņu, arī putens laikā?

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 11:12

nu, nu

pie katras sabiedriskās iestādes jābūt piebraucamajam ceļam un stāvlaukumam, varbūt Stuckas kundzei ar Stepanova kungu vajadzētu sakārtot šo radušos problēmu, jo nav kur nolikt aoto, un ziema ar vairs nav tālu. tā viena dullā šofera dēļ, kurš vizinājās apkārt dārziņam pa teritoriju jācieš visiem.
varu iedomāties kā ziemā no Top stāvlaukuma abus sīkuļus māmiņas nesīs- putenī..
lai vēl Smiltenes Top vadītājs Butka kungs uzliek pie Top zīmi- TIKAI VEIKALA KLIENTIEM, ko tad?

pirms 12 gadiem, 2008.10.17 09:37

vētra

VARBŪT MAN DAUDZI NEPIEKRITĪS,BES ES DOMĀJU,KA TAS IR ĻOTI PAREIZS SOLIS.ES ARI VEDU DIVUS MAZUS BĒRNIŅUS UZ DĀRZIŅU,UN KATRU RĪTU IR JĀDOMĀ KĀ TIKT LĪDZ DURVĪM.MAŠĪNAS PIEBRAUC PIE PAŠĀM KĀPNĒM,PARĒJĀS SASTĀJAS KRUSTU ŠĶĒRSU,UN TAD SĀKAS PROBLĒMAS.CITI BRAUC IEKŠĀ,CITI ĀRĀ UN MAZ TĀDU ŠOFERU,KAS SKATĀS VAI KĀDS IR AIZ MUGURAS.NEVIENS JAU TAJĀ BRĪDĪ PAR CITIEM NEDOMĀ,TIKAI PAR SEVI.IZLAIPOT TO ĀRPRĀTU BIJA MURGS.PĀRĀK IZLAIDUŠIES IR CILVĒKI,VISIEM VAJAG PIE DURVĪM.

pirms 12 gadiem, 2008.10.16 18:58

Vietējās ziņas