Rūpēsies par sabiedrības veselību 1

Pašvaldība plāno strādāt pie profilaktiskiem pasākumiem, lai Gulbenes novada sabiedrība būtu veselāka.

Tautsaimniecības, kā arī apvienotajā Finanšu un Izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē deputāti akceptēja, ka šāds projekts varētu tikt realizēts.

Gulbenes novada domes Attīstības un projektu nodaļas projektu vadītāja Elīna Šnore informēja, ka pašvaldībai ir iespēja piedalīties projektu konkursā. Projekta (“Pasākumi vietējās sabiedrības veselības veicināšanai un slimību profilaksei”) gaitā paredzēti dažādi pasākumi novada iedzīvotāju slimību profilaksei un veselības veicināšanai. Projektam pieejamais kopējais finansējums ir vairāk nekā 260 000 eiro. Pašvaldības līdzfinansējums nav nepieciešams. Proti, 85 procentus piešķir Eiropas Sociālais fonds un 15 procentus - valsts. Savukārt projekta īstenotājs ir pašvaldība.

E.Šnore stāstīja, ka notiks dažādi pasākumi, kuri tiks integrēti Novada un Pilsētas svētkos, plānots, ka notiks dažādas mācības gan bērnudārzos, gan jauniešiem skolās, jauniešu centros, kā arī speciālistu izglītošana par atkarības jautājumiem, par veselīgu uzturu, par fiziskām aktivitātēm, paredzēti dažādi izglītojošo nodarbību cikli un citas aktivitātes. Pirmā projekta kārta norisināsies trīs gadus, un, ja viss būs veiksmīgi, tad varēs turpināt vēl.

Lēmuma projekts par piedalīšanos projektu konkursā tiek tālāk virzīts izskatīšanai novada domes sēdē.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

vilis

Kungi, jūs jau visu laiku par mums labi rūpējaties,lai mums būtu pēc iespējas mazāk naudas un mēs nepārēstos!

pirms 4 gadiem, 2016.07.22 14:01

Vietējās ziņas