Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sabiedriskā transporta pakalpojumus no 2021.gada lotē “Gulbene, Alūksne, Balvi” nodrošinās AS “Nordeka” un SIA “Sabiedriskais autobuss” 11

Noslēgusies piedāvājumu vērtēšana konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021.gada; diemžēl SIA “Gulbenes autobuss” nav starp uzvarētājiem

18. maijā noslēgusies konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada piedāvājumu vērtēšana.

“Iepirkumu komisija ir pieņēmusi lēmumu par uzvarētājiem 12 maršrutu tīkla daļās no kopumā 16. Tādējādi tuvākajā laikā tiks sludināts jauns konkurss uz atlikušajām četrām daļām. Līgums ar pārvadātājiem, kas uzvarējuši konkursā, tiks noslēgts pēc informatīvā starpziņojuma par šī konkursa rezultātiem izskatīšanas valdībā,” informē VSIA Autotransporta direkcijas sabiedrisko attiecību vadītāja Zane Plone.

Konkursa rezultātā pasažieri iegūs augstas kvalitātes pakalpojumus, kas tiks nodrošināti ar autobusiem, kuru vidējais vecums 10 gadu periodā būs mazāks par pieciem gadiem. Informācija par gaidāmajām pieturām autobusos tiks paziņota gan audio formātā, gan vizuāli. Visi transportlīdzekļi būs aprīkoti ar elektronisku maršruta zīmi, drošības jostām, bezvadu internetu (Wi-Fi), kas izmanto vismaz LTE jeb 4G+ mobilo datu pārraides tehnoloģiju, kā arī tajos būs pieejami bezskaidras naudas norēķini. Trešdaļa autobusu būs aprīkoti ar velosipēdu turētājiem.

Šī iepirkuma rezultātā būtiski palielinājās sabiedriskā transporta pakalpojumu pieejamība personām ar invaliditāti, jo no 2021. gada vismaz 70 % autobusu būs uzstādīts pacēlājs, nodrošinot transportlīdzeklī vismaz vienu vietu, kas paredzēta personai ratiņkrēslā. Pasažieru sēdvietas tiks numurētas ar cipariem, kas ir taktili un kontrastē ar pamatni. Tāpat, mazinot CO2 izmešu ietekmi uz iedzīvotāju dzīves kvalitāti, turpmāk arī sabiedriskā transporta pakalpojumi tiks nodrošināti ar bezizmešu autobusiem; to īpatsvars būs aptuveni 10 % no visiem pakalpojumu nodrošināšanā izmantojamajiem autobusiem. Konkursā tika vērtēts saimnieciski izdevīgākais piedāvājums, kur cena veido 40 %, bet tehniskais piedāvājums – 60 %,” saka Z.Plone.

Kopējais maršrutu tīkla apjoms jeb autobusu nobraukums no 2021. gada būs aptuveni 65 miljoni kilometru gadā. Tas tiks iedalīts 16 daļās, un katras daļas apjoms būs no 2,5 līdz sešiem miljoniem kilometru gadā. Plānotais maršrutu skaits 2021. gadā būs 1030, bet reisu skaits – gandrīz 6200.

Konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu 16 maršrutu tīkla daļās kopumā tika saņemti 40 piedāvājumi, kurus iesniedza 15 pretendenti. Iepirkumu komisija, izvērtējot pretendentu piedāvājumus, atzinusi, ka konkursā par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu no 2021. gada uzvarējuši pārvadātāji, iegūstot tiesības nodrošināt sabiedriskā transporta pakalpojumus attiecīgi šādās maršrutu tīkla daļās:

 • AS “Nordeka” lotē “Bauska”;

 • SIA “Daugavpils autobusu parks” lotē “Daugavpils, Krāslava”;

 • apvienība AS “Nordeka” un SIA “Sabiedriskais autobuss” lotē “Gulbene, Alūksne, Balvi”;

 • AS “Liepājas autobusu parks” lotē “Jelgava, Dobele”;

 • SIA “Sabiedriskais autobuss” lotē “Kuldīga, Saldus”;

 • AS “Liepājas autobusu parks” lotē “Liepāja”;

 • SIA Tukuma auto” lotē “Madona”;

 • apvienība AS “Liepājas autobusu parks”, SIA “Sabiedriskais autobuss” un AS “Nordeka” lotē “Pierīga”;

 • AS “Rēzeknes autobusu parks” lotē “Rēzekne, Ludza”;

 • AS “Talsu autotransports” lotē “Talsi, Tukums”;

 • apvienība SIA “Sabiedriskais autobuss” un UAB “VLASAVA” lotē “Valmiera, Valka, Smiltene”;

 • AS “Talsu autotransports lotē “Ventspils”.

Tuvākajā laikā “Autotransporta direkcija” iepazīstinās valdību ar informatīvo starpziņojumu par konkursa rezultātiem un ietekmi uz valsts budžetu 10 gadu griezumā.

“Ņemot vērā, ka četrās daļās – “Cēsis”, “Jēkabpils, Preiļi, Līvāni”, “Limbaži, Sigulda” un “Ogre, Aizkraukle” – visu pretendentu sagatavotie piedāvājumi neatbilda iepirkuma nolikuma prasībām, tuvākajā laikā tiks sludināts jauns konkurss. Lai nodrošinātu sabiedriskā transporta pakalpojumu nepārtrauktību šajās maršrutu tīkla daļās, tiks pagarināts līgums ar esošajiem pārvadātajiem vai tiks izvēlēts pārvadātājs uz laiku, kamēr stāsies spēkā jaunais līgums, kas tiks noslēgts ar pretendentu, kas uzvarēs šajā konkursā,” stāsta Z.Plone.

No 2021. gada, līdz ar valsts dotētā sabiedriskā transporta pakalpojumu būtisku uzlabošanos, tiks ieviesti arī komerciālie maršruti. Šajos maršrutos visi izdevumi būs paša uzņēmuma pašrisks. Tāpat jauninājums, kas ir ietverts konkursa nolikumā, ir bezmaksas sabiedriskā transporta ieviešana mazapdzīvotos lauku reģionos, tādējādi motivējot iedzīvotājus izmantot sabiedrisko transportu.

Konkursa par sabiedriskā transporta pakalpojumu nodrošināšanu reģionālajā autobusu maršrutu tīklā dokumentācija tika veidota, balstoties uz sabiedriskā transporta nākotnes koncepciju. Tās mērķis ir pārsēdināt iedzīvotājus no privātā automobiļa uz konkurētspējīgu, kvalitatīvu, pieejamu, ērtu un drošu sabiedrisko transportu. Tādējādi no 2021. gada visiem Latvijas iedzīvotājiem būs nodrošināti vienlīdz augstas kvalitātes pakalpojumi, vienlaikus samazinot valsts finansējumu un neuzņemoties pilnīgi visus finansiālos riskus uz valsts pleciem, kā tas bijis līdz šim.

Ar sabiedriskā transporta nākotnes koncepcijas pamatprincipiem var iepazīties šeit.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

autobuss

Un kā tad ar miljoniem, kuri bija nepieciešami lai "Gulbenes autobuss" piedalītos konkursā?

pirms 6 dienām, 2020.05.19 19:39

Aldis

Jā, kur tad tie miljoni tagad palika, paliks? Smieklīgi gan!

pirms 6 dienām, 2020.05.19 21:10

Mo to autobuss un Aldis

Sakarā ar to , ka mans iepriekšējais komentārs tika izdzēsts - neviens tos miljonus nedeva, tikai deva garantiju, ja Gulbenes Autobuss tos aizņemtos... netaisiet neglītu slavu savam novadam... Dzirkstele? vai tagad der mans komentārs?

pirms 3 dienām, 2020.05.22 10:35

Šoferis

Raksts vienkārši nokopēts no ATD lapas, kur informācija maigi izsakoties neatbilst patiesībai:
*Līgums ne ar vienu nav noslēgts un tuvākā laikā netiks noslēgts
* ar 2021 gadu pa jaunam nebrauks
Kopsummā jau visai amorāli pie Latvijas budžeta rocības rīkot šādus konkursus par "super" autobusu pirkšanu- labāk naudu novirzīt sociālām vajadzībām.

pirms 5 dienām, 2020.05.20 08:39

?

Un kurš tad zina labāk?

pirms 5 dienām, 2020.05.20 09:40

droperis

Lai viss būtu štokos, tad Daugavpils autobsiem būtu jābrauc Kuldīgas un Liepājas līnijās, bet Kuldīgas un Liepājas autobusiem - attiecīgi - Alūksnes, Rēzeknes un Krāslavas līnijās. Tas būtu ļoti mūsdienīgi.

pirms 5 dienām, 2020.05.20 11:20

Aija

Gulbenes novadā nevajag tik lielus autobusus. Atkal jau kāds taisās ņemt nost. Tad noņēma skolas autobusus,tagad visus pārējos. Apnikusi tā " augša'". Domā,kā tikai Nordekas un Ekolaini var strādāt. Interesanti,vai maz tās firmas ir Latvijas? Tad jārēķinās,kā ar skolēnu pārvadājumu būs lielas problēmas. Neviens neauklēsies,ticiet man.

pirms 5 dienām, 2020.05.20 19:13

Experts

Jau, pietiekami, ilgu laiku ieejot "Lursoft" ir iespēja (bezmaksas) apskatīties - patiesā labuma guvējus!!!! Mazāk vajag gudri spriedelēt, bet vienkārši apskatīties!!!

pirms 4 dienām, 2020.05.21 12:45

ja

autobusi tehniski ir katastrofala kartiba,pagajusogad,braucosam autobusam nokrita ritenis,pasazieri pirms brauciena bridinaja soferi,brauciens turpinajas-ritenis nokrita.Par laimi neviens necieta,neviens pat neatvainojas pasazieriem un talakais cels bija jaturpina kajamejot.Sis gadijums protams tika noslepts,jo sogad autobusu kvalitate ir vel katastrofalka.Soferiem nevar parmest,vini ir darba daritaji,kur ir vadiba,ja notiks nelaimes gadijums-kas atbildes - tas vairs nebus noslepjams-varbut kads var sniegt atbildi-ja nebaidas...

pirms 4 dienām, 2020.05.21 17:06

autobuss

Nu gan tu muldi!

pirms 4 dienām, 2020.05.21 17:16

Vietējās ziņas