Sacenšas pirmās palīdzības sniegšanā

Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komiteja par godu Sarkanā Krusta un Pusmēness dienā, kas tiek svinēta 8.maijā, organizēja tradicionālās sacensības vispārizglītojošo skolu komandām, kurās skolēni apliecināja iegūtās zināšanas pirmās palīdzības sniegšanā. Vairāk nfoto šeit.

"Patīkami, ka šogad sacensībās pirmo reizi piedalījās Lizuma vidusskola ar trim komandām. Pēc pārtraukuma startēja arī Lejasciema vidusskolas komanda. Nākamajā gadā mudinām būt aktīvākām arī citām novada skolām, jo katru gadu oktobrī tām nosūtām sacensību nolikumu, tāpēc ir pietiekami daudz laika apgūt iemaņas pirmās palīdzības sniegšanā," saka Latvijas Sarkanā Krusta Gulbenes novada komitejas izpilddirektors Sīmanis Homčenko.  

Sacensībās piedalījās astoņas komandas, kas sacentās deviņos etapos. Komandām vajadzēja sniegt pirmo palīdzību cilvēkiem, kas bija cietuši negadījumā skvērā, krituši, braucot ar skrituļslidām un divriteni, malkas šķūnī pakļuvuši zem brūkošas malkas ielas, likuši kokā putnu būri un nokrituši no kāpnēm. Vienā etapā vajadzēja veikt mākslīgo elpināšanu.

 

Dalībniekiem no obligātā medicīniskās aptieciņas satura nācās atlasīt tos medikamentus, kas tās saturā nav paredzēti. Pirmo reizi komandām vajadzēja uz laiku salikt arī puzli, kurā bija attēlots Sarkanā Krusta pamatlicēja Anrī Dināna portrets. Kamēr komandas sacentās, pedagogi, kas bija palīdzējuši tām sagatavoties sacenībām, arī paši papildināja zināšanas.

 

Apkopojot sacensību rezultātus, vidusskolu grupā 1.vietu ar 4705 punktiem ieguva Lejasciema vidusskolas komanda, 2.vietā ar 3774 punktiem - Lizuma vidusskolas vecāko klašu komanda.

 

Pamatskolu grupā 1.vieta ar 5296 punktiem ir Gulbenes 2.vidusskolas jaunāko klašu komandai. 2.vietā ar 4641 punktu - Gulbīša vidusskolas jaunāko klašu komanda, 3.vietā - Rankas pamatskolas komanda, kas ieguva 4298 punktus. 4.vietā - Krišjāņa Valdemāra pamatskolas skolēni, 5. un 6. vietu ieņēma abas Lizuma vidusskolas pamatskolas klašu komandas. Statistu lomā iejutās Gulbenes vidusskolas skolēni.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas