Sadeg kombains 3

Lizuma pagastā 15.augustā labības laukā ar atklātu liesmu dega kombains. Par to “Dzirksteli” informē Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Preses un sabiedrisko attiecību nodaļas vecākā speciāliste Viktorija Šembele.

Palīgā sauktie ugunsdzēsēji diemžēl vairs nespēja izglābt kombainu no postošajām liesmām. Tas stipri cieta. Ugunsgrēka iemeslus skaidro. “Kombainu degšana sezonas laikā nav retums. Gandrīz katru gadu saņemam vienu vai divus izsaukumus šajā sakarā. Ir gadījumi, kad kombaina vadītājs tiek galā pats ar ugunsdzēšamo aparātu un mūsu palīdzība nemaz nav vajadzīga,” “Dzirkstelei” saka Valsts ugunsdzēsības un glābšanas dienesta Gulbenes daļas komandieris Vijārs Griķis.


SIA “Kombainserviss” valdes loceklis Vasilijs Zagoruiko “Dzirkstelei” saka, ka kombainu aizdegšanās saspringta darba laikā nav nekas neparasts. Tam var būt vairāki iemesli. Parasti vaina ir nepietiekamā tehniskajā apkopē, bet patiesībā – naudas trūkumā. Aizdegšanos mēdz izprovocēt intensīva kombaina ekspluatācija ļoti karstos laika apstākļos. Taču šogad vasara nebija sevišķi karsta. V.Zagoruiko saka, ka nevar arī izslēgt lauksaimniecības tehnikas ļaunprātīgu aizdedzināšanu. No pieredzes viņš saka, ka tādi gadījumi arī ir bijuši. Tomēr, kā uzsver V.Zagoruiko, tās visas ir tikai hipotēzes.

Pievieno komentāru

Komentāri 3

A ko tad visi lasa, ka tik neaktuāi? tak starp lasītākajām!

pirms 8 gadiem, 2012.09.05 17:21

pusmēnesi to nelaimīgo kombainu var vērot lauka vidū - paldies Dzirkstelei par aktuālo ziņu :)

pirms 8 gadiem, 2012.08.31 10:48

Vietējās ziņas