Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimā iesniedz 10 985 parakstus par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu 8

Saeimā iesniedz 10 985 parakstus par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu

Šodien, 6. decembrī, pulksten 14:00 Saeimā plānots iesniegt 10 985 Alūksnes un Apes, kā arī kaimiņu novadu (tostarp Gulbenes un Balvu) iedzīvotāju parakstus par Alūksnes slimnīcas saglabāšanu esošajā statusā. Par to informē Alūksnes novada domes priekšsēdētājā vietnieks Aivars Fomins.

“Alūksnes iedzīvotāji nebija gatavi padoties bez cīņas, paplašinot nevis veselības pakalpojumu saņemšanas iespējas, bet gan Alūksnes kapsētu. Tādēļ pēc Latvijas Reģionu apvienības biedra Aivara Fomina („Vidzemes partija”) un viņa kolēģu iniciatīvas uzsākām vākt parakstus, lai Alūksnes slimnīca turpinātu sniegt neatliekamo medicīnisko palīdzību 24 stundas diennakti pretēji Veselības ministrijas iecerētajām 12 stundām,” norāda iniciatīvas autors un Alūksnes invalīdu biedrības vadītājs Edvīns Fricis Svars.

"Atgādinām, ka slimnīcas slēgšanā, iespējams, ir ieinteresēta Veselības ministres Andas Čakšas (ZZS) padomniece Alīda Vāne, kurai pieder daļas Balvu-Gulbenes slimnīcu apvienībā. Šī slimnīca reorganizācijas rezultātā būtu lielākā ieguvējā, jo atrodas salīdzinoši tuvu. Alūksnes slimnīcas reorganizācijai, kā tas šobrīd iecerēts, nav pamatojuma un racionālas argumentācijas, kā arī tā nesaskan ar iedzīvotāju interešu ievērošanu veselības pieejamības nodrošināšanā," norāda A.Fomins.

Jau iepriekš vairākkārt norādīts, ka Alūksnes slimnīcas reorganizācija par 12 stundu dienas stacionāru liegtu reģiona iedzīvotājiem iespēju laikus saņemt neatliekamo medicīnisko palīdzību, kas ir tiešs apdraudējums viņu dzīvībai un veselībai. Tāpat tas samazinātu viņu iespējas saņemt arī cita veida medicīnisko pakalpojumu klāstu. Bez tam Alūksnē kritiska situācija šobrīd ir arī primārajā veselības aprūpē, jo trūkst vairāku ģimenes ārstu.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Aina

Malači alūksnieši!!! Pēdējās ziņas liecina, ka Alūksnes slimnīca ir paglābta no iznīcības un turpinās darboties. Izlasot Dzirksteles rakstu, pārņem patiess prieks par to, ka Alūksnes novada atbildīgās amatpersonas ir kopā ar saviem iedzīvotājiem gan vārdos, gan darbos. Lai arī turpmāk Jums veicas.
Domājot par Gulbeni, pārņem nožēla, ka mums, diemžēl, viss ir pilnīgi pretēji. Žēl...

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 10:45

Mārtiņš

Ja pašvaldībai rūp sava novada ļaužu vesēlība, tad kopīgiem spēkiem var uzveikt netaisnību!
Nost neģēlu rokas no Alūksnes slimnīcas! Lai Dievs palīdz Alūksnes slimnīcai!

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 11:57

....

Lai dievs palīdz nenokļūt Alūksnes slimnīcā!

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 13:35

es

Lai Dievs palīdz vienmēr nokļūt Aluksnes slimnīcā!

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 14:10

to ....

Alīda, tā tu? Tev, protams, Dievs nelīdzēs.

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 15:32

Ass

Gulbenē deputāti ir ieinteresēti un dara visu ,lai cilvēki brauktu prom .Viņiem cilvēku vajadzības un intereses ir pēdējā vietā! Tik nolemj un paceļ visam iespējamajam cenu,kas ir viņu darbības lauciņā!

pirms 3 gadiem, 2016.12.06 14:25

lomiks

nabagu lugsanas netiks riga uzklausitas un slimnicu slegs.un ir tada nojauta,ka mus tautiesi grib izest no latvijas.jo valdiba dara visu iespejamo lai musu gruto dzivi parverstu par elli un mes begtu no savas zemes prom.

pirms 3 gadiem, 2016.12.07 04:07

...

Nesaprotu.kamdēļ jāuztur pustukša slimnīca.

pirms 3 gadiem, 2016.12.12 13:56

Vietējās ziņas