Saeimas vēlēšanas: Jau interesējas par vēlētāju apliecībām 5

Ja nav vai 6.oktobrī nebūs lietošanai derīga Latvijas pilsoņa pase, bet ir derīga pilsoņa personas apliecība, tad, lai piedalītos 13.Saeimas vēlēšanās, līdz 6.oktobrim Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, kurā ir saņemta sava personas apliecība, jāsaņem vēlētāja apliecība.

Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes Gulbenes nodaļas vadītāja Aija Cimdiņa “Dzirkstelei” stāsta, ka cilvēki nākot un jau meklējot vēlētāju apliecības, bet tās būs pieejamas no 25.septembra. “Liela, masveida interese par tām nav, bet ir. Mēs no 25. septembra līdz pat 6.oktobrim izdosim vēlētāju apliecības. Sestdien, 6.oktobrī, mēs speciāli strādāsim, lai tās izdotu, ja nu kāds vēl nebūs paspējis izņemt,” uzsver A.Cimdiņa.

Ja vēlētāja apliecību vēlas saņemt citā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālajā nodaļā, nevis tajā, kurā izsniegta personas apliecība, tad līdz  25.septembrim jāiesniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldei iesniegums, kurā jānorāda tā Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes teritoriālā nodaļa, kurā vēlas saņemt vēlētāja apliecību. Iesniegumu var iesniegt klātienē, pa pastu vai elektroniski, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu “Iesniegums iestādei”, vai, ja iesniegums parakstīts ar drošu elektronisko parakstu, nosūtot to uz e-pasta adresi: pmlp@pmlp.gov.lv.

Lai izvairītos no gaidīšanas rindā, var pieteikties vēlētāja apliecības saņemšanai konkrētā laikā, zvanot vai rakstot e-pastu Pārvaldes teritoriālajai nodaļai, kurā plāno saņemt vēlētāja apliecību. Pārvaldes teritoriālo nodaļu kontaktinformācija: “www.pmlp.gov.lv”.
Lai saņemtu vēlētāja apliecību, jāuzrāda sava lietošanai derīgā personas apliecība. Jautājumos par vēlētāja apliecības saņemšanu varat zvanīt arī pa tālruni 67219463 vai 67219543.

Pievieno komentāru

Komentāri 5

Labais

Kārtējais idiotisms un stulbums no valsts pārvaldes puses..... Citu vārdu šeit nav. Paši čīkst, ka vēlētāju aktivitāte maza un atkal tāds marasms. Kur ir/bija problēma paskatīties datu bāzē, cik personām nav pases un izsūtīt vēlētāja apliecību pa pastu vai arī nolikt tās vēlēšanu iecirknī, lai, uzrādot personas apliecību, to aizpildītu uz vietas....... Nu nebrauks tie 70-80 gadīgie pēc tās apliecības, bet, ja tā būtu, tad līdz iecirknim aizietu.

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 12:49

Anna

Cik tiem 70-80 gadīgajiem vajag, viņiem visiem ir pases.

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 21:33

ID

Tik tiešām būtu labi bijis ja apliecības būtu izsūtītas,jo vēstule ar aicinājumu saņemt apliecību ir atnākusi.

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 19:13

Acs

Problēma ir tajā, ka cilvēki, īpaši šajā burvīgajā vasarā, mēdz atrasties un arī balsot ārpus deklarētās vietas. Un ja uz turieni izsūtītu apliecības, daudzi tās šī iemesla dēļ nesaņemtu un nobalsot pat gribēdami nevarētu. Tas nu gan būtu “sviests” un labi, ka tā nav:)

pirms 3 gadiem, 2018.09.24 20:12

Labais

Ja nav vēlētāja apliecības kabatā, tad nobalsot nevar. Ja būtu iecirkņos neaizpildītas apliecības un uz vietas ierakstītu vārdu, uzvārdu, p.k. vai arī būtu izsūtītas un katram uz rokas, tad problēmu nebūtu.....

pirms 3 gadiem, 2018.09.25 08:02

Vietējās ziņas