Saeimas vēlēšanas: līdz vēlēšanām – pusotrs mēnesis

16 partijas ar 1470 deputātu kandidātiem ir sevi pieteikušas 13.Saeimas vēlēšanām, kas notiks 6.oktobrī. Tāda ir Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotā informācija. Sākam pētīt deputātu kandidātu sarakstus, ir arī gulbenieši.

Ar 8.numuru šajās vēlēšanās startē partija “No sirds Latvijai”, kura piedāvā 105 deputātu kandidātus. Starp tiem Vidzemes sarakstā ir arī Gulbenes novada iedzīvotājs – SIA “Brīvzemnieki” valdes loceklis, 25 gadus vecais Mārtiņš Bitenieks no Lizuma. Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā par viņu lasāms, ka SIA “Brīvzemnieki” viņam pieder kapitāla daļas 75 712 eiro vērtībā. Novadniece, līdzšinējā Saeimas deputāte, 54 gadus vecā Ingūna Sudraba startē šīs pašas partijas Rīgas sarakstā.

Sociāldemokrātiskā partija “Saskaņa” startē ar 9.numuru, un tai ir saraksts ar 112 deputātu kandidātiem. Vidzemē pieteikts arī gulbenietis 52 gadus vecais Normunds Aizpurs, kurš VID Muitas pārvaldē strādā par vecāko muitas uzraugu. Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā par viņu lasāms, ka viņam ir maģistra grāds uzņēmējdarbībā un bankā bezskaidras naudas uzkrājums 10 000 eiro.

Partija “Attīstībai/par!” vēlēšanās piedalīsies ar 10.sarakstu un 115 deputātu kandidātiem. Vidzemes sarakstā ir arī bijusī gulbeniete un Tautas teātra aktrise, tagad rīdziniece, 30 gadus vecā Agnese Strautiņa, kura strādā akciju sabiedrībā “Latvijas dzelzceļš” par komercdarbības speciālisti. Viņai ir maģistres grāds materiālu dizainā un tehnoloģijās.

“Latvijas Reģionu apvienībai” vēlēšanās ir 11.numurs un 115 deputātu kandidāti. Vidzemē startē arī Gulbenes novada domes priekšsēdētāja vietnieks 47 gadus vecais Andis Caunītis, kurš pēc izglītības ir mežniecības inženieris. Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas publiskoto informāciju viņam pieder divas zemnieku saimniecības un ir aptuveni 20 500 eiro lielas parādsaistības.

Ar 16.numuru startē Zaļo un Zemnieku savienība, kuras deputātu kandidātu sarakstā ir 115 cilvēki. Vidzemē pieteikts arī 34 gadus vecais gulbenietis, profesionālais sportists Daumants Dreiškens, kurš savulaik absolvējis Gulbenes novada valsts ģimnāziju. Centrālās vēlēšanu komisijas publiskotā informācija liecina, ka viņam pieder nekustamie īpašumi Gulbenē un Daukstu pagastā, kā arī bankā viņš uzkrājis 10 000 eiro.


Aktuāli

Pavisam novadā ir 17 vēlēšanu iecirkņi. Katrā iecirknī ir 7 komisijas locekļu vietas. Iecirkņu komisijas izveidojamas no Latvijas pilsoņiem, kuri prot latviešu valodu un kuriem ir vismaz vispārējā vidējā izglītība. Centrālās vēlēšanu komisijas noteikusi, ka tiesības izvirzīt un pieteikt savus pārstāvjus iecirkņa komisijā ir reģistrētajām politiskajām partijām vai reģistrētu politisku partiju apvienībām – informē novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lienīte Reinsone. 


Statistika

Tikai 31,7 procenti no visiem deputātu kandidātiem ir sievietes. Visvairāk starp kandidātiem ir cilvēku vecumā no 31 līdz 40 gadiem – 24,3 procenti. Pavisam 6 deputātu kandidātiem ir vairāk nekā 80 gadu. Vecākais kandidējošais ir sasniedzis 88 gadus. Vidējais deputātu kandidātu vecums – 46,6 gadi. Augstākā izglītība ir 79,2 procentiem deputātu kandidātu. Dzīvesvieta Latvijas galvaspilsētā ir 37,2 procentiem deputātu kandidātu, Gulbenes novads – 0,5 procentiem jeb 8, Alūksnes novads – 0,3 procentiem jeb 5, Balvu novads – 0,7 procentiem jeb 11,  Madonas novads – 0,4 procentiem jeb 6 deputātu kandidātiem.
Avots: CVK

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas