Saeimas vēlēšanas: uzbrukumi NVO un tiesībsargiem nav savienojami ar sociāldemokrātiskām vērībām. PROGRESĪVIE vēršas Eiropas Sociāldemokrātisko partiju apvienībā

PROGRESĪVIE šodien ir nosūtījuši vēstuli Eiropas Sociāldemokrātisko partiju apvienībai (PES), kā arī citiem sadarbības partneriem, norādot, ka PES biedres „Saskaņa“ darbība nav savienojama ar sociāldemokrātiskajiem ideāliem, kurus pārstāv Eiropas sociāldemokrāti. PROGRESĪVIE uzsver, ka šādas darbības pat diskreditē sociāldemokrātisko ideju Latvijas sabiedrībā.  

PROGRESĪVIE atsaucas uz astoņu „Saskaņas“ deputātu parakstīto iesniegumu, ar kuru viņi pagājušajā nedēļā vērsās pret nevalstisko organizāciju “Papardes zieds”. Savā vēstulē PROGRESĪVO priekšsēdētājs Roberts Putnis vēstulē norāda, ka šādā veidā “Saskaņa” turpina Kremļa propagandas naratīvus par “tikumību” un “geju propagandu”, papildinot tos ar “ārvalstu aģentu” leksiku. PROGRESĪVIE lūdz PES paskaidrot, vai šāda veida politika tiešām pārstāv vērtības, kuras nes PES.

 

Papildus tam PROGRESĪVIE arī informē PES par “Saskaņas” Saeimas frakcijas priekšsēdētāja Jāņa Urbanoviča darbībām, kas neatbilst PES pārstāvētajiem tiesiskas valsts principiem. PROGRESĪVIE norāda, ka “Saskaņas” pārstāvis izdara spiedienu uz tiesībaizsardzības institūcijām, ar publiskiem paziņojumiem iejaucoties izmeklēšanas darbībās, kas skar aizturēto katoļu priesteri Zeiļu, un izplatot par to sazvērestības teorijas medijos.

 

Vēl PROGRESĪVIE uzsver, ka PES ir tikusi nepamatoti izmantota “Saskaņas” priekšvēlēšanu aģitācijā saistībā ar “Saskaņas” priekšsēdētāja Nila Ušakova aģitāciju Berlīnē, par kuru PES publiski kritizēja Latvijas ārlietu ministru. PROGRESĪVIE skaidro PES, ka pretēji “Saskaņas” nepatiesajiem apgalvojumiem Ārlietu ministrija pat tika piedāvājusi savu atbalstu partijām priekšvēlēšanu aģitācijas aktivitāšu saskaņošanai ar citu valstu iestādēm.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas