Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saeimas vēlēšanas: var doties balsot jau šodien; par to, kā pieteikt balsošanu mājās 11

“13.Saeimas vēlēšanas jau sestdien, 6.oktobrī, bet nav informācijas par vēlēšanu iecirkņu darba laiku, lai varētu pieteikt veco lauku cilvēku balsošanu mājās,” sacīja kāda pikta Druvienas iedzīvotāja, šodien piezvanot “Dzirkstelei”. Telefoniski sniedzām viņai visu nepieciešamo informāciju, kura ir publiski pieejama Centrālās vēlēšanu komisijas mājaslapā.


Informējam - vēlētāji, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar ierasties balsošanas telpās, šo vēlētāju aprūpētāji un slimojošu personu aprūpētāji, drīkst pieteikt balsošanu savā atrašanās vietā.


Balsošana atrašanās vietā jāpiesaka no līdz 6.oktobrim vēlētāja atrašanās vietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī iecirkņu darba laikā. Šodien vēlēšanu iecirkņi darbu jau ir beiguši. Turpmāk to darba laiks visā valstī ir šāds: trešdien, 3.oktobrī, - no pulksten 17.00 līdz 20.00, ceturtdien, 4.oktobrī, - no pulksten 9.00 līdz 12.00, piektdien, 5.oktobrī, - no pulksten 10.00 līdz 16.00, sestdien, 6.oktobrī, - no pulksten 7.00 līdz 12.00 (vēlēšanu dienā - līdz pulksten 12.00 saņemtie iesniegumi izpildāmi obligāti. Vēlāk saņemtos iesniegumus vēlēšanu komisija izpildīs, ja būs iespēja ierasties pie vēlētāja līdz iecirkņa slēgšanai, pulksten 20.00).


Iesniegumā jānorāda: 1) vēlētāja vārds, uzvārds, personas kods, 2) iemesls, kādēļ nepieciešama balsošana atrašanās vietā, 3) precīza adrese, kur jāierodas vēlēšanu komisijai. Ieteicams norādīt arī telefona numuru, pa kuru vēlēšanu komisija var sazināties ar vēlētāju problēmsituācijās.

Iesniegumu vēlēšanu iecirknī drīkst nogādāt jebkura vēlētāja uzticības persona – rads, draugs, pastnieks, sociālās aprūpes darbinieks vai kaimiņš.


Vēlētāja uzticības persona iesniegumu ar vēlētāja lūgumu organizēt balsošanu mājās var uzrakstīt arī iecirknī. Šajā gadījumā iesniegumā papildus norāda arī vēlētāja uzticības personas vārdu un uzvārdu.


Vēlēšanu iecirkņi Gulbenes novadā

Gulbenes novadā ir pavisam 17 vēlēšanu iecirkņi. Gulbenē, Druvienā, Lejasciemā, Litenē, Līgo, Rankā, Kalnienā, Tirzā tie atrodas kultūras vai tautas namā. Pagastmājā vēlēšanu iecirkņi izveidoti Beļavā, Daukstu pagast, Galgauskā, Jaungulbenē, Lizumā, Stāmerienā, Strados. Vēlēšanu iecirkņi ir arī Ozolkalna sporta zālē un Stāķu pamatskolā.


Kur var nobalsot iepriekš?

Sākot ar rītdienu, 3.oktobri, ir iespējams arī nobalsot iepriekš. Gulbenes novadā to ir iespējams izdarīt tikai vienā vietā – Gulbenes vēlēšanu iecirknī, kurš atrodas pilsētas kultūras centrā. Iepriekš nobalsot jeb nodot savu balsi glabāšanā var tikai Gulbenes pilsētas vēlēšanu iecirkņa darba laikā.


Balsošanas dokumentiem

Vēlētājam balsojot ir jāuzrāda savs personu apliecinošais dokuments - derīga Latvijas pilsoņa pase vai derīga Latvijas pilsoņa personas apliecība (eID) kopā ar vēlētāja apliecību.


Pievieno komentāru

Komentāri 11

es

nu tā ODUMIŅA tik srežģīti tur visu sarakstījusi ka vecam pensionāram neko nesaprast un vēlēs jau tikai pārsvarā pensionāri citu LATVIJĀ vairs nav

pirms gada, 2018.10.03 09:29

arī es

nu ko tu muldi! Es neesmu pensionāre un iešu vēlēt. un tādu ir daudz. beidziet nopelt savu valsti!

pirms gada, 2018.10.03 09:51

Pēteris

es jau atdevu savu balsi par reģianalo aliansi jo tur ir veci komunisti

pirms gada, 2018.10.03 14:55

ko tik ātri

Domā ka sestdienu nesagaidīsi?

pirms gada, 2018.10.03 15:38

!!!!..

Dod dievs cilvēkiem prātu nebalsot par ZZS un Vienotību.

pirms gada, 2018.10.03 17:23

tā tam būs būt

Būsim vienoti pret

pirms gada, 2018.10.03 18:02

Par Kaimiņu

Man viņš patīk, kaut kāda jautrība vismaz

pirms gada, 2018.10.04 14:03

tas pats

ja līs lietus es to kilometru kā'jām neiešu pieteikšos jau šodin jo baigi gribu vēlēt par kādu komunistu

pirms gada, 2018.10.04 11:32

Vietējās ziņas