Saeimas vēlēšanas: VID vadītājs jāieceļ jaunajai valdībai (Jaunā konservatīvā partija)

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora izvēle jāatstāj jaunās valdības pārziņā, nevis jāsasteidz, pēdējā brīdī ieceļot vadītāju, kurš piesegs valdošās koalīcijas shēmas, uzskata Jaunā konservatīvā partija (JKP).

Jūtot, ka varas groži slīd ārā no rokām, Zaļo un Zemnieku savienības (ZZS) pārstāvji cenšas amatos salikt sev paklausīgus “izpildītājus”, kuri turpinātu darboties šauru interešu grupu, nevis valsts interesēs. ZZS virzītās Finanšu ministres Danas Reiznieces Ozolas līdzšīnējā pieredze, vairākas reizes pēc kārtas organizējot VID vadītāja konkursu, liecina, ka viņa nespēj atrast politiski neitrālu profesionāli.

Tipisks ZZS ieceltā “izpildītāja” piemērs ir Valsts vides dienesta vadītāja Inga Koļegova ( apsūdzēta smagos finanšu noziegumos), kura ir ērta ZZS, taču nespēj tik galā ar saviem tiešajiem pienākumiem. Tieši Koļegova bija ZZS un Reiznieces Ozolas pirmā izvēle VID ģenerāldirektora amatam.

Pati finanšu ministre, kopā ar premjeru Māri Kučinski ir personīgi atbildīgi par neveiksmīgo “nodokļu reformu”, kā rezultātā ievērojami sarežgīta nodokļu administrēšana, radīts slogs uzņēmējiem, kā arī iznīcināts NVO sektors, kurš iepriekš paļāvās uz nodokļu atvieglojumiem ziedojumu piesaistē.

Šī valdība sevi ir pilnībā diskreditējusi, tāpēc tai nav morālu tiesību pieņemt lēmumus par nozīmīgiem valsts amatiem. Daudz lielāks risks valstij un sabiedrībai rastos, ja ātri amatā tiktu iecelts valdošajiem paklausīgs “izpildītājs”, nevis mēnesi vēlāk iecelts godīgs nozares profesionālis.

JKP ir dibināta 2014.gada 17.maijā kā konservatīvs un patriotisks spēks un četru gadu laikā, soli pa solim attīstoties, kļuvusi par straujāk augošo politisko spēku valstī, kas vairāk nekā 20 nodaļās apvieno vairāk nekā 1000 biedru. JKP pamatvērtības ir 18.novembra republika, latviski runājoša nācija, demokrātija, tiesiskums un ģimene, kā arī samazināta valsts iejaukšanās privātajā sfērā un zemi nodokļi.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas