Saeimas vēlēšanas: VL-TB/LNNK vēlēšanu sarakstu augšgalā pārsvarā ir pašreizējie deputāti un ministri 1

Partija Nacionālā apvienība "Visu Latvijai!"—"Tēvzemei un Brīvībai/LNNK" Centrālajā vēlēšanu komisijā (CVK) iesniegusi deputātu kandidātu sarakstu 13. Saeimas vēlēšanām. Rudenī gaidāmajās vēlēšanās nekandidēs vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrs Kaspars Gerhards, kā arī vairāki līdzšinējie NA Saeimas deputāti, liecina komisijas mājaslapā publicētā informācija.

NA ir vienpadsmitais politiskais spēks, kurš iesniedz CVK kandidātu sarakstu. Partijas sarakstā Saeimas vēlēšanām ir pieteikti 115 Saeimas deputātu kandidāti visos piecos vēlēšanu apgabalos.

Kā pirmā Rīgas vēlēšanu apgabalā startēs kultūras ministre Dace Melbārde, viņai seko 12. Saeimas deputāti Rihards Kols, Ritvars Jansons un Aleksandrs Kiršteins. Kā piektais Rīgā startēs tieslietu ministrs Dzintars Rasnačs.

Rīga, 3.aug., LETA. Nacionālās apvienības "Visu Latvijai!"-"Tēvzemei un brīvībai"/LNNK (VL-TB/LNNK) vēlēšanu sarakstu augšgalā pārsvarā ir pašreizējie deputāti un ministri.

Politiskais spēks piektdien iesniedza sarakstus 13.Saeimas vēlēšanām.

Vidzemē ar pirmo numuru startēs VL-TB/LNNK priekšsēdētājs Raivis Dzintars, ar otro - Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece, bet ar trešo - deputāts Jānis Dombrava. Tālāk sarakstā seko VL-TB/LNNK ģenerālsekretārs Raivis Zeltīts, Saeimas deputāts Romāns Naudiņš, Vides aizsardzības un reģionālās ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Eglīts, deputāts Kārlis Krēsliņš, kā arī Gunārs Rusiņš, kurš kādu laiku šajā parlamenta sasaukumā strādāja ar tā dēvēto mīksto mandātu. Savukārt devītais numurs sarakstā ir Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) sociālo lietu eksperts Pēteris Leiškalns.

Rīgā pirmais numurs būs kultūras ministrei Dacei Melbārdei, otrais - deputātam Rihardam Kolam, trešais - parlamentārietim Ritvaram Jansonam, ceturtais - deputātam Aleksandram Kiršteinam, bet piektais - tieslietu ministram Dzintaram Rasnačam. Tad sarakstā seko Rīgas domes deputāts Dainis Locis, Tieslietu ministrijas parlamentārais sekretārs Jānis Iesalnieks un vēl viens Rīgas deputāts Jurģis Klotiņš.

Latgalē saraksta līderis ir Rēzeknes Tehnoloģiju akadēmijas rektors Edmunds Teirumnieks, ar otro numuru startē deputāte Inese Laizāne, ar trešo - mūziķis Arnis Slobožaņins, ar ceturto - VL-TB/LNNK Rēzeknes nodaļas līdzpriekšsēdētājs Māris Igavens, bet ar piekto - Kultūras ministrijas parlamentārā sekretāra Marika Zeimule.

Kurzemē saraksta līdere būs Talsu novada domes priekšsēdētāja vietniece Ilze Indriksone, bet otrā vieta sarakstā būs deputātei Janīnai Kursītei-Pakulei, bet tad seko Artūrs Butāns, Ringolds Balodis un Linards Tiļugs.

Zemgalē ar pirmo numuru startēs deputāts Edvīns Šnore, ar otro - parlamentārietis Imants Parādnieks, ar trešo - deputāte Inguna Rībena, ar ceturto - Bauskas novada domes deputāts - Raitis Ābelnieks, bet ar piekto - Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs Guntis Libeks.

Savā priekšvēlēšanu programmā VL-TB/LNNK kā prioritātes min latvisku, drošu un augošu Latviju. "Atbalstīsim latviešu īpatsvara pieaugumu Latvijā un nepieļausim bezatbildīgu imigrācijas politiku," sola nacionālā apvienība.

Tāpat VL-TB/LNNK sola turpināt palielināt aizsardzības izdevumus, paplašinot mobilizācijas gadījumā iesaistāmo labi apmācīto pilsoņu loku, kā arī palielināt pensiju neapliekamo minimumu. Nacionālā apvienība arī apņemas izveidot taisnīgu nekustamā īpašuma nodokļa sistēmu, "nepiemērojot nodokli ģimeņu pašapdzīvotam mājoklim līdz sabiedrībā pieņemamai vērtībai".

Kā ziņots, VL-TB/LNNK priekšsēdētāja vietnieks Gaidis Bērziņš un parlamentārietis Einārs Cilinskis (VL-TB/LNNK) neplāno kandidēt 13.Saeimas vēlēšanās.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

?

Nu nezinu, vai šī partija būs ievēlēta, jo pārāk daudz par sevi un amatiem domājuši!
Centušies par sevi padomāt, bet par valsti kopumā visus šos garos gadus būdami ievēlēti nav varējuši sevi pierādīt.

pirms 3 gadiem, 2018.08.07 11:02

Vietējās ziņas