Saeimas vēlēšanas: Zināms, cik novadā maksās vēlēšanu organizēšana 2

Gulbenes novada 13.Saeimas vēlēšanu nodrošināšanai no valsts ir atvēlēti 38 895 eiro.

“Tas ir finansējums, kas paredzēts algām – 35 078 eiro  no kopsummas -, kā arī precēm un pakalpojumiem: degvielas izdevumiem, transporta pakalpojumiem, ja ir patapinājuma līgumi ar vēlēšanu komisiju locekļiem, kā arī biroja precēm, kas vajadzīgas vēlēšanu nodrošināšanai un vēlēšanu komisiju locekļu ēdināšanai – 5,69 eiro par cilvēku vēlēšanu dienā,” “Dzirkstelei” stāsta novada vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Lienīte Reinsone.

Ņemot vērā iepriekšējo gadu pieredzi, viņa uzskata, ka var taupīt precēm un pakalpojumiem paredzētā valsts finansējuma kādu daļu un novirzīt to vēlēšanu komisiju atalgojumam. Vai tas ir iespējams, tas tiks vaicāts Centrālajai vēlēšanu komisijai. L.Reinsone piebilst, ka no valsts puses novada vēlēšanu komisiju atalgojuma šoreiz ir par 2000 eiro mazāks, ja salīdzina ar 2014.gadā notikušajām Saeimas vēlēšanām.

“Tas ir vērā ņemams samazinājums. Turklāt centrālā vēlēšanu komisija ir noteikusi stundas likmes, ņemot vērā vēlēšanu iecirkņu skaitu katrā pašvaldībā. Mums ir atvēlēts mazāk darba stundu. Taču apzināmies darba apjomu un sarežģītību! Vēl jo vairāk tāpēc, ka ir novadā tādi vēlēšanu iecirkņi, kuros pilnībā nomainījies vēlēšanu komisiju locekļu sastāvs. Tas nozīmē, ka vairāk laika jāveltī sagatavošanās procesam. Darbs būs atbildīgs un katra iecirkņa vēlēšanu komisijai tas būs jāizdara ar pirmo reizi,” saka L.Reinsone.

Materiāli tehniskās bāzes nodrošinājums katrā vēlēšanu iecirknī ir pašvaldības pienākums.

Uzsverams, ka Latvijas pilsoņiem Saeimas vēlēšanās obligāti nav jābalso savai dzīvesvietai tuvākajā vēlēšanu iecirknī. To var darīt arī jebkurā citā vēlēšanu iecirknī Latvijā. Jārēķinās tikai, ka, piemēram, balsojot Rīgā, nebūs iespējams nobalsot par tādiem pašiem deputātu kandidātiem, par kādiem balsos Vidzemē. Rīgai, tāpat arī Kurzemei, Zemgalei un Latgalei ir katrai savi deputātu kandidātu saraksti. Ejot balsot, līdzi ir jāņem Latvijas pilsoņa derīga pase vai personas apliecība (identifikācijas karte) kopā ar vēlētāja apliecību.

Fakti
Saskaņā ar Centrālās vēlēšanu komisijas informāciju novadā ir 17 vēlēšanu iecirkņi, 6 no tiem nav pieejami cilvēkiem ar kustību traucējumiem. Visi vēlēšanu iecirkņi būs atvērti, sākot ar 1.oktobri, kad vēlētāji varēs sākt nākt iepazīties ar vēlēšanu materiāliem.

Gulbenes novadā tikai vienā vēlēšanu iecirknī – Gulbenes pilsētā – būs iespējams vēl līdz 13.Saeimas vēlēšanu dienai, kas būs 6.oktobrī, nobalsot iepriekš. Varēs arī pieteikt vēlmi vēlēšanu dienā balsot ārpus vēlēšanu iecirkņa, ja tam ir kāds pamats. Vēlēšanu dienā visi vēlēšanu iecirkņi būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 20.00.

Pievieno komentāru

Komentāri 2

Ritvars Pakalniņš

cik skumji, ka vēļēšanu priekšvakarā Gulbeni ir sasniegusi patiesi skumja un tragiska ziņa - proti vecais labais komjaunietis un reģianali principiālais krauklis ir izslēgts no komjaunatnes par komjaunieša biedra naudas regulāru nemaksāšanu , tie tak Maskavā nezina, ka klājas Gulbenes deputātiņam , kurš vāc zīles no trotuāra un taisa novārijumus, lai varētu kaut kā izstikt ar ''plāno '' deputātiiņa algu

pirms 3 gadiem, 2018.09.26 14:30

Dusmīgs

Šļūtene, tas tu? Vai tavs draugs, resnais dirītis?

pirms 3 gadiem, 2018.09.26 15:11

Vietējās ziņas