Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saglabā pirmsskolas bērnu grupiņu

Likvidētās Daukstu pamatskolas telpās arī šajā mācību gadā būs atvērta bērnudārza vecuma un pirmsskolas izglītības audzēkņu sagatavošanas grupa. Tajā darbu turpinās līdzšinējās skolotājas un audzinātājas. Savukārt no darba skolā atbrīvotie pedagogi atrodas Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles uzskaitē.

“Uzklausot vecāku un pagasta pārvaldes vadītāja lūgumu, ir akceptēta jaukta vecuma bērnu grupiņas izveide, kas būs Stāķu pagasta pirmsskolas izglītības iestādes struktūrvienība Daukstēs. Paredzams, ka tajā būs bērni no 1,5 gadiem līdz obligātajam izglītības vecumam. Pašvaldība ir noteikusi, ka minimālais skaits grupā ir astoņi bērni,” informē Gulbenes novada domes izglītības, kultūras un sporta nodaļas vadītājs Arnis Šķēls.

Šodien Daukstu pagasta pārvaldes vadītājs Uldis Doņuks tiekas ar Stāķu pirmsskolas izglītības iestādes vadītāju Sintiju Ločmani, lai pārrunātu visus ar bērnu grupas darbību saistītos jautājumus. U.Doņuks norāda, ka pirmsskolas audzēkņu grupa bija pie Daukstes pamatskolas, tāpēc telpas ir piemērotas un atbilstoši sakārtotas, lai varētu tajās turpināt darbu.

Pārvaldes vadītājs pieļauj, ka no darba pamatskolā atbrīvotie pedagogi cer atrast iespēju strādāt kādā no novada skolām. Turpretim Nodarbinātības valsts aģentūras Gulbenes filiāles vadītājs Vladimirs Lituņenko šaubās, ka varētu atrast brīvu skolotāja vietu. “Visi 6 no Daukstes pamatskolas atbrīvotie skolotāji un 3 skolas darbinieki ir mūsu uzskaitē, acīmredzot vēl 2 nav stājušies bezdarbnieku uzskaitē. Ko darīt, tas ir jālemj katram pašam. Varbūt skolotāji vēl cer, ka laikā, kad notiks skolotāju konference, parādīsies kāda vakance, bet pavisam novadā 10 skolotāji ir aģentūras uzskaitē,” spriež V.Lituņenko.

Viņš norāda, ka šobrīd valstī 439 pedagogi ir aģentūras uzskaitē, bet 276 skolotāji palikuši bez darba šīgada skolu reorganizācijas un likvidēšanas rezultātā - tika likvidētas 9 skolas un 9 skolas reorganizētas. A.Šķēls informē, ka jaunajā mācību gadā novadā darbu sāks 2 jauni pedagogi.

Bija paredzēts, ka bijušās pamatskolas telpās būs pagasta bibliotēka. Tomēr pagaidām Daukstu pagasta bibliotēka paliek līdzšinējās telpās. U.Doņuks atzīst, ka šis jautājums ir atlikts, jo ir citi, kas risināmi uzreiz. “Ir jāpielāgo telpas, lai tās varētu izmantot sociālajiem dzīvokļiem. Tiek kārtota dokumentācija, lai varētu veikt nepieciešamos darbus. Galvenais – ir vajadzīgas komunikācijas,” stāsta pārvaldes vadītājs.

Gulbenes novada pašvaldības sociālā dienesta vadītājs Jānis Antaņevičs precizē, ka pašlaik vēl “viss ir procesā”. Viņš atzīst, ka sociālos dzīvokļus varētu izmantot vairāk nekā desmit īrnieki. Kad telpas būs gatavas, J.Antaņevičs nevēlas prognozēt. Daukstu pagasta pārvalde no saviem līdzekļiem apmaksās dokumentāciju daļējai skolas ēkas pārveidošanai par sociālo māju.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas