"Sagša" ierīko izstādi pēc 15 gadiem

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā apmēram pēc 15 gadu pārtraukuma no 4.septembra līdz 25.oktobrim būs skatāma Gulbenes Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" darbu izstāde, kam dots nosaukums "Es šķetinu varavīksni". Tajā skatītāju vērtējumam izlikti 197 darbi.

"Jau pagājušajā gadā lolojām ideju par varavīksnes tēmas atklāšanu dvieļos, un nu tā ir izlolota. Studijas rokdarbnieces speciāli auda dvieļus šai izstādei, kā arī no pūralādes cēla laukā jau agrāk tapušus darbus," stāsta Tautas lietišķās mākslas studijas "Sagša" vadītāja Biruta Akmentiņa. Izstādes darbu atlase notikusi kopīgi. Lai dvieļi neradītu vienmuļu noskaņu, izstādē varēs apskatīt arī krāšņus plecu lakatus un segas.

 

"Katrs darbs ir piemērojams kādai no varavīksnes krāsām," piebilst B.Akmentiņa.

 

Madonas novadpētniecības un mākslas muzejā "Sagšai" šī ir otrā izstāde. "Uz Madonu aizvedām arī skolēnu radošo darbnīcu, kur bērniem būs iespējams veidot latviešu rakstu elementus," stāsta B.Akmentiņa.

 

Izstādes iekārtošanu gulbenieši uzticējuši tekstilmāksliniecei Inesei Jakobi.

 

"Sagšas" rokdarbnieces piedalīsies arī Bānīša svētkos, kas notiks 5.septembrī. Stāmerienas stacijā viņas interesentiem ierādīs dzijas šķeterēšanas amatu.

 

"Kas vēlēsies, arī pats varēs izmēģināt roku," piebilst B.Akmentiņa.

 

Oktobrī Gulbenes vēstures un mākslas muzejā tiks iekārtota "Sagšas" dalībnieces keramiķes Laimdotas Kliesmetes personālizstāde, kurā būs aplūkojama gan keramika, gan audumi. Māksliniece šai izstādei cītīgi gatavojusies visu šo gadu.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas