Saiemas vēlēšanas: Latvija ir pelnījusi idejās balstītu politiku: PROGRESĪVIE aicina PAR! uz sadarbību sociāli atbildīgas demokrātijas veidošanā 2

Politiskā partija PROGRESĪVIE šodien vērsās ar sadarbības aicinājumu pie politiskās partijas “Kustība Par!”” valdes. Savā vēstulē PROGRESĪVIE uzsver, ka Latvijā ir pienācis laiks veidot idejās balstītu politisko piedāvājumu. Tāpēc PROGRESĪVIE vēlreiz aicina PAR! izvērtēt savas sadarbības izvēles iespējamā partiju apvienībā.

PROGRESĪVIE stratēģiskā līmenī redz vēsturisku atbildību izveidot Latvijā sociāldemokrātiskā tradīcijā, sociāli atbildīgas, Eiropas humānisma un liberālās demokrātijas vērtībās balstītu politisku kustību. PROGRESĪVIE uzsver, ka jau septiņus gadus ir uzturējuši sociāldemokrātiskās vērtībās balstītus politiskos ideālus un ir gatavi uz to arī turpmāk. Vienlaikus PROGRESĪVIE norāda, ka šīs politiskās partijas līdzdalība vienā apvienībā ar partiju “Latvijas Attīstībai” grautu partijas PROGRESĪVIE uzticamību un tādējādi kreisi orientētās politikas lauks tiktu atstāts partijai “Saskaņa”. PROGRESĪVIE norāda, ka tā būtu nepieļaujama kļūda, kas apdraudētu Latvijas attīstības Rietumu vektoru.


Arī priekšvēlēšanu kontekstā PROGRESĪVIE norāda uz problēmām, kas izriet no tādas apvienības veidošanas, kurai nav precīza politiskā profila. Ļoti plaša ideoloģiskā spektra partiju apvienība atbilst līdzšinējai Latvijas politiskajai tradīcijai, ko PROGRESĪVIE vēlas lauzt. Partijas PROGRESĪVIE ieskatā nav nepieciešamības atkārtot partijas “Vienotība” izveidošanas scenāriju. Turklāt šāda jauna apvienība lielā mērā pretendēs uz “vecās “Vienotības”’” vēlētāju, tādējādi faktiski nostiprinot no oligarhiem atkarīgos un konservatīvos politiskos spēkus.


Tāpēc PROGRESĪVIE norāda, ka būtu nepieciešama kreisas vai kreisi centriskas apvienības izveide. Tās priekšnosacījumi partijas PROGRESĪVIE ieskatā ir skaidra opozīcija esošajai Kučinska valdībai, kas partijas vērtējumā jau šobrīd grauj Latvijas rietumniecisko orientāciju un nostiprina nevienlīdzību valstī. Tāpat sadarbībai ir jābalstās vienošanās par nevainojamu izcelsmi līdzekļiem, kas pieejami partneru politiskajai darbībai. Ar to PROGRESĪVIE saprot gan vienošanos par nākotni, gan pilnvērtīgu atbildības uzņemšanos un caurskatāmību par politisko spēku pagātni.


Politiskā partija PROGRESĪVIE tika nodibināta 2017.gada 25.februārī. PROGRESĪVIE izveidojās uz biedrības pamata, kas ar tādu pašu nosaukumu darbojās jau kopš 2011.gada. Šobrīd partijā PROGRESĪVIE ir vairāk nekā 340 biedru. Partiju vada Roberts Putnis un tā kopš 2017.gada pašvaldību vēlēšanām ir pārstāvēta Aizputes un Mārupes pašvaldībā. 2017.gada 9.novembrī PROGRESĪVIE ar lūgumu sākt uzņemšanas procesu vērsās Eiropas Sociālistu partijā (PES), kas apvieno Eiropas un Norvēģijas sociālistu, sociāldemokrātu, darba un progresīvās demokrātiskās partijas.


Partijas PROGRGESĪVIE 2018.gada 24.februārī apstiprinātās programmas “Pagrieziens Ziemeļvalstu virzienā” kodolu veido ideja par Latviju kā Ziemeļvalsti, kas balstīta progresīvas, solidāras, vienlīdzīgas, brīvas un zaļi atbildīgas sabiedrības modelī, kas ir brīva no oligarhu ietekmes. PROGRESĪVIE ar “33 pagrieziena punktiem Ziemeļvalstu virzienā” iezīmē principiāli jaunu sociāli atbildīgas politikas piedāvājumu Latvijā.


Pievieno komentāru

Komentāri 2

Vēlētājs

Visu cieņu, Robert, ja vien zināt, ka LV ir Saeima un nevis Saiema! Tikai skaidrojiet vienkāršiem cilvēkiem viņiem saprotamā valodā, citādi var iznākt, ka (citēju Jūsu pašu lielisko formulējumu attiecībā uz Sudrabas kundzi): "Runas skaļas, darbi sīki" attieksies arī uz PROGRESĪVIEM - nesaprasti paliksiet bez vēlētājiem. Mani jau esiet zaudējuši, jo partija, kura runā tik augstā stilā, ir atrāvusies no vienkāršās tautas (visās jomās).

pirms 3 gadiem, 2018.03.16 16:06

Lasītāja

Labi, ka beidzot ir arī kāda sociāldemokrātiskas ievirzes partija. LSDSP un Saskaņu par tādām neuzskatu. Vērošu jūs- Progresīvie. Ja programma būs pārliecinoša, nobalsošu.

pirms 3 gadiem, 2018.04.25 16:02

Vietējās ziņas