Saietā "Ratniekos" piedalīes arī Gulbenes novada audžuģimenes

Nedēļas nogalē Līgatnes pagasta "Ratniekos" notiks ārpusģimenes aprūpes atbalsta centra "Airi vecākiem" rīkots saiets, kurā pulcēsies vairāk nekā 200 cilvēku, kuri pārstāv audžuģimenes no visiem Latvijas novadiem, tostarp arī Gulbenes AIRI vecākiem centra audžuģimenes, informē "Airi vecākiem" pārstāve Kristīne Tjarve.

Viņa norādīja, ka divu dienu pasākumā ģimenes kopīgi sportos, piedalīsies radošās darbnīcās un iegūs jaunus draugus. Pasākuma mērķis ir stiprināt audžuģimeņu kopienu, un to organizē Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija.

Lai stiprinātu audžuģimeņu kopienu, ļautu iepazīties ne tikai vecākiem, kuri regulāri tiekas apmācībās un atbalsta grupās, bet arī bērniem, Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācija organizē audžuģimeņu saietu, kas būs arī iespēja nosvinēt atbalsta centru "Airi vecākiem" gada darbības jubileju.

Pasākuma organizatori pasākuma jaunākajiem dalībniekiem organizē vecumam piemērotas nodarbības gan pavisam mazajiem bērniem, gan pusaudžiem. Tikmēr vecāki varēs piedalīties kādā no radošajām darbnīcām, izaicināt sevi sportiskās aktivitātēs un tuvāk iepazīties ar citām audžuģimenēm.

Piebilstams, ka ārpusģimenes aprūpes atbalsta centri "Airi vecākiem" gadu darbojas Kuldīgā, Bauskā, Rīgā, Valmierā un Gulbenē, sniedzot atbalstu gan topošajām, gan esošajām audžuģimenēm, adoptētājiem. Ģimenēm tiek nodrošinātas gan mācību programma, gan arī individuālas speciālistu konsultācijas, gan atbalsta grupas ne tikai vietās, kur atrodas centri, bet arī tālākās apkaimēs.

"Gada laikā mācību programmu "Airi vecākiem" topošajām audžuģimenēm un adoptētājiem absolvējušas vairāk nekā 120 ģimenes, no kurām liela daļa jau kļuvuši par audžuvecākiem vai adoptētājiem," atklāj K.Tjarve.

Latvijas SOS Bērnu ciematu asociācijas direktore Ilze Paleja norāda, ka SOS bērnu ciematu asociācijai ir vairāk kā 20 gadu pieredze darbā ar bērniem, kuri zaudējuši savus vecākus, tādēļ tai labi zināms, cik būtisks ir atbalsts un iedrošinājums ģimenēm, kuras uzņem audžubērnus.

"Esam pārliecināti, ka kopīgiem spēkiem mums izdosies radīt saliedējošu un jēgpilnu pasākumu, kurā ikviena audžuģimene ne tikai iegūs jaunas zināšanas, bet arī labi pavadīs laiku un iegūs jaunus draugus un domubiedrus. Es ceru, ka šis pasākums kļūs par tradīciju un mēs turpmāk tiksimies katru gadu," sacīja Paleja.


Pievieno komentāru

Vietējās ziņas