Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Saimnieki un suņi rādīs savas prasmes

Gulbenes pilsētas stadionā 26.augustā notiks Vidzemes čempionāts nacionālajā suņu daudzcīņā. Ikviens ir aicināts just līdzi gan suņiem, gan arī viņu saimniekiem.

Latvijas kinologu apvienības prezidents Jānis Pavlovskis informē, ka Latvijas kinoloģijai šogad aprit 100 gadi, tādēļ šādas sacensības tiek rīkotas visā Latvijā. Gulbenē arī pērn notika šādas sacensības, turklāt tās guva lielu atsaucību.

 

"Ja kādreiz sacensībās bija arī kucēnu grupa, tagad tajās startē tikai sagatavoti suņi. Vēlme startēt būtu, protams, arī saimniekiem ar jauniem sunīšiem, taču viņi nespēj izpildīt normatīvus, jo šajās sacensībās viss notiek tāpat kā olimpiskajās spēlēs - lai varētu piedalīties, ir jābūt kaut kādam rezultātam. Tagad, rīkojot sacensības, mums nevajag skaitu, bet gan kvalitāti. Šim pasākumam ir jābūt kvalitatīvi skaistam," uzskata J.Pavlovskis.

 

Šogad sacensībās varēsim vērot suņus un viņu saimniekus no Valmieras, Valkas, Smiltenes, Alūksnes, Talsiem, Jēkabpils, Rīgas, Tukuma, iespējams, arī no Cēsīm un Grobiņas.

 

"Žēl, ka gulbenieši šogad nav piedalījušies gandrīz nevienās sacensībās. Šobrīd laikam notiek sportistu maiņa. Gulbenē ir ļoti daudz spējīgu suņu, taču saimnieki laikam baidās startēt sacensībās," spriež sacensību organizators.

 

Sacensību dalībnieki startēs divās vecuma grupās - līdz 35 gadiem (saimniekiem) un virs 36 gadiem un vecāki. Katras vecuma grupas dalībniekam būs jāiziet trīs sacensību etapi - suņa piesaukšana no attāluma, 250 metru šķēršļu pārvarēšana un figuranta aizturēšana.

 

"Suņu daudzcīņas sacensībās tiek vērtēta saimnieka un suņa sadarbošanās prasme. Katram savs suns ir vislabākais, vismīļākais un vispaklausīgākais, taču sporta ir sports un "zaļais paklājs" parāda, cik suns ir paklausīgs un cik labi viņš spēj izturēt psiholoģisko spriedzi, jo tā sacensībās ir milzīga. Sacensībās arī nekādā gadījumā nedrīkst pieļaut agresiju - ne saimnieks pret savu suni, ne arī suns pret kādu citu. Par to draud diskvalifikācija, arī par tiesnešu apvainošanu sportists var tikt diskvalificēts," norāda J.Pavlovskis.

 

Pirmo reizi pēc ilgāka laika šogad kopā ar suņu daudzcīņas sacensībām notiek arī izstāde. Tā būs arī Gulbenē. Izstādes laikā būs iespējams aplūkot visa veida suņu šķirnes. Izstādei savus suņus var pieteikt arī jebkurš gulbenietis, ir nepieciešama tikai vakcinācijas apliecība. Pieteikties izstādei varēs sacensību dienā.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas