Sāk gatavoties vēlēšanām 11

Mazāk nekā gads atlicis līdz nākamajām pašvaldību vēlēšanām, kas notiks nākamgad 1.jūnijā. Tiem, kuri vēlas kandidēt šajās vēlēšanās, ir laiks sākt domāt, kurai partijai pieslieties, jo, kā zināms, kandidātu sarakstus vēlēšanu komisijai var iesniegt tikai partijas vai vēlētāju apvienības.

Pagājušajā nedēļā ziņu aģentūra “Leta” sacēla ažiotāžu Gulbenes sabiedrībā, paziņojot, ka pieci bezpartejiskie Gulbenes novada domes deputāti – Jānis Antaņe-vičs, Raitis Apalups, Valtis Krauklis, Nikolajs Stepanovs un Dainis Švika, kuri  bija pazīstami kā šobrīd likvidētās Tautas partijas deputātu kandidātu saraksta dalībnieki 2009.gada pašvaldības vēlēšanās, - lēmumu par iesaistīšanos “Reģionu aliansē” plānojot pieņemt līdz 5.septembrim, kad paredzēta nākamā partijas sēde.


Partija, kas tuvāka laukiem

“Notiek izpētes process, kas turpinās. Tuvāko pāris mēnešu laikā būs jāizdara izvēle, to nevar atlikt uz pēdējo brīdi. Nebūs labi pēdējā brīdī paziņot par atbalstu kādai partijai,” “Dzirkstelei” savu interesi par “Reģionu aliansi” skaidro D.Švika. Viņš neslēpj, ka no Gulbenes novada domes pašreizējiem deputātiem ir izveidojusies “domubiedru grupa, kura laikam neizvēlēsies pieslieties pašlaik jau esošajām lielajām partijām – ne Zaļo un Zemnieku savienībai, ne “Vienotībai” -, kurās novadā jau ir savi līderi”. Spiesties lielajās partijās D.Švika negrasās. Viņš uzsver, ka runa ir tieši par politisko darbību novadā, nevis valstī. “Reģionu alianse” nebūt neesot vienīgā partija, kura savā pulkā aicina Gulbenes novada bijušos tautpartiešus.


R.Apalups “Dzirkstelei” saka, ka ar interesi lūkojas uz partiju “Reģionu alianse”, cerot, ka tā vairāk domās par laukiem, par Gulbenes novadu. “Jādomā par vietējo dzīvi, par lauku cilvēkiem, nevis kaut kur par augstākām sfērām! Vismaz pagaidām “Reģionu alianse” nav saistīta ar lielo politiku. Tajā nav runa par Saeimas lietām, bet par pašvaldībām, par saimnieciskajiem jautājumiem, kādus praktiski mēs risinām novadā jau tagad,” viņš uzsver. R.Apalupa pieredze ir tāda, ka līdz šim lielās partijas saviem biedriem laukos deleģējušas uzdevumus, kas mēdza būt atrauti no realitātes. “Jādomā par mūsu pašu cilvēkiem, par viņu vajadzībām! Mums ir jāpastāv par novada cilvēku interesēm, par savējiem, par viņu problēmām! Ne par ko citu!” viņš saka.

Pagaidām – tikai ziņkāre
J.Antaņevičs “Dzirkstelei” saka, ka ar interesi ir ieklausījies “Reģionu alianses” nostādnēs. “Tas taču nav aizliegts, vai ne? Taču nevaru šodien pateikt, ka noteikti iešu šajā partijā. Interesējos. Ne tikai sievietes, arī vīrieši ir ziņkārīgi,” viņš atzīst.


“Domāt es domāju, bet līdz galam izlemts nav nekas,” par iespējamo iesaistīšanos “Reģionu aliansē” “Dzirkstelei” saka N.Stepanovs. Viņš atzīst, ka piedāvājumu un partiju šodien Latvijā ir vairāk nekā saprašanas. Tomēr N.Stepanovs cenšas ieklausīties visu partiju nostādnēs. “Reģionu alianse” viņam šķiet pievilcīga tāpēc, ka tā domā par novadiem pretstatā daudzām lielajām partijām, kuras tikai lēš, kā “slaukt” lauku cilvēkus. N.Stepanovam patīk, ka “Reģionu aliansi” veido novadu pārstāvji, kuri apzinās, kas vajadzīgs iedzīvotājiem reģionos.


V.Krauklis “Dzirkstelei” uzsver, ka noteikti vairs nestāsies nevienā partijā. Taču viņš vēl apsver iespēju, vai kandidēt nākamajās Gulbenes novada domes vēlēšanās. Tādā gadījumā V.Krauklis domās, vai piekrist kādas partijas aicinājumam piedalīties deputātu kandidātu sarakstā. “Nāks vēlēšanas tuvāk, tad domāšu,” viņš atzīst.


Partijas “Reģionu alianse” priekšsēdētājs ir Babītes novada domes priekšsēdētājs Andrejs Ence. Šobrīd šajā partijā darbojas jau četru pašvaldību vadītāji. Partijā iestājies Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs Dagnis Straubergs, Skrundas novada domes priekšsēdētāja Nellija Kleinberga, Vecumnieku novada domes priekšsēdētājs Rihards Melgailis un Saldus novada domes priekšsēdētāja Indra Rassa. Partijai pievienojušies arī vairāki sabiedrībā pazīstami cilvēki, tostarp Jūrmalas pilsētas domes deputāts Māris Dzenītis un Jelgavas pilsētas domes deputāts Dainis Liepiņš.


Portālā “www.Firmas.lv” lasāms, ka politiskā partija “Reģionu alianse” reģistrēta jau 2005.gadā.

Pievieno komentāru

Komentāri 11

Iluta to ???

sevišķi labs stepanovs bija 1988.gadā , kad ciešā sadarbībā ar Valsts drošības komiteju spītigi lika visiem Gulbenē iet pa Ļenina ceļu, bet pēc trīs gadiem jau bija apmetis sarkano kažoku otradi un izradījās kvēls Latvijas Republikas it kā aizstāvis

pirms 8 gadiem, 2012.08.20 16:18

par to

Vajag ignorēt vēlēšanas,ne vis laist atkal zagļus pie siles!

pirms 8 gadiem, 2012.08.19 14:18

???

Vai mums ir kas labāks par bijušajiem oranžajiem!? Lūdzu objektīvus argumentus, nevis tukšu čalošanu "patīk,nepatīk" garā ar ņirgāšanās piešprici.

pirms 8 gadiem, 2012.08.17 11:56

Tā ir

Urā! Mani favorīti - bijušie "oranžie" atkal grasās tikt pie varas! Nosaukums uzņēmumam gan varēja būt tāds tautiskāks - līdzīgi kā agrāk - Tautas partija.....

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 19:14

Sajūsmis

tad beidzot Svētki Gulbenes iedzīvotājiem, ''svaigā politiskā vēsma'' t.i.politiķu jaunā paudze stepanovs, krauklis, švika un jaunulis apalups varēs nest laimi '(respektīvi turpināt slaukt) Gulbenes iedzīvotājus "Reģionālās alianses'' ietvaros, tas tik ir pavērsiens pat zālānam briles aizsvīda

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 17:17

Bet uz Gulbenes novadu nekādi neattiecas VĒLĒTĀJU APVIENĪBAS.

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 14:48

Republikas pilsētas domes un novada domes vēlēšanu likums
(Likuma nosaukums 02.10.2008. likuma redakcijā)
4.nodaļa
Kandidātu sarakstu iesniegšana

15.pants. (1) Republikas pilsētas domes un novada domes deputātu kandidātu sarakstus novados, kuros iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā ir lielāks par 5000, un republikas pilsētās var iesniegt:

1) reģistrēta politiskā partija;

2) reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība;

3) divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā.

(2) Novados, kuros iedzīvotāju skaits vēlēšanu izsludināšanas dienā ir mazāks par 5000, novada domes deputātu kandidātu sarakstus var iesniegt:

1) reģistrēta politiskā partija;

2) reģistrētu politisko partiju reģistrēta apvienība;

3) divas vai vairākas reģistrētas politiskās partijas, kuras nav apvienojušās reģistrētā politisko partiju apvienībā;

4) vēlētāju apvienības.

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 10:11

var arī vēlētāju apvienības iesniegt kandidātu sarakstus!

pirms 8 gadiem, 2012.08.16 10:09

?!

kandidātu sarakstus vēlēšanu komisijai var iesniegt tikai partijas vai vēlētāju apvienības.
----------------------------
Diāna, izlabojiet kļūdu!

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 20:58

Nātre

Atvainojos - kandidātu sarakstus var iesniegt ...

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 15:49

Nātre

Vēlētāju sarakstus var iesniegt tikai partijas vai PARTIJU APVIENĪBAS, nevis vēlētāju apvienības.

pirms 8 gadiem, 2012.08.15 15:47

Vietējās ziņas