Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sāk plānot nākamā gada budžetu 8

Līdz 15.septembrim Gulbenes novada domes Finanšu un ekonomikas nodaļā gaida pašvaldības iestāžu finanšu pieteikumus nākamā gada budžetam. Par to informē novada domes izpilddirektore Guna Švika.

Domes finanšu ekonomiste Daiga Krēsliņa “Dzirkstelei” saka, ka pagaidām tiek apzinātas iestāžu vajadzības, taču par finanšu iespējām vēl spriest esot pāragri. Jāņem vērā, ka valdība vēlas minimālo mēnešalgu valstī nākamgad palielināt no 360 līdz 370 eiro. Tas nozīmē, ka novada pašvaldībā tiks pārskatītas darbinieku mēnešalgu visas grupas. Taču pilnu minimālo algu maksās tikai tiem, kuri katru dienu strādā astoņas stundas.

Jāņem vērā, ka dārgāka kļūs maksa par elektrību un par dažādiem pakalpojumiem.

“Puslīdz zinām par nekustamā īpašuma nodokli, kur laukos zemes kadastrālās vērtības nākamgad ārkārtīgi palielināsies. Daudzi cilvēki noteikti nemaz nezina, kāda turpmāk būs viņu lauku īpašumu kadastrālā vērtība. Katram lauku zemes īpašniekam vidēji nekustamā īpašuma nodoklis  palielināsies par 30 procentiem. Plānojam, ka būs tomēr ierobežojums un palielinājums varēs sasniegt tikai 20 procentus, bet tas tāpat ir daudz. Piektā daļa!” saka D.Krēsliņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 8

Ija

Protams,protams-10eiro pieliks pie algas,bet 20 novilks nodokļos.Tīrās šausmas,ka tik kādam kādu eiriku vairāk nesamaksā,ka tik kāds nabadziņš,kurš saņem minimālo bagāts nepaliek.Kas tad notiks?Tu Krēsliņa uzraksti,cik paliek pāri no minimālās algas,kad nodokli novelk un cik liela pašai ir alga un vai pati izdzīvotu ar minimālo algu?

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 11:07

upsis

Uz rokas 272 eiro. Bet cik katrs darbinieks izmaksā uzņēmumam? Ja min alga 370 tad uzņēmuma izmaksas ir 470. Atkal bezdarbs pieaugs.

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 12:40

Pipsis

Uzraksti, uzraksti Krēsliņa cik pašai ir alga un tādam Stepanovam, Švikai, Antaņevičam, Caunītim un t.jpr.,u t.t.Dažam labam jau kauns cilvēkiem acīs rādīties no šīm personām.

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 17:52

Zinītis

Ieej VID mājaslapā un apskaties amatpersonu deklarācijas. Tur ir pieejami visu amatpersonu oficiālie ienākumi, īpašumi un darījumi ar īpašumu.

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 18:15

!!!

Tieši tā - oficiālie !!!

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 19:34

E

Varnūt beidzot to stadionu ieplānosat renovēt māneklis Stepanov

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 18:35

Zaķakāja

ir svarīgākas lietas, piemēram, kā izmitināt bēgļus, un radīt viņiem cilvēka cienīgus apstākļus.Cilvēktiesības ir jāievēro.Esam pilsēta eiropā.Tas nekas, ka nabagu pilns Gulbenes novads..............Bērzu skola - ļoti piemērota vieta.PIe reizes - interesanti - dvieļa galvu būs pilna Gulbene.Lai veicas..!Paldies, ka izlasījāt.

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 19:05

oi

Kā lai neceļ kadastrālo vērtību? Nodokļi no konkrētās teritorijas jāiegūst. Ja arī "nolaiž podā" veselas skolas, tas nemazina nepieciešamību no nodokļu ieņēmumiem. Nekustamā īpašuma nodoklis tā, vai tā paliek pašvaldībā. Tā, ka "lielo paldies" lai nu saka tiem ļaudīm, kuri aiz savas sautības paši savējos izputina. ...un nevajag vainot mistisku valsti, valdību vai citus bubuļus. Paši vien esiet vainīgi. Valdībai dara ko var lai vietējie nepaliktu ar pliku pakaļu.

pirms 2 gadiem, 2015.09.08 20:44

Vietējās ziņas