Sāk tīrīt elektrolīniju trases 4

Gulbenes novadā notiek elektrolīniju trašu tīrīšanas darbi, kā arī plānots zemsprieguma līnijas un vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīnijas pārbūvēt par kabeļu līnijām Par to informē AS "Latvenergo" Preses sekretāre Ivita Bidere. Vairāk foto šeit.

I.Bidere stāsta, ka kvalitatīvas nepārtrauktas elektroapgādes nodrošināšanā šogad kopumā daudz tiks paveikts elektrolīniju trašu attīrīšanā no bīstamiem kokiem un zariem. Klienti tiks brīdināti par atslēgumiem. Gulbenes novadā šogad tiks iztīrītas trases 131 hektāra platībā.


Tās tīrīs ar helikoptera palīdzību. Helikoptera izmantošana šādos darbos neesot jaunums, jo, piemēram, Skandināvijā tā praktizē jau vairākus gadu desmitus. Helikopters ir aprīkots ar speciālu zāģi, īsā laikā spēj iztīrīt garus trašu posmus un piekļūt vietās, kur ar citiem resursiem to ir grūti izdarīt.

 

I.Bidere skaidro, lai nodrošinātu klientus ar nepārtrauktu, drošu un kvalitatīvu elektroenerģijas piegādi, „Latvenergo" meitassabiedrība AS „Sadales tīkls" Gulbenes novadā šogad plāno veikt arī vairāk nekā 22 kilometru zemsprieguma līniju un gandrīz 3 kilometru vidējā sprieguma gaisvadu elektrolīniju pārbūvi par kabeļu līnijām.


Zemsprieguma 0,4 kilovoltu kabeļi un vidējā sprieguma 20 kilovoltu kabeļi šogad jau ir ieguldīti - 6 kilometri Jaungulbenes pagastā, pa 4 kilometriem Gulbenē, Rankas, Lizuma pagastā, 2 kilometri Beļavas pagastā, pa vienam kilometram Līgo pagastā un Lejasciema pagastā.

 

Vēl šogad līdz Ziemassvētkiem ir plānots izbūvēt 0,4 kilovoltu un 20 kilovoltu kabeļu līnijas - 2 kilometrus Gulbenes pilsētā un 1 kilometru Stradu pagastā. Par atslēgumiem klienti tiks brīdināti ar īsziņas palīdzību uz klienta mobilā tālruņa numuru.

 

"Gaisvadu līniju nomaiņa ar kabeļu tīklu samazinās bojājumu skaitu un uzlabos elektroenerģijas piegādes kvalitāti klientiem. Arī gadījumos, ja gaidāma tikpat skarba ziema kā pagājusī, kabeļu tīkls būs pasargāts no ārējās vides iedarbības - apledošanas, krītošiem kokiem un lūstošiem zariem," uzsver I.Bidere.

Pievieno komentāru

Komentāri 4

Šie portāli vispār ir pēc viena ģīmja un līdzības ar pārējiem Dienas reģionālajiem portāliem (avīzēm), tā kā līdzīgas bildes pat ir mazākā nelaime... Atverot vairākus reizē, kādu brīdi jānoorientējas, kura novada medijā tad īsti esi nokļuvis :)

pirms 9 gadiem, 2011.11.20 23:07

alūksne

Šīs bilbes vakar jau bija Alūksnes ziņās, vai tad Gulbeniešie pašiem nav savu bilžu???

pirms 9 gadiem, 2011.11.17 16:02

zibenszellis

Nevis kilovatu bet KILOVOLTU. ( ja kas ,liela atšķirība)

pirms 9 gadiem, 2011.11.17 12:11

Vietējās ziņas