Sakārtos ūdenssaimniecību Galgauskā un Ozolkalnā 1

Gulbenes novada domes sēdē deputāti turpināja tautsaimniecības un finanšu komitejas sēdēs apspriesto divu apjomīgu ūdenssaimniecības projektu ieceres.

Vairākums deputātu novada domes sēdē nobalsoja par tehniski ekonomisko pamatojumu apstiprināšanu Beļavas pagasta Ozolkalnā un Galgauskas pagastā.  

Ko paredz projekts?

Beļavas pagasta Ozolkalnā cer ūdenssaimniecības infrastruktūru attīstīt par 428,2 tūkstošiem latu, Galgauskā - par 275,1 tūkstoti latu.


Sagatavotais tehniski ekonomiskais pamatojums paredz, ka Ozolkalnā realizējamā projekta attiecināmās izmaksas būtu 350,9 tūkstoši latu, pašvaldībai nāksies kredītā ņemt aptuveni 52,6 tūkstošus latu, Eiropas Reģionālās attīstības attīstības fonda finansējums paredzēts 298,3 tūkstošu latu apmērā. Projekts paredz artēziskā urbuma rekonstrukciju Ozolkalnā, jaunas ūdens atdzelzošanas stacijas būvi, ūdenstorņa rekonstrukciju, ūdensapgādes cauruļvadu rekonstrukciju, notekūdeņu bioloģiskās attīrīšanas iekārtu "Bio-50" būvniecību, kanalizācijas sūkņu stacijas (jauda 15 kubikmetri stundā) un jaunu kanalizācijas tīklu būvi 385 metru garumā.

 

Iecerētie darbi

Galgauskā realizējamā projekta izmaksas būs 225,5 tūkstoši latu, pašvaldības kredīta apjoms - 33,8 tūkstoši latu, Eiropas Reģionālās attīstības fonda finansējuma daļa - 191,6 tūkstoši latu. Projekta gaitā iecerēts rekonstruēt artēzisko urbumu "Centrs", uzbūvēt jaunu ūdens atdzelzošanas staciju, notekūdeņu attīrīšanas iekārtas "Bio-40", kā arī rekonstruēt kanalizācijas cauruļvadu sistēmu 139 metru garumā.


"Dzirkstele" jau rakstīja, ka novada deputāti reiz jau noraidīja un lūdza pārskatīt Galgauskas ūdenssaimniecības attīstīšanas projektu, tam nemaz vēl nenonākot līdz domes sēdei. Tagad projekta izmaksas esot samazinātas aptuveni par 1000 latiem. Gulbenes novada domes izpilddirektore Sarmīte Krišāne klāstīja, ka darba gaitā pie projekta vēl tikšot lēsts, kur var samazināt izdevumus.

 

Ar problēmu jātiek galā

Gulbenes novada domes priekšsēdētāja Sandra Daudziņa domes sēdē uzsvēra, ka valstī visos novados šos projektus virza ļoti aktīvi. "Gulbenes novadā vairāk vai mazāk ūdenssaimniecība visos pagastos nav sakārtota. Dažā pagastā ir kaut kas vairāk izdarīts, bet citā - mazāk. Kopumā es vērtēju ka situācija novadā ūdenssaimniecībā ir sliktā stāvoklī. Mums ar šo problēmu ir jātiek galā.

Domāju, ka mazajos ciematos, tur, kur ir maz iedzīvotāju, cita ceļa nebūs, kā saimnieciskā kārtā veikt nepieciešamos darbos, bet tur, kur varam startēt ar projektiem, ūdenssaimniecību vajadzētu sakārtot ar projektu palīdzību, jo mūsu pienākums ir nodrošināt kvalitatīvu pakalpojumu un mums tas jādara ar tādiem paņēmieniem, ar kādiem to varam izdarīt," saka S.Daudziņa.

Pievieno komentāru

Komentāri 1

janka

vareja jau Galgauskaa ar kanalizaciju ar kaut ko darit.cik ilgi viss upee teces un talak uz ainavam

pirms 9 gadiem, 2011.11.30 12:26

Vietējās ziņas