Sākas lūšu medību sezona

Šodien Latvijā sākās jaunā lūšu medību sezona, kurā visā valstī būs atļauts nomedīt 117 šīs sugas dzīvniekus.

Medību limits tiks sadalīts starp 11 virsmežniecībām, ņemot vērā lūšu izplatības datus. No 117 dzīvniekiem rezervē tiks atstāti seši lūši, kurus sadalīs tām virsmežniecībām, kur piešķirtais limits nebūs pietiekams.

 

Valsts meža dienesta Medību daļas vadītāja vietnieks Jānis Ozoliņš informē, ka šajā sezonā virsmežniecības koordinēs medības pašas un datus nosūtīs dienesta Medību daļai.

 

"Lūšu izplatība lielāka ir Limbažu, Valmieras, Alūksnes, Balvu, Gulbenes un Valkas rajonā, tāpēc šos rajonus apkalpojošajām virsmežniecībām limits būs lielāks," stāstīja J.Ozoliņš.

 

Ziemeļaustrumu virsmežniecības medību un ugunsdzēsības daļas vadītājs Laimonis Kļaviņš norāda, ka mums visiem trim rajoniem ir iedalīti 22 lūši.

 

"Kopumā mums ir uzskaitīti 232 dzīvnieki, un desmit procenti tiek noteikts limits. Pērn limits bija 19 lūši, bet pēc tam tika piešķirts arī viens virslimita dzīvnieks. Es esmu pilnīgi pārliecināts, ka mēs ļoti ātri nomedīsim šos dzīvniekus. Lūšu populācija ir pietiekami liela. Pie tik maza atšaušanas limita mēs viņus neiznīcināsim, mēs tikai knapi mēģinām noturēt viņus robežās. Limits varētu būt krietni lielāks," atzīst L.Kļaviņš.

 

Lūšu medību sezona ilgst līdz noteiktā limita sasniegšanai, bet ne ilgāk kā līdz 31.martam.

 

Šogad, salīdzinot ar pagājušo gadu, varēs nomedīt par 31 dzīvnieku vairāk nekā pērn. Pērn Latvijā bija atļauts nomedīt 86 dzīvniekus. Lūšu populācija pēdējos gados ir palielinājusies.

 

Patlaban Latvijā dzīvo apmēram 1000 šīs sugas dzīvnieku.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas