Informējam, ka šajā tīmekļa vietnē tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Sīkdatne uzkrāj datus par vietnes apmeklējumu. Dati ir anonīmi un palīdz piedāvāt Jums piemērotu saturu un reklāmas. Turpinot lietot šo vietni, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Savu piekrišanu Jūs jebkurā laikā varat atsaukt, nodzēšot saglabātās sīkdatnes.

Sapratu

Sākas otra parakstu vākšana

Šodien, 18.maijā, sākās parakstu vākšana tautas nobalsošanas ierosināšanai par prezidenta apturētajiem likumiem, kas paredz saglabāt sociālo pabalstu "griestus" līdz 2014.gada beigām.

Līdz 16.jūnijam pilsoņi varēs parakstīties par tautas nobalsošanas ierosināšanu par apturētajiem grozījumiem likumos "Par valsts pabalstu izmaksu laika periodā no 2009.gada līdz 2012.gadam", "Par maternitātes un slimības apdrošināšanu" un "Par apdrošināšanu bezdarba gadījumam"".


Par katru apturēto likumu vēlētājam jāparakstās atsevišķi. Lai par apturētajiem likumiem tiktu rīkota tautas nobalsošana, parakstu vākšanā jāpiedalās ne mazāk kā vienai desmitajai daļai no pēdējās Saeimas vēlēšanās balsstiesīgo pilsoņu skaita jeb vismaz 153 232 vēlētājiem. Šāds atbalsts nepieciešams katram apturētajam likumam.


Gulbenes novada domes Juridiskās un personālvadības nodaļas vadītāja Vita Kravale "Dzirkstelei" saka, ka pēc skaidrojuma par sociālo pabalstu griestiem, cilvēki sapratuši, ka pie mums nav tik lielas algas, lai mūs tas ietekmētu. "Tiem, kam algas ir ap tūkstoti, tos jau skar šie grozījumi," saka V.Kravale.

Viņa stāsta, ka līdz 17.maijam Satversmes grozījumu ierosināšanu par mācībām tikai latviešu valodā Gulbenes novadā atbalstījuši apmēram 100 vēlētāji. Visvairāk parakstu savākts pilsētā, vismazāk - Jaungulbenē. Kaimiņu novados savākts vēl mazāk parakstu, piemēram, Alūksnē - 48, Balvos - 33. Kopumā Latvijā parakstījušies 5203 vēlētāji.

Pievieno komentāru

Vietējās ziņas